کد خبر: 6071

کاندیدای حزب موتلفه اسلامی:

کاندیدای حزب موتلفه اسلامی در یازدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: جریان فتنه در هیچ جای کشور نمی تواند نفوذ کند و شک نکنید که نظامات حقوقی و قضایی پشتیبان قضیه هستند.

یحیی آل اسحاق در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سئوالی مبنی بر بحث ۳+۲ حزب اصولگرایان و رسیدن به نتیجه تایید یک نفر قبل از ثبت نام اظهار کرد: مجموع اصولگرایان در چند گروه هستند و اصولگرایان پنج نفره و یا گروه پایداری در نهایت باید به یک نظر واحد برسند.

وی همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر اتحاد با ائتلاف ۱+۲ تاکید کرد: این به معنای این نیست که از دیگران استفاده نشود، طرحی که در نظر داریم بر اساس یک خرد جمعی است و همه مبانی حقوقی و اجرایی آن انجام پذیر است.

کاندیدای حزب موتلفه اسلامی در یازدهمین دوره ریاست جمهوری تصریح کرد: مجموعه ظرف اصولگرایان دوازده نفره است و اعضای گروه با فردی که از بقیه اصلح تر، پرکارتر و مورد محبوبیت عامه مردم باشد همراه می شوند.

وی با بیان اینکه یک شورای هماهنگی، یک اتاق فکر و یک تقسیم کار بین اصوالگرایان انجام می شود، ادامه داد: این تصمیم از نظر حقوقی بر اساس مصوبات دولت است و از نظر اجرایی مشکل ندارد.

آل اسحاق گفت: ما هیچ منعی برای استفاده از طیف های دیگر نداریم و من به عنوان مثال از آقای فتاح و یا آقای نعمت زاده که رئیس ستاد آقای روحانی هستند نیز استفاده می کنم.

وی ادامه داد: مجموعه اصولگرایان بسیار با قابلیت و با تجربه هستند و من و همه ما تعهد اخلاقی، کاری و عقلانی داریم تا یک مجموعه اصلح را انتخاب کنیم.

کاندیدای حزب موتلفه اسلامی در یازدهمین دوره ریاست جمهوری اضافه کرد: البته مکانیزم مجموعه هنوز معلوم نیست اما اردیبهشت ماه این امر مشخص می شود.

* حرف روحانیت فصل الخطاب اصولگرایان است

وی با بیان اینکه ما در این حزب فصل الخطابی داریم و اگر در این مکانیسم به مشکلی برخوردیم از آن استفاده می کنیم، افزود: حرف روحانیت فصل الخطاب ما است و این کار نیاز به جلب اعتماد دارد.

آل اسحاق همچنین در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار فارس در مورد حضور جریان ها و خطوط فکری که هنوز مشخص نشده و احتمال دارد جریان فتنه و انحرافی باشند، اظهار کرد: جریان فتنه در هیچ کجای کشور نمی تواند نفوذ کند و شک نکنید که نظامات حقوقی و قضایی پشتیبان قضیه هستند.

وی افزود: این جریان هزینه های زیادی را به کشور متحمل می کند اما باید میان اصلاح طلبان و جریان فتنه تفکیک قائل شویم و به عنوان مثال آقای عارف فقط در حوزه تشخیص و یک فرد اصلاح طلب هستند.

کاندیدای حزب موتلفه اسلامی در یازدهمین دوره ریاست جمهوری افزود: به یقین نظام اجازه حضور به فتنه گران نمی دهد اما حضور سلایق مختلف باید طبق دستور رهبری و با همدلی انتخابات شکل بگیرد.

وی در بخشی از صحبت های خود با اشاره به جدا شدن سیاست های اعتباری و ارزی از سیاست های مالی اظهار کرد: بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار باید استقلال داشته و به عنوان صندوق ذخیره نباشد و مفهوم این قضیه جدایی ارزی و اعتباری از سیاست مالی است.

* زمینه های رانت اقتصادی در کشور باید از بین برود

آل اسحاق در پاسخ به سئوالی مبنی بر برنامه خود در برخورد با مافیای اقتصادی در کشور تصریح کرد: برخورد با مافیای اقتصادی ضرورت است اما باید نحوه برخورد با نظام مافیایی و فضای رانت ساز با جرات گرفته شود.

وی ضرورت های تحقق حقوق فردی و ایجاد انضباط اجتماعی را از دیگر اقدامات خود بر شمرد و گفت: یکی از مشکلات کشور اعتماد کامل و رسیدن به حقوق فردی است به نحوی که دادخواهی و رسیدگی به حقوق فردی نمود مشکل است که باید به کمک قوه قضائیه به آرامی رفع شود.

کاندیدای حزب موتلفه اسلامی در یازدهمین دوره ریاست جمهوری تاکید کرد: باید با بستر و ریشه فسادی که ایجاد رانت می کند مبارزه و جدی انجام شود.

* رشد اقتصادی کشور صفر است

وی در مورد جزئیات برنامه های خود برای رفع آسیب جدی تورم اظهار کرد: ما در بخش اقتصادی آسیب های جدی دیده ایم و رشد اقتصادی بنا به گفته مسئولان امر صفر است.

آل اسحاق گفت: با توجه به تورم در حوزه های مختلف اقتصادی و نیز سه میلیون بیکار ذخیره و نیاز به ۶۰۰ هزار شغل جدید، تعطیلی برخی از واحدها وضعیت سختی داریم و ایجاد شغل در کشور ما هم صفر است که باید دولت وقت به آن رسیدگی کند.

وی افزود: نکته اصلی این است که آیا می شود این همه کمبود را با وجود همه محدودیت های داخلی و خارجی جبران کرد، من معتقدم که با توجه به همه محدودیت ها می شود آن را حل کرد و رفع آن بستگی به ریشه اصلی و رفع حجم بی رویه نقدینگی دارد.

کاندیدای حزب موتلفه اسلامی در یازدهمین دوره ریاست جمهوری تصریح کرد: باید از بخش مصرفی و توزیعی جامعه به جای حذف پول به سمت تولید رفت و این امر امکانپذیر است.

وی افزود: در یک کلام باید این مشکل را در فضای کسب و کار و منابع بانکی و مسائل و مشکلات تولید، بانک، بیمه گمرک، استاندارد، روابط بین المللی و صادرات و واردت حل کرد.

آل اسحاق حوزه معیشت مردم را یکی از حوزه های اساسی برشمرد و گفت: رفع این مشکل باید در کوتاه ترین مدت انجام و کالاهای مورد نیاز اساسی مردم فراهم و سلامت مردم نیز با توجه به هزینه ها تأمین شود.

وی نیاز به ۴۰ میلیارد تومان برای اتمام پروژه های مسکن مهر مسکن را از جمله برنامه های مورد توجه دولت آتی دانست و افزود: هدفمندی یارانه ها به یقین در دولت آتی ادامه دارد اما باید با یک نگرش جدی در جهت گیری ها همراه باشد.

کاندیدای حزب موتلفه اسلامی در یازدهمین دوره ریاست جمهوری اقدامات خود در بخش فرهنگی را در قالب سه ضلع حوزه علمای دینی، ضلع اساتید دانشگاهی و تحقیقات حوزه های علمی و هنرمندان و صاحبان فن و حرفه دانست.

وی افزود: این یک ترکیب سه ضلعی زیر پوشش آرمان ها و ارکان انقلابی و اسلامی و متعالی مبتنی بر تمام ظرفیت فرهنگی و هنری است.

* سیاست خارجی ما در چارچوب سیاست رهبری است

آل اسحاق معضل طلاق و موضوع قاچاق و نارسایی اجتماعی را مشکلات بخش حوزه اجتماعی برشمرد و گفت: در روابط خارجی ما سیاست چارچوب خطوط نظام، رهبری و شورای عالی امنیت ملی را داریم.

وی افزود: ما به دنبال تعامل در بعد جهانی و منطقه ای هستیم و با گزینه هضم، جذب و تعامل منطقی با جهان ارتباط بر قرار می کنیم.

کاندیدای حزب موتلفه اسلامی در یازدهمین دوره ریاست جمهوری اظهار کرد: ما فکر می کنیم بسترهای لازم و امکان برنامه ریزی منسجم برای پیشرفت و توسعه کشور وجود دارد.

یحیی آل اسحاق، سابقه ای ۳۰ ساله در مدیریت اقتصاد ایران دارد، در سال ۱۳۶۰ با تصدی مدیریت مرکز تهیه و توزیع منسوجات به دولت پیوست و به عنوان معاون حبیب الله عسگراولادی در وزارت بازرگانی مشغول به فعالیت شد، پس از آن در وزارت دفاع و وزارت صنایع و معادن نیز به عنوان معاون وزیر به کار مشغول شد.

اکبرهاشمی رفسنجانی او را به عنوان وزیر بازرگانی دولت خود برگزید و او در فاصله سال های ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۶ که سیدمحمد خاتمی به عنوان رئیس جمهور ایران برگزیده شد، وزیر بازرگانی دولت ششم بود.

یحیی آل اسحاق که زاده پدری روحانی و انقلابی است، از چهره های مدافع اقتصاد آزاد به شمار می رود که در طول سال های گذشته به دلیل اهتمام به عقاید اقتصاد بازار، به یکی از چهره های شاخص طرفدار بخش خصوصی بدل شده است.

آل اسحاق دوبار در سال های ۱۳۸۵ و ۱۳۸۹ در انتخابات اتاق های بازرگانی شرکت کرد و موفق شد به عنوان نماینده بخش خصوصی وارد اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران شود.

در تاریخ دو اسفند ماه ۹۱ حزب موتلفه اسلامی « یحیی آل اسحاق» را به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ این حزب معرفی کرد

یحیی آل اسحاق در یک کنفرانس خبری در ۲۲ اسفند ماه ۹۱ اعلام کرد به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم وارد عرصه می شود.