کد خبر: 4453

معاون کنسولی و پارلمانی وزارت امور خارجه گفت: سرکنسولگری ایران در جده از ابتدای واقعه کشته شدن حجاج ایرانی در ارتباط تنگاتنگ با طرف سعودی است و این مسئله را پیگیری می کند.

حسن قشقاوی، معاون کنسولی و پارلمانی وزارت امور خارجه در گفتگو با خبرنگار مهر درباره مرگ دو زائر ایرانی در جده گفت: سرکنسولگری ایران در جده از ابتدای این واقعه در ارتباط تنگاتنگ با طرف سعودی است و این مسئله را پیگیری می کند.

وی ادامه داد: علت یابی حادثه، فرآیند ادامه کار و احقاق حقوق دو خانم ایرانی که به رحمت ایزدی پیوسته اند و دیگر زخمی ها از سوی سرکنسولگری ایران در جده ادامه دارد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان درباره دلیل این حادثه نیز گفت: طرف سعوی گفته است که دلایل را اعلام خواهد کرد و برای بررسی های کارشناسی در این زمینه زمان خواسته است که ما نیز در انتظار اعلام سعودی ها هستیم.

وی درباره احتمال اعزام کمیته ای از ایران برای پیگیری مسئله به جده اظهار داشت: وزارت خارجه تصمیمی در این باره ندارد چرا که سرکنسولگری مسئله را پیگیری می کند اما احتمالا کمیسیون امنیت ملی مجلس کمیته ای را اعزام خواهد کرد که هنوز در این زمینه به صورت مکتوب و رسمی چیزی به ما اعلام نشده است.