کد خبر: 42075

مدیرمسئول روزنامه اعتماد درباره شیطنت شبکه خبری CNN در تحریف مصاحبه آقای روحانی، گفت: صحبت های هر فرد امانت است و هرگونه تحریفی محکوم است و هر رسانه ای صحبت های رئیس جمهور را تحریف کند باید از طریق مجاری قانونی پیگیری شود.

به گزارش افکارنیوز ، الیاس حضرتی صاحب امتیاز و مدیرمسئول روزنامه اعتماد در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به سخنان آقای روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: در مجموع صحبت های آقای روحانی بسیار پخته، متین و شیوا و در دو بخش تنظیم شده بود که در بخش اول در خصوص فضای حاکم بر جهان و منطقه صحبت شد و ایشان وضعیت خشونت بار جهان که توأم با تهدید و جنگ است را به تصویر کشید.

وی افزود: اینکه مرتبا تکرار می شود گزینه جنگ روی میز است و به دنبال آن جنگ های افغانستان، عراق، فشارهای وحشتناک در سوریه و بقیه جاهای دنیا، نتیجه ای جز ترویج و تقویت خشونت و تروریسم ندارد و این روال برای ادامه صلح جهانی فوق العاده خطرناک است و حتما باید این رویه تغییر کند.

مدیر مسئول روزنامه اعتماد خاطر نشان کرد: آقای روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل برای ایجاد صلح جهانی پیشنهاد دادند که به جای اینکه بگوییم گزینه جنگ روی میز است پیام ملت ایران این است که بگوییم گزینه صلح روی میز است و همچنین پیام مکتب ما به دنیا این است که نه باید به کسی ظلم کرد و نه زیر بار ظلم رفت.

حضرتی با بیان اینکه آقای روحانی پیام صلح طلبی و دوستی ملت ما را به جهانیان رساند، تأکید کرد: تمام کسانی که حقوق ملت ایران را به رسمیت می شناسند و به ما احترام می گذارند ما نیز متقابلا دست آنها را می فشاریم و به آنها احترام می گذاریم.

وی افزود: آقای روحانی در بخش دوم صحبت های خود سعی کرد با توجه به رویه ای که دولت دارد و مأموریتی که ملت و رهبری بر دوش ایشان گذاشتند بتواند مشکلاتی که دنیای غرب برای ایران ایجاد کردند را بیان کند تا بتواند این مشکلات را برطرف کند.

مدیرمسئول روزنامه اعتماد همچنین در پاسخ به سوالی درباره شیطنت شبکه خبری CNN در تحریف مصاحبه آقای روحانی با این شبکه گفت: صحبت های هر فرد امانت است و هرگونه تحریفی محکوم است و هر رسانه ای صحبت های رئیس جمهور را تحریف کند باید از طریق مجاری قانونی پیگیری شود.

حضرتی در پایان خاطر نشان کرد: آقای روحانی در مصاحبه اش با شبکه CNN پاسخ های بسیار هوشمندانه و زیرکانه ای دادند و یک سیاستمدار مأموریت دارد مسائل کشور خودش را حل کند و نباید به موضوعات حاشیه ساز بپردازد.