کد خبر: 46848

گزارشگر بی بی سی در ژنو تهدیدات رژیم اشغالگر قدس علیه جمهوری اسلامی ایران را به عنوان بخش نهایی گزارش خود انتخاب کرد.

به گزارش افکارنیوز، شبکه خبری بی بی سی در اولین گزارش خود از آغاز مذاکرات ژنو، تهدیدات ها و هشدارهای این روزهای مقامات رژیم صهیونیستی علیه ایران را در بخش نهایی گزارش خود جا داده است.

بخش نهایی این گونه گزارش ها عموما دو خاصیت دارد: اولا به عنوان جمع بندی به مخاطب القا می شود و ثانیا چون فراز پایانی است به خوبی در ذهن مخاطبان بی بی سی باقی می ماند.

نکته دیگر در گزارش شبکه خبری بی بی سی این است که تقریبا به تمام ابعاد چالش های هسته ای بین ایران و غرب اشاره کرده و تصریح کرده که غربی ها غنی سازی ایرانی ها را بخشی از یک برنامه پوششی برای تولید بمب هسته ای می دانند.

بی بی سی به این ترتیب جنگ نرم خود را با ایران در مذاکرات ژنو آغاز کرده است. برخی تحلیل گران تاکید کرده اند که یکی از اولویت های غرب در مذاکرات هسته ای بازنده نشان دادن ایران در رسانه ها و افکار عمومی کشورهای جهان است.

از این رو، شیوه پوشش اخبار در رسانه های جریان غالب به خوبی می تواند بیان گر آن باشد که غربی ها چه اهدافی را از مذاکرات دنبال می کنند.

یکی از مقامات آمریکایی اخیرا گفته است که پیشنهاد آمریکا به ایران قطع غنی سازی و واردات سوخت هسته ای از دیگر کشورهاست. این دقیقا همان طرحی است که نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه خود با بخش فارسی بی بی سی عنوان کرده بود. با این وصف، پایان گزارش بی بی سی با تهدیدات تل آویو علیه ایران نمی تواند بی معنی باشد.