کد خبر: 48239

همزمان با رایزنیهای فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه برای برگزاری سریع نشست بین المللی ژنو ۲، دبیرکل اتحادیه عرب اعلام کرد: این نشست یک ماه دیگر برگزار می شود.

به گزارش افکارنیوز، نبیل العربی پس از دیدار با اخضر ابراهیمی در قاهره گفت: نشست بین المللی ژنو ۲ برای حل بحران سوریه ۲۳ نوامبر (۲ آذر) برگزار خواهد شد.
سوریه و کشور های دیگر تاکنون درباره تعیین این تاریخ اعلام موضع نکرده اند.

همزمان با اعلام آمادگی دولت سوریه برای شرکت در نشست بین المللی ژنو ۲، مخالفان دولت سوریه درباره مشارکت و شرطهای خود برای حضور در این نشست دچار سردرگمی و اختلاف شده اند.
دولت های غربی و عربی قصد دارند فردا با سران مخالف سوریه در لندن دیدار و موافقت آنان را برای شرکت در کنفرانس ژنو-۲ جلب کنند.

روسیه و آمریکا، حدود شش ماه پیش درباره برگزاری یک کنفرانس بین المللی که پیرو نشست" ژنو یک در سال ۲۰۱۲" خواهد بود، توافق کردند.
تاریخ برگزاری کنفرانس ژنو-۲ به علت ادامه اختلاف نظر ائتلاف مخالفان سوریه درباره شرکت در آن، بارها به تعویق افتاده و تغییر کرده است.

در این حال منابع خبری گزارش دادند: فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه در ادامه سفر منطقه ای خود، امروز عازم عراق می شود. وی قرار است به سوریه و ایران نیز سفر کند.

ادامه اخبار