کد خبر: 5239

معاون ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به بروز تنش و بحران در شبه جزیره کره گفت: قدرت های سلطه گر و زورگو عامل اصلی بروز تنش ها و بحرانهای منطقه ای و جهانی هستند و در صحنه تنش کره، انگشت تقصیر و اتهام به سمت آمریکاست.

سردار سرتیپ پاسدار سیدمسعود جزایری در واکنش به آنچه در روزهای جاری در شبه جزیره کره می گذرد اظهار کرد: ملت و دولت کره شمالی که همواره هدف تهدید، زورگویی و زیاده خواهی های آمریکا و نظام سلطه قرار دارند، تلاش برای ارتقای توان بازدارندگی و نمایش قدرت دفاعی خود در برابر دشمن را حق طبیعی خود می دانند.

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستادکل نیروهای مسلح افزود: آمریکایی ها با اقدامات نظامی فرامنطقه ای خود موجب بروز تنش در شبه جزیره کره شده اند و اگر علاقه مند به صلح و آرامش هستند، نقطه آغاز و تعیین کننده برای اثبات این علاقه مندی در واقع پایان بخشیدن به حضور تنش زای خود در سایر نقاط جهان از جمله در منطقه آسیا و شبه جزیره کره است.

جزایری با تبیین پیامدهای بحران اخیر در این منطقه ابراز امیدواری کرد که کره شمالی با مدیریت هوشمندانه از فرصت سازی برای تحکیم حضور آمریکا و تقویت مواضع نظامی و دفاعی واشنگتن در منطقه راهبردی شرق آسیا جلوگیری کند.

رئیس ستاد تبلیغات دفاعی کشور با اشاره به چرخش استراتژی نظامی آمریکا به سمت آسیا افزود: آمریکایی ها با دهها هزار نیروی نظامی و تفنگدار دریایی در کره جنوبی و ژاپن در پی سوء استفاده از وضعیت جدید بوجود آمده هستند تا تجهیزات و نظامیان بیشتری را به منطقه گسیل دارند.

وی با حساس برشمردن نوع برخورد با تنش بوجود آمده به متحدان منطقه ای آمریکا هشدار داد: کره جنوبی و ژاپن در صورت عدم تغییر در سیاست های خود در قبال آمریکا ممکن است دچار تبعات منفی ناشی از بی ثبات سازی منطقه و بر هم خوردن توازن و ثبات اقتصادی خود شوند.

جزایری در پایان با تاکید بر اینکه" جنگ طلبی و زیاده خواهی کاخ سفید مانع صلح و آرامش جهانی است" ، گفت: اگر نهادهای بین المللی و سازمان های جهانی از جمله سازمان ملل متحد به وظایف ذاتی و رسالت خطیر خود در قبال بشریت عمل می کردند امروز شاهد گسترش تنش ها و بحران آفرینی ها در عرصه های گوناگون سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، نظامی، اقتصادی و به مخاطره افتادن روح و جسم انسان ها توسط رژیم های سلطه و ابرسرمایه داری جهانی نبودیم.