کد خبر: 40073

سعید لیلاز، آزادی تعدادی از زندانیان وقایع ۸۸ را بسیار مهم و نتیجه حضور مردم در انتخاباتی که توسط رهبر معظم انقلاب «حماسه» توصیف شد، دانست.

به گزارش افکارنیوز ، این فعال سیاسی به شرق گفت: این رخداد، محصول همگرایی ملی جناح هاست و پیامد گرایش ملت به محور «اعتدال» است. وی افزود: مساله آزادی زندانیان سیاسی آخرین چالش باقیمانده بعد از انتخابات به شمار می رود و به نظر می رسد سرانجام زمان حل و فصل این مساله رسیده است. امیدوارم به زودی امکان رفع دیگر محدودیت های برجامانده هم فراهم شود.

لیلاز اظهار کرد: شاید بتوان این اتفاق را با سفر روحانی و هیات همراه به سازمان ملل مرتبط دانست. اکنون در حال رسیدن به یک تفاهم بزرگ در سطوح عالی هستیم و این آزادی ها هم نشانه اصلی آن است که می شود فهمید ادامه پیدا خواهد کرد.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: امیدوارم هم دوستانی که آزاد می شوند هم بقیه که بیرون هستند از مسیر اعتدال خارج نشوند. در شرایط حساس کنونی نباید اجازه داد که رادیکالیسم دوباره سر برآورد. اگر ما اجازه ندهیم اصلاح طلبان به سمت رادیکالیسم بروند، تندروهای رقیب هم موفق نمی شوند فضا را تند کنند.

لیلاز گفت: ما باید اطمینان بدهیم که جز اعتلای کشور زیر چتر نظام جمهوری اسلامی برنامه دیگری نداریم و مصداق این چتر، قانون اساسی و مقام معظم رهبری هستند. باید ثابت کنیم که بهترین راه برای اداره کشور، همدلی و هم رایی بین طیف های سیاسی است. شخصا گواهی می دهم اصلاح طلبان در خفا و علنی علاقه ای به به هم ریختن ثبات سیاسی کشور ندارند. همه باید به هم کمک کنیم. اگر این فرآیند با آزادی همه زندانیان و رفع حصرها انجام شود، من شخصا هیچ انتظار دیگری از مسئولان ندارم.