کد خبر: 38564

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از اظهارات وزیر ارشاد مبنی بر ادامه راه خاتمی در وزارت ارشاد، گفت: جنتی باید درباره این اظهاراتش به مجلس پاسخ دهد.

به گزارش افکارنیوز، حجت الاسلام سید علی طاهری نماینده مردم گرگان با اشاره به اظهارات اخیر وزیر ارشاد درباره اینکه می خواهد راه خاتمی را در وزارت ارشاد دنبال کند، تاکید کرد: این اظهارات آقای جنتی جای گله مندی دارد و ایشان باید درباره این اظهاراتش به نمایندگان مجلس پاسخگو باشد.

وی با بیان اینکه دوران وزارت ارشاد خاتمی دوره مناسبی برای فرهنگ کشور نبود، افزود: انتظار ما از آقای جنتی بیش از آن بود که بگویند می خواهد راه خاتمی را دنبال کند چرا که دوران خاتمی، دوره فعالیت دگراندیشان در عرصه فرهنگ بود.

طاهری گفت: باید مشخص شود که آقای جنتی از کدام ابعاد گفته است می خواهد راه خاتمی را دنبال کند؛ این موضوعی است که قطعا نمایندگان درباره آن از وزیر ارشاد سؤال خواهند کرد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی با تاکید بر اینکه مجلس اجازه نمی دهد وزارت ارشاد به سمت دوران خاتمی برود، گفت: در اولین جلسه ای که آقای جنتی در کمیسیون فرهنگی حضور یابند درباره این اظهارات از ایشان سؤال خواهم کرد.