به گزارش کرمان خبر، عبدالرئوف ریگی، مسئول روابط عمومی این گروهک در گفت وگو با العربیه، از آزادی سربازان ایرانی گروگان گرفته شده توسط گروهک خود خبر داد و گفت: جیش العدل تصمیم گرفت تا بعد از ملاقات های انجام شده با هیئتی از نمایندگان علمای اهل سنت و روسای برخی قبایل بلوچ گروگان هایش را آزاد کند.

همچنین گروهک جیش العدل در وبلاگ خود مدعی شد مرزبانان ایرانی را که چند ماه پیش به گروگان گرفته بود با پادرمیانی علمای اهل سنت آزاد کرد.

در عکسی که در این وبلاگ منتشر شده است تنها ۴ تن از سربازان کشورمان دیده می شود و این موضوع ظن شهادت یکی از مرزبانان به دست این گروهک تروریستی را تقویت می کند.

به گفته این عضو گروهک جیش العدل، بعد از این دیدار که در نقطه مرزی در شرق ایران انجام شد، گروگان ها به همراه هیئت یاد شده بازگشتند.

** کوثری: " ۴ مرزبان" تحویل رابط جمهوری اسلامی ایران شدند
اسماعیل کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره آخرین اخبار از آزادی مرزبانان ربوده شده ایرانی به تسنیم گفت: مرزبانان ربوده شده ایرانی امروز به رابط جمهوری اسلامی ایران در پاکستان تحویل شده اند اما هنوز وارد کشور نشده اند.
وی در ادامه گفت: تعداد مرزبانان تحویل داده شده به رابط جمهوری اسلامی ۴ مرزبان است.

** سخنگوی وزارت کشور: ادعای توافق برای تبادل ۳۴ زندانی با مرزبانان ربوده شده نادرست است

حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور ادعای توافق برای تبادل ۳۴ زندانی با مرزبانان ربوده شده را رد کرد و گفت: این خبر صحت ندارد.

** عابد فتاحی: جیش العدال تلاش دارند خود را وابسته به مذاهب اسلامی معرفی کنند
عابد فتاحی رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی با تاکید بر غیر مسلمان بودن اعضای گروهک تروریستی موسوم به جیش العدل، تاکید کرد: این گروه هیچ سنخیتی با مذاهب اسلامی ندارد و مطالبه اهل سنت ایران از نیروهای مسلح برخورد قاطع نظامی با این گروهک است.

وی تاکید کرد: گرچه تروریست های جیش العدال تلاش دارند خود را وابسته به مذاهب اسلامی معرفی کنند اما باید گفت اینها نه مسلمان هستند و نه مورد حمایت مذاهب اسلامی. این گروهک از دشمنان اسلام ماموریت گرفته تا برای تفرقه افکنی میان مسلمانان خود را اهل سنت معرفی کند.

**علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان: باور آزادی مرزبانان منوط به بازگرداندن آنهاست

علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: ما زمانی می توانیم به باور آزادی سربازان برسیم که آنها را به آغوش ایران برسانیم.

وی تاکید کرد: در این باره باید منتظر باشیم.

هاشمی در پاسخ به این سوال که چقدر این ادعا می تواند درست باشد؟ اظهار کرد: ما امیدواریم به اینکه تلاش های صورت گرفته خبر خوشحال کننده ای را برای مردم ایران به ارمغان بیاورد.

**تحویل پیکر شهید دانایی فر به مقامات ایرانی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تحویل پیکر شهید دانایی فر به مقامات ایرانی در پاکستان خبر داد.

سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خانه ملت با تایید تحویل ۴ مرزبان ربوده شده به مقامات ایرانی در پاکستان، از تحویل پیکر شهید جمشید دانایی فر به مقامات ایرانی خبر داد.

به دنبال ربوده شدن ۵ نفر از مرزبانان ایرانی در منطقه جکیگور در شرق ایران که در شامگاه ۱۷ بهمن ماه اتفاق افتاد، گروه موسوم به « جنبش جیش العدل» روز شنبه ۱۹ بهمن ماه با انتشار تصاویری در توییتر خود مسولیت ربودن این پنج مرزبان ایرانی را بر عهده گرفت.

این گزارش حاکی است گروهک" جیش العدل" روز چهارم فروردین در بیانیه ای مدعی شد که یکی از مرزبانان ایرانی گروگان گرفته شده به نام جمشید دانایی فر را به شهادت رسانده است.

رامین حضرتی، سجاد زاهانی، جمشید دانایی فر، محمد نظامی و جمشید تیموری ۵ مرزبانان ایرانی بودند که توسط گروهک تروریستی جیش العدال ربوده شده بودند که از این بین، جمشید دانایی فر توسط این گروه تروریستی به شهادت رسیده است.