کد خبر: 73523

رئیس کل دادگستری کرمان:

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: در کشور بین فکر و عمل فاصله وجود دارد و زمانی که می‌خواهیم، فکر و برنامه‌ها را در اجرایی کنیم، مشکل داریم.

به گزارش کرمان خبر، یدالله موحد صبح امروز در شورای پیشگیری از وقوع جرم استان کرمان اظهار داشت: اعتیاد به مواد مخدر بزرگترین آسیب در کشور و جهان به شمار می‌رود.

موحد خاطرنشان کرد: ما همواره در مقابل این سئوال قرار گرفته‌ایم، آیا مدیران، سیاستگذاران و مدیران عملیاتی متناسب با این خطر عظیم تدارک دفاع از جامعه را دیده‌اند.

وی افزود: امروزه مواد مخدر خطر عظیم و موضوع پیچیده‌ای است و پشت بحث مواد مخدر و روان‌گردان‌ها یک فکر و استراتژی وجود دارد و مقابله با این استراتژی نیازمند برنامه، راهکار، فکر، پروژه و اقدام است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان عنوان کرد: در کشور بین فکر و عمل فاصله وجود دارد و زمانی که می‌خواهیم، فکر و برنامه‌ها را در اجرایی کنیم، مشکل داریم.

موحد بیان داشت: در حوزه پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر در سطوح مختلف، مشکل راهکار و سند نداریم، زیرا در سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد فرصت‌ها، نقاط قوت و نقاط ضعف به خوبی بررسی شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه پیشگیری اولویت اول است، گفت: درمان در سطح سوم قرار دارد و در پیشگیری اولیه از اعتیاد بر جلوگیری از ورود جوانان و اقشار مختلف جامعه به چرخه اعتیاد تاکید شده و این موضوع در سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد مورد توجه قرار گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان افزود: در سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد 9 برنامه ملی دیده شده و در ذیل این برنامه‌ها، پروژه‌های زیادی نیز تعریف شده که باید در راستای اجرایی کردن آنها اقدام کنیم و همچنین براساس این سند بومی‌سازی انجام و عمل کنیم.

موحد گفت: مشکل برنامه‌ای در زمینه پیشگیری از اعتیاد نداریم و باید مجموعه‌های دست‌اندرکار در پیشگیری و درمان، سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد را جدی گرفته و آن را هر چه بهتر اجرایی کنند.فارس