کد خبر: 56763

محلی که برای مذاکرات در ژنو انتخاب شده است، یکی از معتبرترین و خوشنام ترین گروه های هتل در دنیاست.

گروه سیاسی: ژنو بیش از ۴روز است که میزبان مذاکره کنندگان هسته ای ایران و ۶کشور غربی و البته روسیه است. محل استقرار هیئت ایرانی در هتل اینترکنتیننتال سوییس است.

به گزارش افکارنیوز ، محلی که برای استقرار هیئت مذاکره کننده در ژنو انتخاب شده است، یکی از معتبرترین و خوشنام ترین گروه های هتل در دنیاست. همین موضوع باعث شده است تا قیمت های استقرار در این هتل کمی گران به نظر برسد. (البته از دید ما ایرانی ها) . باید این را هم اضافه کنیم که علیرغم قیمت بالا، هرکسی که در اینترکنتیننتال مستقر شود می تواند از بهترین امکانات با بالاترین کیفیت نیز بهره ببرد. گفته می شود همزمان با سیاسی تر شدن موضوع مذاکرات، تدابیر امنیتی اطراف هتل نیز تشدید شده است.

مجموعه هتل های لوکس آمریکایی است که اکنون تحت مالکیت گروه هتل های اینترکنتیننتال قرار دارد. گروه هتل های اینترکنتیننتال در سال ۱۹۴۶ میلادی، به وسیله شرکت هواپیمایی بین المللی پان آمریکن تشکیل شد.

گروه هتل های اینترکنتیننتال، مالک بیش از ۲۰۰ هتل با نام انحصاری «اینترکنتیننتال» در بیش از ۶۰ کشور جهان است.

قیمت اقامت در این هتل خوش نام و نشان از ۳۹۰ فرانک سوئیس (در حدود ۴۳۰دلار مریکا) آغاز شده و در سوئیت های با دید دریا به ۲۵۰۰فرانک نیز می رسد. هر فرانک سوئیس معادل ۱.۱ دلار آمریکاست.

ارزان قیمت ترین اتاق این هتل، شبی ۴۳۰دلار قیمت دارد. تمام تکنولوژی های مورد نیاز در این اتاق ۲۵متری تعبیه شده است. اینترنت بی سیم رایگان از جمله این امکانات است. کسانی که اقامت در این هتل را انتخاب می کنند می توانند به طور رایگان از سالن بدنسازی و سونای هتل استفاده کنند. همچنین نوع تختخواب و سیستم مصرف سیگار نیز به میل مسافر به محض ورود به هتل انتخاب خواهد شد. لازم به ذکر است که ظرفیت ارزان قیمت ترین اتاق هتل حداکثر ۲نفر است.

اتاق های سه نفره این هتل از ۵۱۸ تا ۸۱۵ دلار قیمت دارند. مساحت اتاق های ۳نفره از ۴۵ تا ۵۰ متر مربع است. استفاده از انواع شیرینی های خانگی، شکلات و میوه جات از امکانات اتاق های لوکس ۵۱۸ دلاری هتل است. نوع دیگر اتاق های ۳نفره دارای دید ۱۸۰درجه نسبت به دریاچه سوئیس است. حمام بزرگ و مدرن این اتاق آن را از نوع مشابهش متمایز می کند. استفاده رایگان از کلاب های شبانه، دسترسی رایگان به انواع خوراکی های خانگی سوئیسی و شکلات های معروف این کشور از امکانات مهمانان این اتاق است. گران قیمت ترین اتاق سه نفره ۸۱۵ دلار است که ظرفیت پذیرایی از ۳نفر بزرگسال و ۲کودک را دارد. شیرینی های خانگی و انواع خوراکی ها از امکانات رایگانی است که اینترکنتیننتال در اختیار مهمانانش قرار می دهد.

سوئیت های ۵۰متری گران قیمت ترین اتاق های این هتل است. هزینه اقامت در این سوئیت ها شبی ۲۷۵۵دلار است. تمامی امکانات اتاق های قبلی را این اتاق یکجا دارد! از قبیل دید وسیع شهر و دریاچه، اتاق کار، اتاق پذیرایی و اتاق خواب.

اتاق های ۴نفره نیز ۹۲۵دلار قیمت دارند. اتاق های لوکس ۴نفره طوری طراحی شده اند که اتاق کار و نشیمن از یکدیگر جدا هستند.اینترکنتیننتال (به انگلیسی: InterContinental) ‏ مجموعه هتل های لوکس آمریکایی است که اکنون تحت مالکیت گروه هتل های اینترکنتیننتال قرار دارد. گروه هتل های اینترکنتیننتال در سال ۱۹۴۶ میلادی، به وسیله شرکت هواپیمایی بین المللی پان آمریکن تشکیل شد.

گروه هتل های اینترکنتیننتال، مالک بیش از ۲۰۰ هتل با نام انحصاری «اینترکنتیننتال» در بیش از ۶۰ کشور جهان است.

ایران در سال ۱۹۷۷ میلادی، به منظور سرمایه گذاری خارجی با هدف تامین درآمدهای ارزی جدا از درآمدهای ناشی از صادرات نفت خام، در تلاش برای خرید شرکت هواپیمایی پان آمریکن و هم چنین مجموعه هتل های بین المللی کنتیننتال بود که در آن زمان با مخالفت کنگره ایالات متحده آمریکا روبرو شد. پس از انقلاب ۱۳۵۷ ایران، هتل اینترکنتیننتال تهران مصادره و پس از چندی با نام هتل بین المللی لاله فعالیت خود را از سر گرفت.