کد خبر: 38555

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به احتمال حمله نظامی آمریکا به سوریه گفت: آمریکایی ها بدانند که شاید عملیاتشان در سوریه به دست خودشان شروع شود اما قطعا پایان آن به دست آمریکایی ها نخواهد بود.

به گزارش افکارنیوز، محمدحسن آصفری اظهار کرد: احتمال حمله نظامی آمریکا به سوریه وجود دارد ولی مطمئنا این موضوع پیامدهای بسیار بدی برای کشورهای منطقه بویژه کشورهایی مثل امارات، قطر، عربستان سعودی و ترکیه در بر دارد و آتش فتنه ای که امروز آمریکایی ها امروز به کمک برخی کشورهای همسایه در سوریه روشن کردند، دامن آنها را هم خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه" راهکار حل معضل سوریه از طریق نظامی نیست" ، اظهار کرد: امروز متاسفانه سازمان ملل جانبدارانه حرکت می کند و جایگاه خودش را در دنیا را از دست داده است و باید پاسخگوی ملت های دنیا باشد که چرا به خاطر منافع آمریکایی ها در موضوع سوریه سکوت کرده و اقدامی انجام نمی دهد.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تشکیل نشست اضطراری کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی تاکید کرد: متاسفانه شاهد این هستیم که این اتفاق نیفتاده است. همچنین کشورهای عضو اتحادیه عرب هم با مواضع بسیار بدی که اتخاذ کرده اند مورد اعتراض ملت های خودشان قرار می گیرند.

آصفری در پایان اظهار کرد که شاید عملکرد آمریکایی ها در سوریه به دست خودشان آغاز شود اما پایان این عملیات به دست خودشان نخواهد بود.