کد خبر: 61881

یک عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان از سفر سخنگوی دولت به این استان خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، هدایت الله میرمرادزهی با انتقاد از بودجه اختصاص یافته به استان های محروم گفت: جلسه با آقای نوبخت و آقای هاشمی استاندار استان داشتیم و قول هایی در خصوص تخصیص اعتبارات بیشتر به منطقه سیستان و بلوچستان داده شد چرا که سطح اشتغال و بسیاری از شاخص های دیگر از شاخص های سایر استان ها پایین تر است.

نماینده مردم سروان ادامه داد: اعلام شده که آقای نوبخت قرار است روز پنج شنبه به استان سیستان و بلوچستان سفری داشته باشند و گزارشی از پروژه های آماده اجرا مثل رودخانه های مرزی که آب حیات مردم هستند را خدمت ایشان ارائه دهیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: در بودجه فعلی استان های محروم، محروم تر و استان های مرفه، مرفه تر می شوند، همچنین معیار تخصیص بودجه به استان های محروم تر لحاظ نشده است.

او افزود: به همین دلیل خدمت آقای نوبخت رسیدیم و ایشان هم گفتند در استان حضور پیدا خواهند کرد تا بخش های مختلف را از نزدیک ببیند انتظارمان این است که ایشان مسائل را از نزدیک ببینند و تا اعتبار بیشتری به استان ما تخصیص پیدا کند.

میرمرادزهی عنوان کرد: به اعتقاد من محروم ترین استان، استان سیستان و بلوچستان است که بودجه زیادی برای آن دیده نشده است و بقیه استان های محروم هم که به همین شکل هستند بودجه زیادی به آنها اختصاص پیدا نکرده است، ما نمایندگان نگران این مسئله بودیم و آن را به صورت نطق وتذکر بیان کردیم.

او تاکید کرد: با این وضعیت پروژه های ناتمام همچنان نیمه تمام می ماند و هزینه هایی که صرف شده از بین می رود ضمن اینکه ناتمام ماندن آنها ضربه به آینده نیز هست، به این طریق محرومیت به قوه خود باقی خواهند ماند.

او ابزار امیدواری کرد: دولت تدبیر و امید برای مردم استان سیستان وبلوچستان کاری کند چرا که این استان هنوز گازکشی نشده و بسیاری از تسهیلات استان های دیگر را ندارد، همچنین معضلاتی مثل جاده های روستایی راه آهن و جاده ترانزیت به قوت خود باقی است.