کد خبر: 6421

کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری با بیان اینکه اصولگرایان خطر رقبا را باید جدی بگیرند تأکید کرد: ما همچنان به دنبال وحدت میان اصولگرایان بوده و آماده ائتلاف جدی با ۱+۲ هستیم.

یحیی آل اسحاق دقایقی پیش در نشستی با اصولگرایان خراسان رضوی با بیان اینکه عنوان اصولگرایی یک افتخار محسوب می شود اظهار کرد: اصولگرایی دو عنوان محتوایی و سیاسی دارد که عنوان محتوایی از غدیر شروع و نهایت آن ظهور امام زمان (عج) است.

وی با بیان اینکه اسلام در طول تاریخ خود با چالش های متفاوتی روبرو بوده ولی در عین حال این خط اصلی حفظ شده است افزود: با تمام وجود باید اصولگرایان این خط اصیل را حفظ کرده و زمینه را برای ظهور حضرت فراهم کنند.

عضو ائتلاف پنج گانه اصولگرایان اضافه کرد: در طول انقلاب جریان های متعددی حضور پیدا کردند ولی جریان اصولگرایی اصالت خود را علی رغم تمام مشکلات و محدودیت ها حفظ کرده و امروز ادعا دارد که با این توان پتانسیل و قدرت می تواند کشور را اداره کند.

وی تصریح کرد: به لحاظ توان مدیریتی، دانش، فهم، درک و نوع ارتباط با مراکز اصلی مدیریتی کشور مانند علما، روحانیون و مقام معظم رهبری نیز نسبت به دیگر جریان های سیاسی سابقه آن در کشور مشخص است و البته نیروهای غالب در کشور نیز امروز نیروهای اصولگرا هستند.

وی با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی در شرایط حساسی قرار دارد اذعان داشت: امروز استکبار جهانی جمهوری اسلامی ایران را اولین تهدید خود می داند چرا که می داند ظهور حضرت اتفاق خواهد افتاد و این ایران است که برای ظهور زمینه سازی می کند؛ امروز اقتدار و عزت ایران بر هیچ کس در داخل و خارج کشور پوشیده نیست.

آل اسحاق با بیان اینکه باید اصولگرایان در این مقطع نسبت به دیگران بیش از پیش احساس مسئولیت کنند تأکید کرد: نباید بگذاریم در این مقطع نظام از ریل خارج شود چرا که معلوم نیست چگونه می توان دوباره آن را بازگرداند پس در این مقطع باید حضور حداکثری را به نمایش بگذاریم و اصولگرایان در راستای حضور حداکثری باید بیش از پیش فعالیت داشته باشند.

وی با تأکید بر حضور تمام سلیقه های سیاسی در انتخابات گفت: مقام معظم رهبری در سخنرانی خود در ابتدای سال جاری فرمودند که باید همه سلایق سیاسی حضور داشته باشند این بدان معناست که اگر هر یک از جریانات سیاسی حضور پیدا نکنند این عدم حضور به معنای قهر با نظام است؛ در حال حاضر جریاناتی که برای انتخابات پیش رو خود را آماده کرده اند اصولگرایان، اصلاح طلبان، حامیان دولت و مستقلان هستند.

به گفته عضو ائتلاف پنج گانه اصولگرایان قطعاً به جریان فتنه و انحراف در انتخابات پیش رو میدان داده نمی شود.

* براساس نظرسنجی ها مقبولیت جریان اصولگرایی دو برابر دیگران است

کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری در ادامه تأکید کرد: نظرسنجی ها تاکنون نشان داده که مقبولیت جریان اصولگرایی علی رغم همه نارسایی ها و مشکلات گذشته دو برابر دیگران است.

وی تأکید کرد: البته در این مقطع زمانی اتحاد ضروری است نباید میان جریان اصولگرایی تشدد بوجود آید یک دیدگاه در حال حاضر نسبت به تعدد کاندیدای اصولگرا این است که دیگر جریانات و سلیقه ها جایگاهی ندارد و لذا نگرانی نسبت به تعدد کاندیدای اصولگرا نیست و باید رقابت در داخل خود جریان اتفاق بیافتد.

وی افزود: در عین حال دیدگاه دیگری که مطرح می شود و البته مراجع نیز به آن معتقدند بوده این بوده که همه نگران تشتت میان جریان اصولگرایی هستند و اذعان دارند مشکل اصلی اصولگرایان تشتت است تا جایی که حضرت آیت الله مکارم شیرازی اذعان کردند تشتت حرام و خلاف شرع است و باید اصولگرایان به وحدت برسند؛ حتی اخیراً حضرت آیت الله مصباح نیز اعلام کردند که اگر تعدد کاندیدا به نگرانی برسد باید وحدت میان آنها برقرار شود و از طرفی باید بدانید که رقبا با اقتدار کامل و پررنگ قطعا در پشت صحنه حاضر می شوند.

آل اسحاق تأکید کرد: در همین راستا باید هر چه سریعتر به نظر واحد برسیم تا به مشکل برنخوریم؛ همه در حال حاضر فصل الخطاب را روحانیت به عنوان جامعتین قبول دارند ولی بحث سر مکانیزم وحدت است در عین حال اصولگرایان باید در اسرع وقت به نظر واحد برسند.

* آماده ائتلاف جدی با ۱+۲ هستیم

وی در ادامه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه باید اصولگرایان واقعیت ها را قبول کنند افزود: بنده در حال حاضر اعلام می کنم که آماده ائتلاف جدی با ۱+۲ هستیم و خواستار این هستیم که در فرصت باقی مانده هر چه سریعتر این وحدت میان اصولگرایان شکل بگیرد.

وی با تأکید بر اینکه باید خطر رقبا را جدی گرفت افزود: قطعاً جریان فتنه و انحراف و جریانات ضدانقلاب و منافقین در انتخابات جایی ندارد.

وی در ادامه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مشکلات اقتصادی امروز کشور گفت: بنده در حوزه مشکلات اقتصادی برنامه هایی در سطح کلان و خرد دارم امروز به واقع مشکلات و دغدغه های داخلی نیز اقتصاد است. به عنوان مثال در سطح کلان رهبر معظم انقلاب نیز در ابتدای فروردین ماه در مشهد فرمودند که به حوزه کلان اقتصاد بی اعتنایی صورت گرفته است. امروز در شرایطی که بنیان های ما قوی است و در شرایط تحریم ما بیش از ۱۲۰ میلیارد دلار مازاد ارزی داریم دولت آتی باید نیروهای پیش برنده آن اقتصاد باشد که البته این به معنای بی اعتنایی نسبت به سایر حوزه ها نیز نخواهد بود.

وی با بیان اینکه ضمن جدی گرفتن حوزه دانش باید قدرت اداره امروز و اجرا را نیز در حوزه اقتصاد در نظر بگیریم گفت: بنده یک مدیریت جامع را از اول انقلاب تاکنون در حوزه اقتصاد تجربه کردم و سابقه مدیریت اجرایی بنده را همه می دانند البته باید همواره با خرد جمعی در همه مسائل پیش رویم بدین معنی که با توجه به کاندیداتوری ۱۰ تا ۱۲ نفر از اصولگرایان در حال حاضر دولت آتی را می تواند شورایی را از این افراد برای استفاده از پتانسیل و توان آنها در زمینه های مختلف تشکیل دهد.

عضو ائتلاف پنج گانه اصولگرایان ادامه داد: قطعاً نباید دولت آتی را تنها گذاشت بلکه همه باید کمک او کرده و با تمام وجود آن را همراهی کنیم.

کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری با بیان اینکه فضای عمومی کشور در حال حاضر متأسفانه فضای بداخلاقی و تعارضی و هجمه ای است افزود: دولت آتی وظیفه دارد که فضای تعارضی و بداخلاقی امروز را به فضای تعاملی تبدیل کند باید دولت آینده از تمام پتانسیل کشور و از تمام گروه بندی ها و جریانات رانده شده ضمن رعایت کردن خطوط قرمز در نظام استفاده کنند.

وی با بیان اینکه با لغت حماسه مفهوم جریان خاکستری معنا ندارد اضافه کرد: باید سعه صدر داشت و به تمام جریانات میدان داد باید دولت آتی زمینه سازی استفاده از همه ظرفیت ها را فراهم کند.

* برای مبارزه قاطع با فساد باید با ریشه های آن برخورد کرد

آل اسحاق در ادامه با تأکید بر مبارزه قاطع با فساد در کشور اذعان داشت: یکی از اشتباهات از بعد از انقلاب علی رغم تأکیدات مکرر این بوده که تنها با مفسدان برخورد می کنیم در حالی که باید با ریشه های فساد برخورد کنیم به عنوان مثال در پرونده فساد ۳ هزار میلیاردی باید با نظام بانکی ایجاد کننده این فساد مبارزه کرد.

* حجم نقدینگی بالا ریشه اصلی تورم در کشور است

عضو ائتلاف پنج گانه اصولگرایان با بیان اینکه تورم، بیکاری، نظام ارزی و رشد از مشکلات فعلی در حوزه کلان اقتصاد است افزود: ریشه اصلی تورم به حجم نقدینگی بالا برمی گردد از طرفی باید مخارج دولت کاهش پیدا کند در طی این سالها حجم نقدینگی در کشور از ۹۴ هزار میلیارد تومان به ۵۰۰ یا ۶۰۰ هزار میلیارد تومان رسید که باید در دولت آتی این حجم پول را به سمت تولید هدایت کنیم تا بدین صورت مشکل تورم و اشتغال نیز حل شود.

وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر نبود نشاط عمومی یکی از گرفتاری های مهم کشور است تأکید کرد: دولت آتی باید فضای افسردگی در تمام حوزه کشور را به فضای نشاط تبدیل کند؛ چه اشکالی دارد که فضای نشاط اسلامی و برمبنای معارف اسلامی و دینی فراهم شود.