کد خبر: 73673

مردی آرام وبی سروصدا با کارهای بزرگ

دشمنان باید بدانند که همه ما “قاسم سلیمانی” هستیم و این را فریاد می‌زنیم،به زبان‌های مختلف،تا در آینده دشمنان نگویند که نشنیدیم!

کرمان خبر/ قاسم سلیمانی در روستای قنات ملک در شهرستان رابر در استان کرمان به دنیا آمده است او در طول جنگ هشت ساله ایران و عراق فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله کرمان بود و در اکثر عملیات‌های حساس و  پیروزمند آن دوران تاثیر محوری داشته است، عملیات‌های فتح‌المبین، بیت‌المقدس، والفجر۸ و کربلای‌پنج با نام لشکر ثارالله و فرماندهی سلیمانی گره خورده و دراین‌باره خبرها و خاطرات فراوانی از سوی فرماندهان و رزمندگان سپاه، ارتش و بسیج نقل شده است.

با پایان جنگ، لشکر ۴۱ثارالله به فرماندهی سردار سلیمانی به کرمان بازگشت و درگیر جنگ با اشراری شد که از مرزهای شرقی کشور هدایت می‌شدندو سال‌های فرماندهی این سردار در کرمان امن‌ترین دوران زندگی مردم  کرمان بود.

سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسدارن است و همه تجربه‌ها، توانایی‌ها و تلاش‌های خود را مصروف اعتلای جهان اسلام نموده است نام وی  آرامش‌بخش، امید‌آفرین و اطمینان‌زا در جهاد با استکبار جهانی بوده است و هیچ تفاوتی هم نمی‌ کند که این ملت‌ها سنی یا شیعه هستند.

سلیمانی هر قدر  آرام و بی‌سر و صدا است ولی کار‌های بزرگی را انجام می‌دهد و بیرون از مرزهای جمهوری اسلامی در مورد او، خیلی خبر‌ها است آن‌ها از او و سپاه تحت امرش می‌ترسند و همین ترس سرآغاز خبرهای بعدی است، آن‌ها او را تروریست ،خشن و انتقامجو می‌خوانند و از این طریق ملت‌های منطقه را از افکار و اهداف او می ترسانند و از دنبال کردن آرمان‌هایی که او به دنبال آن است – یعنی اسلام‌گرایی در معنای خالص آن – پرهیز می دهند.

اما دوستان نزدیک او می گویند بغض او به آسانی با دیدن تصویر یک شهید می‌شکند. از طرف دیگر خاطرات زیادی درباره خضوع و خشوع او بر سر زبان‌هاست و این البته همه آن چیزی نیست که در مورد او گفته می‌شود. روزنامه انگلیسی گاردین در مورد قاسم سلیمانی می‌نویسد: «حتی کسانی که سلیمانی را دوست ندارند، او را فردی با هوش می‌دانند. بسیاری از مقامات امریکا که این چند ساله را صرف متوقف کردن سلیمانی کرده‌اند، می‌گویند مایل هستند او را ببینند و معتقدند که مبهوت کارهای او شده‌اند».

شاید از سر همین بهت است که یکی از مقامات بلندپایه ارتش امریکا عاجزانه می‌گوید: «من اگر او را ببینم، خیلی ساده از او خواهم پرسید که از ما چه می‌خواهد؟»

و حضرت آیت الله خامنه‌ای نیز چهار مرتبه سردار سلیمانی را شهید و شهید زنده خطاب کرده و راجع به ایشان و همرزمانشان فرموده‌اند: خدای متعال می‌خواست این‌ها زنده بمانند و برکاتشان برای کشورشان و دنیای اسلام ادامه پیدا کند.

حاج قاسم سلیمانی زمانی در یکی از معدود اظهارنظرهای آشکارش گفته بود ملت ایران تنها ملتی در جهان است که لیاقت شکست تاریخی آمریکا را دارد و در طی نامه تکان دهنده ای به وزیر دفاع آمریکا نوشت : ” اگر لازم باشد از این هم نزدیک تر خواهیم شد ” .بوتیا