کد خبر: 72723

استاندار کرمان با بیان اینکه ۱۶۳ عملیات کوچک و بزرگ در دوران دفاع مقدس انجام شد، گفت: به سبب آنکه دفاع مقدس مردمی بود توانستیم به موفقیت‌های خوبی دست یابیم.

به گزارش کرمان خبر؛ علیرضا رزم‌حسینی صبح امروز در رژه نیروهای مسلح در کرمان، با اشاره به اینکه رژیم بعث عراق 34 پیش قرارداد الجزایر 1975 را در مقابل رسانه‌های بین‌المللی پاره کرد، اظهار کرد: صدام پس از این اقدام 19 نقطه ایران اسلامی را بمباران هوایی کرد.

وی با اشاره به اینکه در آن هنگام نظام جمهوری اسلامی ایران تازه مستقر شده بود، افزود: در این جنگ نابرابر 35 کشور جهان از عراق حمایت کرده و انواع سلاح‌ها را اختیار این کشور قرار دادند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه در دوران هشت سال دفاع مقدس جوانانی از سراسر کشور دواطلبانه همراه با ارتش و سپاه به جبهه‌ها هجوم بردند، تصریح کرد: در 95 ماه دفاع مقدس 163 عملیات کوچک و بزرگ انجام شد که در این مدت عراق از مرزهای ایران خارج و پیروزهای خوبی به دست آمد.

رزم‌حسینی با بیان اینکه در ابتدای جنگ، نیروی دریایی عراق توسط ایران منهدم شد، بیان کرد: به سبب آنکه دفاع مقدس مردمی بود توانستیم به موفقیت‌های خوبی دست یابیم.

وی با اشاره به اینکه باید با جهاد اقتصادی به اقتصاد اول در منطقه تبدیل شویم، خاطرنشان کرد: همانگونه که دوران دفاع مقدس جنگ توسط مردم اداره شد حوزه اقتصاد نیز باید با مشارکت مردم پیش رود.

تسنیم

ادامه اخبار