کد خبر: 73874

امام جمعه بافت:

امام جمعه بافت گفت: کسانی که بخواهند در مسئله حصر سازش کنند بی‌شک خائن و خودشان در نزد مردم فتنه‌گر خواهند بود.

به گزارش کرمان خبر، حجت‌الاسلام علی مهدی‌زاده در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر بافت اظهار داشت: دوری از تکبر و زهد در روایات بسیار تاکید شده است و کمترین درجه فروتنی اول سلام کردن است.

وی گفت: 9 دی ماه سالروز حماسه مردم ایران اسلامی در سال 1388، روز بصیرت، میثاق با ولایت و امامت را در پیش داریم، فتنه 88 که مدت هشت ماه مسیر را برای خیلی‌ها تنگ کرد یک اقدام برنامه‌ریزی شده‌ از طرف منافقان داخلی، استکبار جهانی و سران فتنه که نقش‌هایی را اعمال کردند با اهداف بی‌اعتمادی مردم به نظام و درگیر و روبه‌رو شدن مردم با یکدیگر بود.

مهدی‌زاده خاطرنشان کرد: سران فتنه که سابقه طولانی در نظام داشتند، اما به تجربه تاریخ به دلایلی چون قدرت‌طلبی و هوسرانی منحرف شدند و دست به اقدامات خطرناکی از جمله امیدوار کردن دشمن به براندازی نظام و به وجود آوردن روزنه‌ای برای ورود استکبار به انقلاب و ایران زدند.

وی افزود: راهنمایی‌های مقام معظم رهبری در این هشت ماه مقاومت در برابر اهل فتنه بود که بارها بحث فتنه را بیان فرمودند، اما سران فتنه گوش ندادند.

امام جمعه بافت گفت: کار به جایی رسید که ملت ایران در 9 دی 88 در حضور پرشور و آگاهانه خود ضربه آخر را به جریان فتنه زدند و مردم ثابت کردند که انقلاب اسلامی زنده و پرتوان در قلوب همه ملت ایران جریان دارد و کسی جرات رویارویی با نظام مقدس جمهوری اسلامی را نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه اگر 9 دی آفریده نمی‌شد همان اتفاقی که در سوریه و عراق افتاد، برای کشور ما رخ می‌داد، گفت: 9 دی روز خدایی بود که امید استکبار جهانی برای براندازی نظام اسلامی نا‌امید شد.

خطیب جمعه بافت تاکید کرد: اگر امروز کسانی بخواهند دست به حرکت‌هایی بزنند که دشمن شاد شود و کارهایی انجام دهند که دشمن لبخند بزند، بدانند که در مقابل بینش‌ مردم خائن تلقی می‌شوند و اگر دست از این تحرکات برندارند مردم 9 دی دیگری به وجود می‌آورند.

وی تصریح کرد: در چند روز اخیر عده‌ای با فشار بر مسئولان اجرایی به ویژه رئیس جمهور خواهان آزادی این دو مرده متحرک هستند که چرا اینها باید آزاد نباشند.

مهدی‌زاده در جواب به این سئوال گفت: اگر کسی در کشوری فتنه و قصد براندازی نظام را داشته باشد حکمش اعدام است، اما مصلحت نظام و لطف مقام معظم رهبری شامل این دو نفر شده است.

وی گفت: کسانی که این فشارها را می‌آورند بدانند این حکم شورای امنیت ملی است و رفع حصر جزو وظایف رئیس جمهوری نیست و هیچکس از جمله رئیس جمهور حق دخالت در این امر را نداشته و بدانند کسانی که بخواهند در مسئله حصر سازش کنند بی‌شک خائن و خودشان در نزد مردم فتنه‌گر خواهند بود.

فارس