کد خبر: 55021

عضو کمیسیون آموزش مجلس انتصاب افراد دروغگو، فتنه گر و قانون شکن را در مناصب دولتی غیرقانونی دانست و با اشاره به اظهارات جعفر توفیقی گفت که وی در جایگاهی نیست که برای نمایندگان تعیین تکلیف کند.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام سیدمحمود نبویان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به سوال ۲۲ نماینده که قرار است از وزیر علوم پرسیده شود، گفت: سوال ما از فرجی دانا در این مورد است که وزیر علوم به تعهد خود عمل نکرده است چرا که وی تعهداتی داده بود که آرامش دانشگاه ها گرفته نشود و از افراد اهل تشنج و اغتشاش استفاده نکند.

وی با بیان اینکه فرجی دانا افراد فتنه گر را در وزارت علوم منصوب کرده است، گفت: در پیشانی این افراد فتنه گر، اغتشاش نوشته شده و وی معاونین و مشاورین خود را از افراد فتنه گر منصوب کرده است، در حالی که قول داده بود چنین کاری انجام ندهند و در حال حاضر زیر تعهد خود زده است.

عضو کمیسیون آموزش مجلس خاطرنشان کرد: اگر هم برخورد غیرصادقانه وزیر علوم قابل اغماض باشد اما نمایندگان نمی توانند از برهم خوردن آرامش دانشگاه ها صرف نظر کنند، چرا که انتصاب فتنه گران در وزارت علوم یعنی برهم زدن آرامش دانشگاه ها.

نبویان با اشاره به سوابق جعفر میلی منفرد اظهار داشت: معاون آموزشی وزیر علوم جزو سردمداران فتنه ۷۸ و ۸۸ در دانشگاه ها بوده و مشاور وزیر علوم نیز از فعالین فتنه ۸۸ در دانشگاه ها بود، متاسفم که وزیر علوم پیام انتخابات ۲۴ خرداد را درک نکرده است.

وی با بیان اینکه رای مردم در انتخابات ۲۴ خرداد رای به یک جناح سیاسی نبود، تصریح کرد: همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در ۲۴ خرداد، انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز برگزار شد که در غالب شهرها، اعضای راه یافته به شورای شهر اصولگرایان هستند و این نشان می دهد که مردم در انتخاب خود جناحی نگاه نکردند و جناح ها برای مردم مهم نیستند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با تاکید بر اینکه پیام انتخابات ۲۴ خرداد حل مشکلات اقتصادی جامعه بود، ادامه داد: رای مردم به هیچ وجه جناحی نبود بلکه آنها به دنبال آرامش بودند اما با انتصاب مدیرانی که سوابق خوبی ندارند، کشور به ناآرامی و افراط کشیده می شود و این افراد کشور را از آرامش دور می کنند و مردم از رئیس جمهور و وزرا انتظار دارند افرادی را منصوب کنند که در جهت ایجاد ناآرامی حرکت نکنند.

نبویان در ادامه سخنان خود در انتقاد از سخنان مشاور وزیر علوم گفت: بهتر است آقای توفیقی برای نمایندگان مجلس تعیین تکلیف نکند چرا که چنین حقی ندارد و در جایگاهی نیست که بخواهد برای وکلای ملت تعیین تکلیف کند.

وی با بیان اینکه در کشور باید قانون اجرا شود و نصب افراد فتنه گر که در سال ۸۸ به قانون احترام نگذاشته اند، غیرقانونی است، اضافه کرد: انتصاب توفیقی و میلی منفرد در وزارت علوم قانونی نیست چرا که این دست افراد با رفتار خود در سال ۸۸ اعلام کردند که میزان رای ملت نیست و به قانون و رای مردم احترام نگذاشتند. در حالی که باید اگر اعتراضی نیز داشتند از مجرای قانونی دنبال می کردند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس انتصاب افراد دروغگو، فتنه گر و قانون شکن را غیرقانونی دانست و گفت: مجلس باید در مقابل این بی قانونی ها بایستد و از انتصاب این افراد که صراحتاً در سال ۸۸ دروغ گفتند و نظام را متهم به تقلب کردند، جلوگیری کند.

نبویان با اشاره به سخنان توفیقی که انتصاب خودش را و میلی منفرد را خواست جامعه دانشگاهی عنوان کرده بود، گفت: این اظهارات آقای توفیقی گروه های فشار را در دانشگاه ها تحریک می کند تا علیه مجلس حرف بزنند، این سخنان نوعی نشان دادن چراغ سبز به گروه های فشار و اغتشاشگر در دانشگاه هاست.