کد خبر: 38559

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه حمله به سوریه راه آزادی فلسطین را هموارتر می کند، عنوان کرد: حمله به سوریه ضرر بیشتری را به آمریکا و غرب تحمیل خواهد کرد و باعث منفورتر شدن بیش از پیش آنهاخواهد شد.

به گزارش افکارنیوز، سردار نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین در جمع خبرنگاران و در حاشیه نخستین کنگره مردمی ۱۷۰۰۰ شهید ترور گفت: عاملان قتل تمام شهدای که در این کنگره نام برده می شود در گروهک ها و خصوصاً در ایالت متحده آمریکا هستند. این جنایات روشن و آشکاری که صورت گرفته و می گیرد توسط همین افراد است امروز روز محاکمه رژیم شرور امریکا فرا رسیده است اگر دستگاه های بین المللی هم برای این کار اقدام نکنند و جلوی شرارت های آمریکا را نگیرند قطعا مردم دنیا این کار را خواهند کرد و درس خوبی به این رژیم خواهند داد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه سخنان خود افزود: امروز ما شاهد هستیم که باز هم در صدد جنگ و آتش افروزی هستند، یک روز به بهانه از بین بردن گروهک کوچک تروریستی کشور افغانستان را اشغال کرده و صدها هزار نفر از جمعیت آنها را کشته و مجروح کردند و نتیجه این اشغال چیزی جز عقب تر رفتن افغانستان و ناامنی های گسترده در این کشور نیست. روزی به بهانه داشتن بمب و سلاح اتمی عراق مظلوم را اشغال کرده و نزدیک به یک میلیون نفر را کشتند و جمعیت بسیاری نیز در این عرصه آواره شدند نتیجه این اشغال و تجاوز چیزی جز انفجارها و ترورهای فجیع هر روزه نیست.

سردار نقدی با بیان اینکه امروز هم به بهان سلاح شیمیایی برنامه ضربه زدن به مقاومت در سوریه را دارند، اظهار داشت: این همان خط و راه است و این بهانه واهی است و قصد تسلط بر دنیا و مردم پشت این بهانه است وگرنه رئیس جمهور آمریکا که امروز احساس تکلیف می کند تا در مقابل حمله شیمیایی که خود آن را به سوریه نسبت داده است بایستد. شرایط در مقابل حمله شیمیایی واضحی که رژیم بعث عراق انجام داد احساس تکلیفی نکرد، بلکه حمایت هم کرد، چرا در مقابل بمباران گسترده شیمیایی حلبچه که رژیم بعثی عراق اعتراف کرد که عامل آن بود، عکس العمل نشان نداد.

وی در این بخش از سخنان خود عنوان کرد: خود غربی ها این سلاح های شیمیایی را در اختیار صدام قرار دادند و اگر واقعا اینقدر انسان های با شرافتی هستند که احساس تکلیف می کنند که هرجایی دولتی سلاح شیمیایی بکار برد عکس العمل نشان دهد، پس چرا در مقابل حمله به ایران واکنش نشان نداده اند. اگر به خاطر داشتن یک بمب اتم خود را مکلف می دانستند تا نسبت به جامعه بشری کشور عراق را اشغال کنند چرا در مقابل بمب های هسته ای که قطعاً در سرزمین اشغالگر است عکس العمل نشان دهند، اینها نشان می دهد که دنبال مقابله با تروریسم و بمب اتمی نیستند بلکه هدف، سلطه، زورگویی، چپاول دولت ها و دفاع از رژیم صهیونیستی است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر اینکه مادامی که این غده سرطانی از منطقه حذف نشود راه حل همه مشکلات محو رژیم صهیونیستی است، ادامه داد: باید مردم امریکا بیدار شوند و بدانند منافع ملی و نام کشورشان فدای تروریست ها می شود. مثلاهمین شهید قشقایی و احمدی روشن رسما از سمت رژیم صهیونیستی ترور شدند. عاملان ترور اعتراف کردند که در میان آن رژیم تعلیم دیده اند. اینها سندهای روشنی است که باید به افکار بین الملل برگردانده شوند تا در پی آن محاکمه رژیم صهیونیستی و آمریکا را داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه ما هم حامی مظلومان هستیم تصریح کرد: ملت ما هیچگاه فریب این موارد را نخورد با اینکه ملت ما زخم خورده تروریست های افغانستان است، اما از اشکال این کشور توسط امریکا حمایت نکرد و اینکه به بهانه بمب اتم کسی جایی را اشغال کند پشتیبانی نکرد. امروز ما حامی مقاومت اسلامی در سوریه هستیم. همه مردم منطقه این حمایت را اعلام کردند و شاهد هستیم که آمریکا و اروپا نسبت به نیات شوم واشگتن و تلاویو روشن شده و در صحنه هستند.

سردار نقدی با تاکید بر اینکه ما شورای امنیت سازمان ملل را قبول نداریم افزود: این شورا دارای قانونمندی و رسم نادرستی است که عده های از کشورها خود را به تمام دنیا تحمیل کرده اند ولی آمریکا که معترف از این شورا است و از این شورا به عنوان ابزار در مداخله هایش استفاده کرده حداقل باید خود را پایبند به آن بداند. ما اعتمادی به رای های سازمان ملل و شورای امنیت نداریم ارای زیادی را سراغ داریم که ظالمانه و به ضرر ملت آزادی خواه صادر شده است. آنها که ادعای پذیرش دارند چرا خود تمکین نمی کنند. آمریکا قطعا هر اقدامی که علیه سوریه انجام دهد به ضررش تمام خواهد شد. آنها سعی می کنند برای اینکه حساسیت ملت ها و ازادی خواهان دنیا در مقابل خود را کم کنند بگویند حمله ما حمله کوچک و چند ساعته است تا مردم دنیا واکنشی نشان دهندولی آمریکا یقین بداند اگر کوچکترین تجاوزی داشته باشد عکس العمل های سنگینی را از سوی ملت ها آزادیخواه خواهد دید.

وی افزود: حمله به سوریه ضرر بیشتری را به آمریکا تحمیل خواهد کرد. برای سوریه نیازی به بسیج ایران نیست بیدارگری بسیج و کارهای خود سوریه کفایت می کند شما دیدید در جنگ ۸ روزه، ۲۲ روزه و ۳۳ روزه با التماس رؤسای رژیم صهیونیستی جنگ ها تمام شد و در هر کدام از این جنگ ها رؤسای رژیم در مقابل امکانات محدوده گروه های کوچک محاصره شده در لبنان و غزه التماس کردند تا جنگ پایان یابد. باید دید در مقابل سلاح های سوریه چقدر التماس می کنند باید به عاقبت این کار فکر کرده و وارد آن نشوند. حمله به سوریه راه آزادی فلسطین را هموارتر می کند. بسیاری از اقداماتی که ملت ما و دیگر ملت های منطقه صورت نمی دهند بخاطر ملاحظات متعارف روابط بین الملل است و این نوع تجاوزهای غیرقانونی راه را هموار می کند تا مرزها کنار گذاشته شود و عکس العمل های جدی ملت ها در مقابل آمریکا را رقم می زند.