کد خبر: 38888

محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه دیدارهایش با مقامات با شخصیت های سیاسی و دینی عراق با سید عمار حکیم رهبر مجلس اعلای عراق دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش افکارنیوز ، محمد جواد ظریف در ابتدای این دیدار یاد و خاطره شهید محراب آیت الله محمدباقر حکیم و همچنین مرحوم سید عبدالعزیز حکیم را گرامی داشت و با اشاره به نقش خاندان حکیم در حفظ وحدت جامعه عراق، یکپارچگی مردم عراق را برای ایران با اهمیت خواند.

ظریف با اعلام اینکه جمهوری اسلامی ایران نیز مانند عراق که قربانی استفاده از سلاح شیمیایی بوده است و خطر استفاده از آن را احساس می کند، گفت: همزمان خطر جنگ را هم احساس می کنیم و بر لزوم اجتناب از آن تاکید داریم.

وزیر امور خارجه اضافه کرد: از اینکه دیدگاه همه مسئولان عالیرتبه عراق در قبال فتنه مذهبی و افراطی گری و مخاطرات جنگ در سوریه با نگاه جمهوری اسلامی ایران مشترک است خوشحالیم و لازم است دو کشور تمام تلاش خود را برای جلوگیری از ورود منطقه به جنگ دیگر به کار بندند.

سیدعمار حکیم نیز در این دیدار با تبریک مسئولیت دکتر ظریف و همچنین تشکل دولت اعتدال در کشورمان بر اهمیت روابط عمیق دو کشور به ویژه ابعاد مردمی آن تاکید کرد.

وی همچنین بر محکوم دانستن استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه و همزمان مردود دانستن اقدام نظامی در سوریه تصریح کرد.

ادامه اخبار