کد خبر: 73457

امام جمعه جازموریان:

امام جمعه جازموریان گفت: برگزاری کنگره جهانی جریان‌های افراطی و تکفیری یکی از اتفاقات مهم در کشور بود.

حجت‌الاسلام محمد محمدی‌نور  در خطبه‌های نماز جمعه جازموریان اظهار داشت: دشمنی با اهل بیت(ع) پیامدهایی از جمله سخت جان دادن و عذاب در جان دادن می‌شود.

به گزارش کرمان خبر، امام جمعه جازموریان با بیان اینکه کلید و رمز تقوا دو چیز است و هر کس این دو امر را داشته باشد تمام تقوا در وجودش است، بیان کرد: باید دنبال یادگیری و بعد دنبال عمل باشیم.

محمدی‌نور عنوان کرد: یکی از اتفاقات مهم در کشور برگزاری کنگره جهانی جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام در روز دوم و سوم آذرماه با دعوت دو تن از مراجع دینی گرانقدر در شهر مقدس قم بود.

وی افزود: در این کنگره علمای اسلام و متفکران بیش از 80 کشور جهان حضور داشتند و در مورد ابعاد مختلف اندیشه‌های تکفیری و راه حل مقابله با این اندیشه‌ها بحث و گفت‌وگو شد و بعد از اجلاس شخصیت‌های شرکت‌کننده با مقام معظم رهبری دیدار کرده و از نصایح ایشان بهره‌مند شدند.

امام جمعه جازموریان خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در چهار محور اصلی به بیان نکات مهمی پرداختند که چیستی و اهداف جریان‌های تکفیری از جمله آن بود که نخستین نکته‌ای که باید توجه کرد، این است که جریان‌های تکفیری از اسلام و برگرفته از درون اسلام نیست و هدف آنها نجات اسلام و مسلمین از مشکلات کنونی نیست، بلکه تکفیری برگرفته از غیراسلام ناب و از دشمنان و مستکبران و صهیونیست است.فارس