کد خبر: 38548

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) گفت: بخشی از تستهای فنی و درون سیستمی سامانه موشکی برد بلند باور ۳۷۳ در سال جاری تست خواهد شد.

به گزارش افکارنیوز، امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) صبح امروز در نشست خبری که به مناسبت دهم شهریورماه، روز پدافند هوایی برگزار شد، با اشاره به اهمیت برگزاری رزمایش ها در ارتقاء توان آمادگی دفاعی نیروهای مسلح گفت: رزمایش بزرگ پدافند هوایی اواخر مهرماه در منطقه ای کوهستانی برگزار می شود.

* بکارگیری موشک صیاد ۲ در سامانه S۲۰۰


وی همچنین از بکارگیری موشک سیستم سلاح صیاد۲ در سامانه موشکی اس ۲۰۰ خبر داد و گفت: این اقدام با همت و تلاش متخصصان صنعت دفاعی و قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) صورت گرفته است.

* تست فنی باور ۳۷۳ در سال جاری


فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) همچنین با اشاره به روند طراحی و ساخت سامانه موشکی برد بلند ساخت داخل با نام باور ۳۷۳، از تست فنی و درون سیستمی این سامانه در سال جاری خبر داد.

* اتمام فازهای اجرایی رادار کیهانی «سپهر»


امیر اسماعیلی در خصوص طراحی و ساخت سامانه های جدید راداری نیز اظهار داشت: فازهای اجرایی رادار کیهانی «سپهر» با برد بیش از ۲هزار و ۵۰۰ کیلومتر به اتمام رسیده و نقطه استقرار آن نیز مشخص شده است.

* بکارگیری رادار جدید آرایه فازی برای کشف اهداف رادارگریز و موشکهای کروز


وی در بخش دیگری از از این نشست خبری، با اشاره به طراحی و ساخت رادار جدید پسیو آرایه فازی تحت عنوان پروژه بی صدا، گفت: این رادار از قابلیت کشف اهداف استیلز (رادارگریز) و موشک های کروز برخوردار بوده و قدرت تحرک و جابجایی بالایی دارد و در طیف های مختلفی نیز عمل می کند.