کد خبر: 4734

تذکرات نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور از سوی هیئت رئیسه مجلس قرائت شد.

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور امروز یکشنبه از سوی هیئت رئیسه مجلس قرائت شد که به این شرح است:

قاضی پور، محجوب و ملکشاهی نمایندگان ارومیه، تهران و کوهدشت به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تسریع در تعیین آزمون استخدامی پیش دبستانی ها، نیروهای شرکتی و حق التدریس باقی مانده تذکر دادند.

هاشمی نماینده تهران به وزیر ورزش و امور جوانان در خصوص عدم ارائه برنامه و زمان بندی قطعی برای برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک و عدم اقدام جدی در خصوص حل مشکلات فدراسیون های ورزشی به ویژه بخش مالی تذکر داد.

طبیب زاده نوری و دواتگری نمایندگان تهران و مراغه به وزیر امور خارجه در خصوص برخورد قاطع با کارمند متخلف سفارت عربستان سعودی و مسئول حادثه رانندگی اخیر تذکر دادند.

دامادی، احمدی، هادی حسینی و کمال علیپور نمایندگان ساری، نوشهر، سوادکوه و جویبار به وزیر کشور در خصوص علت ممانعت از تردد وسایل نقلیه سنگین و کامیون ها از هفته آخر اسفند ماه سال گذشته تا ۱۶ فروردین در محورهای شمالی کشور که سبب تعطیلی و توقف فعالیت های اقتصادی در این استان ها شد، تذکر دادند.

سبحانی فر نماینده سبزوار به وزیر نیرو در خصوص تسریع در آب روستایی کلاته شهرستان سبزوار و تسریع در احداث نیروگاه ۵ هزار مگاواتی سبزوار تذکر داد.

خجسته نماینده همدان به وزیر امور خارجه در خصوص لزوم توجه جدی به صنعت ملی توسعه روابط فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سطح بین المللی تذکر داد.

ندیمی، هادی حسینی، مصباحی مقدم، آشوری، جهانگیرزاده، جلالی، کاتب، خسروی، شوهانی، پزشکیان، یوسفیان ملا، مطهری، دامادی، بروجردی، کوثری، احمدی، حیدری، تابش و فتح الله حسینی به وزیر راه و شهرسازی در خصوص علت توقف راه آهن غرب کشور از اسلام آباد به قصرشیرین و خسروی مصوب سفر مقام معظم رهبری که دارای مصوبه هیئت وزیران نیز است، تذکر دادند.

کوچکی نژاد نماینده رشت به وزیر کشور در خصوص مشکلات مدیریت شهری کلانشهر رشت با توجه به دستگیری چند نفر از اعضای این شورا تذکر داد.

نوباوه نماینده تهران به وزرای دادگستری و جهاد کشاورزی در خصوص جلوگیری از تصرف اراضی منابع طبیعی استان البرز در شهرستان ساوجبلاغ و سهل انگاری سازمان منابع طبیعی شهرستان ساوجبلاغ نسبت به تصرف گسترده اراضی ملی در شهرهای اطراف شهر هشتگرد تذکر داد.

عزیزی نماینده شیروان به وزیر نیرو در خصوص توقف نصب و ساخت ساختمان در نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان تذکر داد.

عزیزی نماینده اردل به وزیر راه و شهرسازی در خصوص ضرورت پرداخت وام مسکن و حل مشکل مسکن ساکنان روستای سرآقاسید شهرستان کوهرنگ در اثر آتش سوزی، به وزیر کشور در خصوص ضرورت عمل به وعده به منظور تغییر برخی از فرماندهان حوزه انتخابیه اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ و به وزرای نفت و نیرو در در خصوص رفع آلودگی آب شرب منطقه سرخون که هنوز آغشته به نفت است و پرداخت خسارت به کشاورزان و شیلات داران تذکر داد.

سرقلعه نماینده لردگان به وزیر نیرو در خصوص عدم توجه به تشکیل شورای عالی آب و تخصیص آن به شهرستان لردگان تذکر داد.

قاضی پور، جهانگیرزاده، محجوب، سبحانی نیا، اکبریان، سبحانی فر و فتح الله حسینی نمایندگان ارومیه، تهران، کرج، نیشابور، سبزوار و قصرشیرین به رئیس جمهور در خصوص ضرورت اجرای مصوبات سفرهای استانی دولت تذکر دادند.

افتخاری نماینده تهران به وزیر امور خارجه در خصوص ضرورت پیگیری علت فوت دو زائر بی پناه تهرانی در فرودگاه جده و تصادف منجر به فوت بسیجی به علت رفتار خلاف قانون کارمند سفارت عربستان و ضرورت پیشگیری از این گونه حوادث و برخورد مناسب با متخلفان تذکر داد.

حسین زاده نماینده نقده به وزیر نیرو در خصوص عدم توجه به حل مشکل روستاهایی که در توسعه فیزیکی جدید دچار بحران برق مورد نیاز شدند و به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در ساخت روستاهای شهرستان نقده و اشنویه به ویژه روستاهای بالای ۱۰۰ خانوار تذکر داد.

پیرمؤذن نماینده سرعین به وزرای دادگستری و کشور در خصوص ابطال فوری سند مالکیت صادره تصرف مسیر راه مطروحه در دره توقان تذکر داد.

کوچکی نژاد نماینده رشت به رئیس جمهور در خصوص علت عدم پرداخت پاداش پایان خدمت ایثارگران و خانواده های معظم شهدا تذکر داد.

ایرانپور نماینده مبارکه به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص جلوگیری از ادامه ریخت و پاش های گزاف در حال انجام شرکت فولاد مبارکه تذکر داد.

شفیعی نماینده ممسنی به وزیر نیرو در خصوص فروش آب به قیمت بالا در مناطق عشایری و روستاهای محروم از آب ممسنی تذکر داد.

کوچکی نژاد نماینده رشت به وزیر کشور در خصوص برخورد نامناسب با جوانان طرفدار فوتبال در مسابقه داماش و پرسپولیس تذکر داد.

کاتب نماینده گرمسار به وزیر کشور در خصوص عدم معرفی فرماندار شهرستان گرمسار بعد از ۸ ماه تذکر داد.

ایرانپور نماینده مبارکه به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص لزوم نظارت و کنترل بیشتر بر شرکت فولاد مبارکه و به وزیر نیرو در خصوص لزوم توجه به مشکلات حوزه برق شهرستان مبارکه با وجود تذکرات متعدد تذکر داد.

میرگلوبیات نماینده ساوه به وزیر راه و شهرسازی در خصوص توقف ساخت پروژه بیمارستان ۳۲ تختخوابی بیمارستان حضرت امام رضا (ع) در شهرستان زرند با توجه به مشکلات بهداشت و درمان این شهرستان و توقف پروژه مجتمع فرهنگی هنری در شهرستان مأمونیه با وجود ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در شهر زاویه تذکر داد.

احمدی و هادی حسینی نمایندگان نوشهر و قائم شهر به وزیر کشور در خصوص ممانعت از تردد کامیون در جاده کندوان بعد از زلزله ۸ اسفند سال ۱۳۸۳ و آسیب های فراوان اقتصادی از جمله کاهش تولید و گرانی در قلب مازندران تذکر دادند.

سلطانی نماینده بروجن به وزیر راه و شهرسازی در خصوص توجه به ازدیاد حجم تصادفات در جاده بروجن شهرکرد لردگان و بی توجهی وزیر محترم، به وزیر نفت در خصوص وضعیت مدیران استانی که اقدامات آنها منجر به چالش و نابسمانی شده است و به وزیر اقتصاد و امور دارایی در خصوص اقدامات غیرقانونی بر خلاف مصالح کشور توسط مؤسسات مالی و اعتباری تذکر داد.

نعمتی نماینده اسدآباد به وزیر امور خارجه در خصوص برخورد لازم با نماینده کشور مصر در خصوص هتک حرمت به سفارت ایران در مصر تذکر داد.

اسفنانی نماینده فریدن به وزیر نیرو در خصوص انجام اقدامات لازم به منظور آبرسانی شرب شهرها و روستاهای اطراف آن که دچار مشکل شده اند، تذکر داد.

موسوی نژاد نماینده دشستان به وزیر نیرو در خصوص محرومیت مردم روستاهای لرده، باغ تاج، انارستان که از نعمت آب و برق محروم هستند، تذکر داد.

حسن نژاد نماینده مرند به رئیس جمهور در خصوص عدم آغاز به کار نیروگاه مارازاد روی رودخانه مرزی ارس با وجود پیشرفت بسیار بالای نیروگاه اردوباد در طرف آذری تذکر داد.

احمدی نماینده داراب به وزیر بهداشت در خصوص تأمین پزشک عمومی برای درمانگاه های بخش نورگ به بیمارستان داراب تذکر داد.

احمدی نماینده دهلران به رئیس جمهور در خصوص بی برنامگی در ارتباط با مدیریت ریزگردها در مناطق مرزی تذکر داد.

ندیمی نماینده لاهیجان به رئیس جمهور در خصوص دستور بازنگری مصوبه ۱۱/۱/۹۲ کارگروه چای و برنج به ویژه بندهای مرتبط در موارد قیمت برگ سبز، نحوه خرید کارخانجات و حواله های وارداتی تذکر داد.

چهاردولی نماینده ملایر به وزیر نیرو در خصوص عدم حل مشکلات آب روستایی شهرستان ملایر با وجود تذکرات و پیگیری های متعدد تذکر داد.

حاجی، رحماندوست و صادقی نمایندگان شاهین شهر تهران و شیراز به رئیس جمهور در خصوص عدم پرداخت معوقات آزادگان و دو سوم باقیمانده تاکنون تذکر دادند.

موسوی لارگانی و فتح الله حسینی نمایندگان فلاورجان و قصرشیرین به وزیر امور خارجه در خصوص لزوم برخورد قاطع دیپلماتیک با دولتمردان کشور آذربایجان بابت اظهارات شرم آور و سخیف ضد ایرانی آنها تذکر دادند.

موسوی لارگانی نماینده فلاورجان به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص لزوم نظارت دقیق بر بازار برای کاهش قیمت کالاهای صادراتی مورد نیاز مردم در سال جدید تذکر داد.

دامادی نماینده ساری به وزیر نیرو در خصوص عدم اجرای دیوار بتنی روستای بزمیل آباد شهرستان میاندورود تذکر داد.