کد خبر: 6753

دادستان تهران خطاب به کاندیداهای ریاست جمهوری گفت: لطفاً راهنمایی نکنید زیرا کشور طوری نیست که برای رای آوردن به این کارها نیاز داشته باشید.

عباس جعفری دولت آبادی در مراسم تودیع و معارفه سرپرست دادسرای ناحیه ۳ ونک سال ۹۱ را پر از حادثه اعلام کرد و گفت: مهمترین این حوادث راهپیمایی ۲۲ بهمن بود که تمامی دشمنان را مایوس کرد. در سال ۹۱ موضوع انرژی هسته ای مطرح شد و کار به مذاکرات انجامید ولی دشمنان مذکرات را متوقف و تحریم ها را بیشتر کردند تا با گرانی در کشور و دسیسه هایی مانند گران شدن مرغ مردم را به خیابان ها بیاورند تا نقشه شان کامل شود ولی مردم مانند همیشه مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی زدند.

وی خطاب به کاندیداهای ریاست جمهوری گفت: سه توصیه و هشدار دارم؛ اول مشکلات کشور را سیاه نمایی نکنید، دوم وعده های غیرعملی ندهید و سوم برای تبلیغات هرگز از امکانات دولتی استفاده نکنید.

دادستان تهران مبارزه جدی با جرایم اقتصادی و مجرمین یقه سفید را دستور کار دادستانی در سال ۹۲ عنوان کرد و گفت: در این رویکرد زمین خواری در اولویت است.

وی گفت: آقای مرتضی تورک دو سال سرپرست دادسرای ناحیه ۳ ویژه زمین خواری بودند که به دلیل بازنشستگی معاون امنیتی وی را به عنوان معاون امنیتی دادستان و سرپرست دادسرای اوین منصوب کردیم و حجت الاسلام منصوری که کارهای بزرگی در دادسرای فرهنگ و رسانه انجام داده بود را به عنوان سرپرست دادسرای ناحیه ۳ گماردیم. البته بخش پرونده های زمین خواری همچنان در اختیار آقای تورک است.

دولت آبادی خطاب به معاونین دادستان و دادسراهای تهران گفت: بحث نظارت دادستان بر محاکم، حفظ حقوق متهمان، سرکشی از کلانتری ها و نظارت بر بازداشتگاه های نیروی انتظامی باید همیشه مستمر باشد. ما با دادگاه ها مقابله نداریم فقط از کیفرخواست خودمان دفاع می کنیم چرا که دادستان نماینده وجدان عمومی است.

ادامه اخبار