کد خبر: 70170

نایب رئیس جبهه پیروان گفت: کسانی به سمت و سویی می روند که راهی برای انحلال پارلمان پیدا کنند؛ از این موضوع بوی استبداد، استشمام می شود. کشور ما هیچ زمانی به سمت انحلال مجلس و استبداد نمی رود.

محسن کوهکن، نایب رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به اظهارات برخی اصلاح طلبان و دولتی ها درباره مجلس و متهم کردن آنها به سیاسی کاری اظهار داشت: در هر جامعه و در هرکجا که دیدید افرادی با هر گرایشی دنبال گل آلود کردن فضای شفاف هستند، شک نکنید که می خواهند کسی کج رفتن شان را نبیند لذا علاوه بر این اصل در عالم سیاست، فرار به جلو نیز مورد توجه برخی قرار دارد.

کوهکن با اشاره به اینکه برخی فکر می کنند که اگر تفکری در انتخابات ریاست جمهوری برنده شد، انتخابات مجلس نیز متعلق به آن تفکر است گفت: این همان اشتباه محاسباتی است که در گذشته نیز وجود داشته است.

نایب رئیس جبهه پیروان ادامه داد: این تفکر به اشتباه تصور می کند اگر برای انتخابات بعدی مجلس برنامه ریزی کرده و نمایندگانی را به مجلس معرفی کند که طرفدار دولت باشند، به نفع شان است، در صورتی که هیچ دولتی در گذشته نبوده که به مقوله انتخابات مجلس ورود کرده و حتی توانسته باشد اقلیت ضعیفی را به مجلس بفرستد.

نماینده سابق مجلس تاکید کرد: معمولاً وقتی هم که این اتفاق می افتد و در مجلس بعدی این افراد به محض اینکه لب باز می کردند، به وکیل الدوله بودن متهم می شدند، دیگر ابراز نظر نمی کردند و به یک عنصر ساکت در مجلس تبدیل می شدند. این موضوع را اگر در مجالس دوره گذشته تحلیل و کالبدشکافی کنید، خواهید دید.

کوهکن با بیان اینکه استثناء هایی هم مثل مجلس ششم و دولت هفتم اتفاق افتاد گفت: این همراهی و همگامی مجلس ششم و دولت هفتم در یک سبک و تراز نبود و نهایتا آنها در حال اجرا به دو تفکر شدیدا تندرو و ساختارشکن و یک تفکر ملایم تر از خود رساند که همان تفکر ساختارشکن برای بعدا آنها را زمینگیر کرد.

وی در ادامه گفت: زمانی همین تفکر اصلاح طلب بعد از خرداد ۷۶ به یک محک و معیار برای حق و باطل افراد تبدیل شده بود، حتی شعار انحلال مجلس را در آن زمان سر می دادند، اساسا بویی از استبداد در کسانی که به سمت سوی انحلال پارلمان می روند، دمیده شده است، کشور ما هیچ زمانی به سمت انحلال مجلس و استبداد نرفته است.

نایب رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به اینکه اصلاح طلبان یک هدفی را تعریف کردند و بخشی از آنها معتقدند که هدف وسیله را توجیه می کند، ولی ما معتقد هستیم که برای رسیدن به وسیله مقدس حتما باید از راه مشروع استفاده کرد، گفت: شما وقتی پایبند نباشید برای رسیدن به هدف تان از هر وسیله نامشروعی استفاده می کنید و کسانی که در جمهوری اسلامی برای رسیدن به یک هدف مشروع مانند ورود به انتخابات از سازوکارهای نامشروع استفاده می کنند، یقینا پایبند به دموکراسی و رای مردم نیستند.

کوهکن اظهار داشت: همانطور گاهی اوقات در گذشته می گفتند موقعی که مردم به اینها رای می دهند، « تاج سر» می شوند ولی زمانی که بعضا رای نمی آورند رای مردم را « رای عوامانه» می دانند افزود: این ه از الان بخواهند فضا را برای انتخابات مجلس متشنج کنند همان خطی است که به دنبال تشنج در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ دنبال شده است و می توان گفت که می خواستند چیزی شبیه وقایع سال ۸۸ را درست کنند، ولی موفق نشدند و عکس آن شد. یعنی انتخابات ۹۲ بسیار بسیار خوب و با حضور بسیار آرام و گسترده مردم پایان یافت.

وی با اشاره به اینکه دقیقا هم این ها وقتی بحث انحلال مجلس را مطرح کردند حالا با هر سازو کار و هر شیوه ای، یک گاف بزرگ سیاسی دادند گفت: حداقل آن این است که انگار در یک گوشه ای روی یک صندلی نشسته اند و آشنا به فضای بیرونی مردم نیستند. زمانی که بحث اسلامی شدن انتخابات بود من یادم هست پیامهایی را که آن زمان می گرفتیم خواسته ایشان این بود که انتخابات مجلس را استانی کنیم؛ شاید از نظر اینکه سطح یک سری افراد بالا برود.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: اما در جریان باشید که نحوه ارتباط نمایندگان با مردم را کم رنگ می کنید و مردم برای رسیدن به حق و حقوقشان نیاز دارند که به نمایندگانشان دسترسی داشته باشند و وقتی نگاه مردم این است که برای رسیدن به حق و حقوقشان نیاز دارند به نمایندگانشان دسترسی داشته باشند هر نوع نگاهی، تحلیلی و یا حرفی که این جایگاه را تضعیف کند نقطه مقابل مردم قرار می گیرد و همیشه واژه سیاسی که نقطه مقابل مردم قرار می گیرد طبیعی است که یا خود استبداد است یا یک تفکر شبه استبدادی است که تابلو جلوی آن گذاشتند و یک رنگ و لعاب دیگری به آن داده اند.

کوهکن در پاسخ به این سوال که چرا افرادی مثل اکبر ترکان (معاون رئیس جمهور) و فائزه هاشمی به رای مردم توهین می کنند و حاضر نیستند که اختلاف سلیقه سیاسی را بپذیرند؟ گفت: به این دلیل است که این افراد از عمق وجودشان به آرای مردم اعتقاد ندارند. اگر اعتقاد داشتند چنین اظهار نظراتی را نمی کردند؛ آزادی و حق انتخاب به من نوعی، حکم می کند که مردم به هرکسی ۵۸ درصد یا ۳۸ درصد رای دادند همه اینها را باید محترم شمرد. به هر جهت کشور را نه اکثریت اداره میکند و نه اقلیت.

وی تاکید کرد: بلکه اگر کشور را یکپارچه ببینیم باید در منافع کلان منهای نقاط اختلاف نظر در همه زمینه ها آهنگ توسعه کلان کشور را همیشه باید اشتراکات عمل را ببینیم زیرا اگر کشور توسعه پیدا نکند اگر در دست اکثریت باشد امتیاز منفی را دست اکثریت می دهند و اگر هم توسعه پیدا کند امتیاز مثبت در دست آنهاست.

نایب رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در پایان تاکید کرد: انسان عاقل چه در جایگاه اکثریت و چه در جایگاه اقلیت باشد همیشه تا یک سطحی سلایق را تحمل می کند اما در ارتباط با کلان کشور همیشه سعی می کند سازنده باشد و به جناح مقابل هم حتی کمک کند.