کد خبر: 53843

حقیقت پور:

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: از تیم مذاکره کننده تشکر می کنم چون مجدانه روی خطوط قرمز نظام پایداری کرد و این پایداری موجب ایجاد انشقاق در ۱+۵ شد.

به گزارش افکارنیوز ، منصور حقیقت پور گفت: مذاکرات ژنو ۲ ویژگی های خاصی داشت از جمله اینکه پایداری مذاکره کنندگان ایرانی موجب روشن شدن دو عامل شد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس افزود: اختلاف نظر آمریکا و حضور فرانسه به نیابت از رژیم صهیونیستی در مذاکرات ژنو دو موضوعی بود که به صورت خاص در ژنو ۲ اتفاق افتاد، البته تلاش سیاسی و دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران یکی از مهم ترین علل انشقاق آمریکا و کشورهای اروپایی است.

وی افزود: حضور فرانسه به نیابت از دستگاه دیپلماسی رژیم صهیونیستی در سوئیس جای تعجب بسیاری داشت که چطور می شود کشوری که داعیه دار دموکراسی و آزادی است به نیابت از رژیم اشغالگر قدس در این مذاکرات حضور یابد و فرآیند مذاکرات را طولانی تر کند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: فرانسه به خاطر ضربه ای که رژیم صهیونیستی از ایران در خاورمیانه و سوریه خورد چنین رفتاری از خود نشان داد.

حقیقت پور تصریح کرد: کشورهای ۱+۵ تقریبا روی برنامه ایران اجماع کردند ولی کشور فرانسه موجب طولانی شدن زمان مذاکرات شد هر چند که این کشور نمی تواند در روند مذاکرات اخلال به وجود آورد.

وی تصریح کرد: آمریکا در مذاکرات ژنو ۲ نشان داد که بسیار ناتوان در همراه کردن کشورهای اروپایی با سیاست هایش است.

نماینده مردم اردبیل در مجلس در پایان ابراز امیدواری کرد: در ۲۹ آبان ماه کشور فرانسه از جایگاه خود در مذاکرات ۱+۵ حضور یابد و مذاکره کنندگان ایرانی نیز همچون مذاکرات ژنو ۲ بر اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران پایداری کنند.

ادامه اخبار