کد خبر: 4733

آیت الله هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در اولین روزهای کاری سال ۱۳۹۲، میزبان جمعی از مسوولان، مدیران و شخصیت های کشوری و لشگری و نمایندگان صنوف و قشرهای مختلف مردم بود.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار اعضای کانون زندانیان سیاسی مسلمان قبل از انقلاب، تشکیل کانون زندانیان سیاسی مسلمان قبل از انقلاب را که نیروهایی شایسته و دردآشنا هستند، امری شایسته دانست و گفت: مسببین اوضاع کنونی و حامیان دیروز جریان مرموز تخریب دستاوردهای انقلاب کسانی هستند که وقتی مبارزان راستین این کشور در زندان های ستمشاهی شکنجه می شدند، گوشه عافیت طلبی گزیده بودند و این گونه توجیه می کردند که در زمان غیبت امام زمان (عج) هر پرچمی برای حکومت بلند شود، پرچم ضلالت است و حتی به مبارزان اعتراض می کردند جواب این خون ها را که خواهد داد؟

عضو مجلس خبرگان رهبری، در پاسخ به درخواست های مکرر جمع حاضر برای ورود شخصیت های باتجربه، توانمند و کارآمد در عرصه سیاست و انتخابات، عبور از وضع نابسامان کنونی را دغدغه همه دلسوزان و وفاداران به نظام خواند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی همچنین در دیدار اعضای خانه کارگر با بیان اینکه متاسفانه شرایط اقتصادی کشور بیش از همه به اقشار دارای درآمد ثابت و مزدبگیر فشار آورده و آنان را در شرایط رنج آوری قرار داده، تاکید کرد: تغییر در شیوه های اجرایی کشور لازمه تحقق شعار امسال است.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام جهش تورمی سال گذشته را نتیجه سوءمدیریت داخلی و نیز طمع قدرت های استکباری و تحریم ها دانست و افزود: کاهش ارزش پول ملی و افزایش شدید تورم باعث شد که بیش از همه اقشار؛ سبد کالا و زندگی اقشار مزدبگیر و کارگران تهی شود و امیدوارم در سال جدید با اتخاذ سیاست های صحیح اقتصادی بارقه امید به اقشار گوناگون کشور باز گردد.

وی با ابراز خرسندی از نامگذاری سال جدید توسط رهبری معظم انقلاب به حماسه سیاسی و اقتصادی که به نوعی تداوم شعار سال گذشته کشور نیز است، تحقق عملی این شعار را نیازمند تمهید شرایط و زمینه های سیاسی، اقتصادی و مدیریتی کشور عنوان کرد و گفت: رسیدن به اعجاز تحقق شعار جدید آرزوی هر ایرانی و به خصوص اقشار آسیب پذیر و کارآفرین و تولیدکننده است و لازم است مسوولان کشور زمینه های تحقق حماسه سیاسی و اقتصادی را فراهم کنند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در دیدار مدیر مسوول، دبیر و کارکنان سایت شخصی خود طی سخنانی کوتاه در این دیدار با یادآوری اهمیت « اطلاع رسانی دقیق و روشنگرانه» در مقابل جریان های خبرساز و غبارآلود کننده تاریخ انقلاب، خطاب به دست اندرکاران سایت شخصی خود، گفت: توفیقی که روش شما در تبیین زوایای تاریخی نامه ۸۸ در مقابل حجم وسیعی از تخریب ها به دست آورد، نشان از آن دارد که در سخت ترین شرایط نیز می شود با روشنگری دقیق در مقابل غبار شانتاژها ایستاد.

وی در بیان چگونگی نگارش دو نامه تاریخی و تطبیقی سال های ۵۹ و ۸۸ با وجود عدم مشابهت ها در نگاه اول، گفت: مهم ترین انگیزه ام در نگارش این دو نامه، اطمینانم از میزان اعتماد امام و رهبری به خودم بود و امروز مشابه فحوای نامه سال ۵۹ شاهد آن هستیم که پیش بینی های نامه سال ۸۸ نیز قدم به قدم از سوی جریان انحرافی فعلی در حال وقوع است.

از سوی دیگر به گزارش « رجانیوز» هاشمی رفسنجانی در مصاحبه ای که به مناسبت سالگرد رفراندوم جمهوری اسلامی انجام شد، اکثریت معترضان یا منتقدان به انتخابات ۸۸ که به خیابان ها آمدندرا وفادار به نظام و قانون اساسی خواند و حرکت آنان را نوعی « اصلاح» دانست که با اصل نظام مخالفتی ندارد.