کد خبر: 66713

محمدرضا خاتمی:

ما می ‏ گوییم که باید فعلا وضعیت دولت را درک کنیم، اما این به معنای پذیرش برخورد با مشارکت نیست. ما تا حالا به دنبال این بودیم که بگوییم برخوردهای صورت گرفته با مشارکت هم غیر قانونی بوده و هم نا روا

گروه سیاسی - محمدرضا خاتمی دبیرکل حزب منحله مشارکت در گفت و گویی با سایت پیام نو گفته درباره فعالیت حزب متبوعش است: ما همین الان هم فعال هستیم. جلسه می ‏ گذاریم و مشغول رصد اوضاع هستیم، ولی این فعالیت رسمی نیست. من به طور قطع به شما می ‏ گویم که امروز حزب مشارکت نسبت به بسیاری از احزاب و تشکل‏ های دیگر هم فعال‏ تر است و هم تاثیرگذار تر.

به گزارش افکارنیوز؛ برادر رییس جمهور اسبق ایران و نایب رییس مجلس ششم در ادامه می گوید: همین الان اگر به ما اجازه فعالیت بدهند و ما امکان برگزاری همایش داشته باشیم متوجه خواهند شد که عمق نفوذ ما کجا است. قطع به یقین ترس نیروهای هوادار اقتدار هم از همین مقبولیت عمومی حزبی مثل مشارکت است. ما الان اصلا یک جریان و مجموعه منفعل نیستیم. به هر حال این دولت نتیجه تلاش‏ های مجموعه‏ هایی مثل همین حزب مشارکت بوده است، این یعنی اوج فعالیت. فقط باید امکان رسمی شدن مجدد این فعالیت‏ ها فراهم شود.

خاتمی در بخش دیگری از سخنان خود درباره رفتار دولت روحانی با احزاب اصلاح طلب گفته است: ما می ‏ گوییم که باید فعلا وضعیت دولت را درک کنیم، اما این به معنای پذیرش برخورد با مشارکت نیست. ما تا حالا به دنبال این بودیم که بگوییم برخوردهای صورت گرفته با مشارکت هم غیر قانونی بوده و هم نا روا. به هر حال در سال‏ های گذشته به دفتر حزب ریختند، آن را پلمپ کردند و اسناد حزب را بردند. این یک طرف قضیه است و طرف دیگر اینکه هیچ کس هم جوابگوی ما نیست.