کد خبر: 38553

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به شکست تروریست ها در سوریه گفت: آمریکا همه کوشش خود را در جلوگیری از شکست تروریست ها بکار برده اما بداند اگر آغاز کننده جنگ باشد، پایان دهنده آن نیست و از آتش افروزی در سوریه پشیمان خواهد شد.

به گزارش افکارنیوز، محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران این حزب با اشاره به موج عظیم ضد جنگ در جهان اظهارداشت: جنگ طلبی آمریکا با مخالفت جهانی حتی در اردوگاه غرب روبرو شد و عملاً ماجراجویی باراک اوباما و دیوید کامرون به شکست انجامید.

دبیرکل حزب مؤتلفه تصریح کرد: تروریست ها در سوریه نفس های آخر را می کشند و کمک آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی نمی تواند آنها را نجات دهد.

وی یادآور شد: پارلمان انگلیس، کنگره آمریکا، فرماندهان ناتو با این جنگ مخالف هستند، شورای امنیت سازمان ملل مخالف جنگ طلبی آمریکاست؛ اما با این حال رژیم صهیونیستی و پنتاگون بر طبل جنگ در منطقه می کوبند، البته آمریکا اگر آغاز کننده جنگ باشد بی تردید پایان دهنده آن نیست.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: قطعاً اقدام آمریکا که با همکاری اسرائیل همراه است موجب آغاز جنگ جدیدی در خاورمیانه می شود که آمریکا و اسرائیل را از آتش افروزی خود پشیمان خواهد کرد.

حبیبی با اشاره به کاربرد سلاح شیمیایی از سوی تروریست ها در سوریه خاطرنشان کرد: مثل روز روشن است که تروریست ها در سوریه سلاح شیمیایی به کار برده اند اما آمریکا به همان بهانه واهی که به عراق حمله کرد می خواهد به همان بهانه به سوریه حمله کند.

وی با اشاره به اینکه حمایت غرب در تروریسم یک رسوایی است، گفت: امروز در ایران بحث گرامیداشت بیش از ۱۷ هزار شهید از شهدای ترور است، منافقین تروریست با حمایت آمریکا و انگلیس صدها نفر از مقامات بلند پایه کشور را به شهادت رساندند، هزاران تن از مردم کوچه و بازار را به بمب و گلوله بستند؛ اما نتوانستند خللی به اراده ملت و نظام را در مبارزه بی امان با آمریکا و استکبار جهانی وارد کنند.

حبیبی یادآور شد: ایران مظلوم ترین کشور جهان است که آماج حملات تروریستی قرار دارد، تروریست هایی که مورد حمایت آمریکا و غرب هستند و متأسفانه سران آنها با اعضای کنگره آمریکا همواره در رفت و آمد هستند.

وی با اشاره به گرفتاری جدید جهان اسلام، تصریح کرد: واقعیت این است که جهان اسلام مبتلا به نوع جدیدی از تروریسم است که تکفیری نام دارد، تکفیری ها خشن ترین جریان تروریستی هستند که بی مهابا سر می برند، بدن های مردم را مثله می کنند؛ آنها را زنده زنده در آتش می سوزانند و بی محاکمه مردم عادی را به گلوله می بندند، امروز آشکار شده کلید اصلی تحرک این گروهک تروریستی در دست عربستان به نمایندگی از آمریکا و رژیم صهیونیستی است؛ علمای جهان اسلام باید فکری برای مقابله با تکفیری ها بکنند.

*باید خسارات مادی و معنوی کودتای ۲۸ مرداد را مطالبه کنیم


دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد مصوبه مجلس پیرامون طرح پیگیری حقوقی – سیاسی کودتای ۲۸ مرداد نیز اظهارداشت: ما از این رویکرد مجلس استقبال می کنیم، آمریکا پس از ۶۰ سال اعتراف کرده است که در کودتای ۲۸ مرداد دخالت داشته است ما باید بر اساس این اعتراف خسارات مادی و معنوی و غرامت دوران را از ۱۳۳۲ تا ۱۳۵۷ را از آمریکا و انگلیس مطالبه کنیم.

*دولت به شاخص های مورد نظر رهبری توجه کند


وی همچنین در مورد رهنمودهای مقام معظم رهبری به دولت جدید در ملاقات رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت به مناسبت سالگرد گرامیداشت یاد شهیدان باهنر و رجایی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی ۷ شاخص و ویژگی در مورد دولت مطلوب اسلامی را برشمردند به نظر می رسد اگر دولت به آن عمل کند گام های بلندی برای رسیدن به دولت اسلامی برداشته خواهد شد.

حبیبی افزود: سلامت اعتقادی و اخلاقی، خدمت به مردم، عدالت، سلامت اقتصادی و مبارزه با فساد و حفظ حریم قانون، حکمت و خردگرایی و بالاخره تکیه بر ظرفیت درون زای کشور برای حل مشکلات از جمله شاخص های مهم است که باید دولت به آن توجه کند. همین ها هم جزو مطالبات مردم از دولت تدبیر و امید است.

وی با اشاره به فضای باروتی منطقه و جنگ طلبی آمریکا گفت: اینکه یک عده ای در داخل دل خوش کنند که ما در کوتاه مدت و حتی بلند مدت مشکلات مذاکره و روابط با آمریکا را حل کنیم به واقعیت نزدیک نیست، آمریکا هر روز «هار تر» می شود؛ باید از بیماری هاری سیاسی آمریکایی دوری کرد، لذا عدم اتکاء به بیرون و تکیه بر روی ظرفیت های عظیم در داخل، رمز پیروزی و صیانت از استقلال کشور است. دولت جدید باید به این مهم توجه ویژه داشته باشد.

حبیبی در پایان سخنانش با تسلیت ایام شهادت حضرت امام صادق (ع) خاطره شهدای مدرسه فیضیه را گرامی داشت.