کد خبر: 53506

باهنر در جمع خبرنگاران:

نایب رئیس دوم مجلس با بیان اینکه رئیس جبهه پیروان نشده ام، گفت: پیشنهاد من این است که مرحوم عسگراولادی کمافی السابق رئیس جبهه پیروان امام و رهبری بماند و به جای وی کسی به عنوان نایب رئیس و جانشین انتخاب شود.

به گزارش افکارنیوز ، محمدرضا باهنر نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم ختم حبیب الله عسگراولادی که امروز در مسجد ارک برگزار شد، با اشاره به شخصیت عسگراولادی اظهار داشت: مرحوم عسگراولادی تمام خواسته ها و اهدافش در ولایت مداری و حمایت از ارزش های ولایی انقلاب ذوب شده بود و پس پیروزی انقلاب اسلامی در طول ۳۰ سالی که توفیق حضور در خدمت وی را داشتم، در تشکل های سیاسی و در تصمیم گیری های مهم، مرحوم عسگراولادی را همواره مدافع خط اصیل اسلام می دانستم و از طرف دیگر چهره ای دوست داشتنی، حبیب خدا و انقلابی بود.

وی ادامه داد: شاید به این دلیل بعد از رحلت مرحوم عسگراولادی جریانات مختلف سیاسی همه از وی به عنوان چهره برجسته و شخص تراز انقلاب اسلامی نام می بردند.

نایب رئیس دوم مجلس افزود: من به ذهنم می رسد که معلوم نیست بتوانیم برای مرحوم عسگراولادی بدیلی در انقلاب پیدا کردیم. اگرچه ریزش ها و رویش ها زیاد است ولی انشاءالله شاگردانی که وی تربیت کرده اند، باید تلاش کنند که تراز یا شاقول ولایت مداری یا قدر بدانند و یاد مرحوم عسگراولادی را زنده بدارند و جبران کنند.

باهنر در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه شما جایگزین مرحوم عسگراولادی در جبهه پیروان خط امام و رهبری انتخاب شده اید برنامه های شما چیست؟ گفت: خیر؛ من این خبر را تکذیب می کنم چرا که بعد از فوت مرحوم عسگراولادی جلسه ای برگزار نکردیم و معمولا پنجشنبه صبح ها جلسه داشتیم. بنابراین اولین جلسه جبهه پیروان هفته پس از عاشورا و تاسوعا برگزار می شود.

وی ادامه داد: البته در این خصوص رایزنی هایی خواهد شد و پیشنهاد من این است که مرحوم عسگراولادی کما فی السابق رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری بماند و اگر کسی انتخاب خواهد شد، به عنوان نایب رئیس و جانشین وی انتخاب شود.

نایب رئیس دوم مجلس در پاسخ با این پرسش که گزینه های مطرح برای ریاست جبهه پیروان چه کسانی هستند، گفت: باید جلوتر برویم تا بتوانیم بگوییم که گزینه های مطرح چه کسانی هستند.

باهنر در پاسخ به پرسش دیگری درباره مذاکرات هسته ای تاکید کرد: در هر صورت فکر می کنیم که اتفاقات مهمی در حال وقوع است؛ بیانات مقام معظم رهبری در ۱۲ آبان فرمایشات جامعی بود که از طرفی ایشان از امت بزرگ اسلامی خواستند که دیپلمات های ایرانی که به رسم دیپلماتیک با آمریکای جنایت کار و گروه ۱+۵ فرستادیم با همه توان حمایت کنیم چرا که آنها به تعبیر مقام معظم رهبری بچه های انقلاب هستند و نباید تضعیف شوند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر هم اکنون دوران آب شدن یخ های بین ما و آمریکا نیست؛ یخ هایی که براساس جنایات سنگین آمریکا در طول ۵۰ سال بوجود آمده، این یخ ها به این سادگی آب نمی شود و هم اکنون دوران مدیریت کردن دشمنان است و به نظر می رسد که قدم های خوبی برداشته شده و تا جایی که ما اطلاع داریم خبرهای خوشی از جلسات روز گذشته مذاکره کنندگان به گوش می رسد اما ما بر ارزش ها و حقوق ملت ایران با جدیت پافشاری داریم و البته این آمادگی را داریم که اگر آمریکا و هم پیمانانش این آمادگی را داشته باشند که در بازی برد شرکت کنند، ما نیز حاضر هستیم که این بازی را به بازی برد -برد تبدیل کنیم ولی اگر آنها تصور می کنند که می توانند بازی برد-باخت را ادامه دهند ما در این بازی متبحر، مجرب و مقتدر هستیم و کار را به صورت جدی ادامه می دهیم.

نایب رئیس دوم مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: به نفع آنها است که بازی برد-برد را بپذیرند و برای کارهای جدید برنامه عملیاتی داشته باشند؛ ما برنامه های عملیاتی خود را برای مذاکره روی میز گذاشته ایم و انشاءالله باید منتظر ادامه مذاکرات باشیم.

باهنر در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه آقای ناطق نوری درخواست داشتند که سرلیست اصلاح طلبان باشند، نظر شما چیست؟ گفت: وی خودش این خبر را تکذیب کرد و اتفاقی نیفتاد.