کد خبر: 74365

نظر دو تن از رهبران صلح طلب امریکایی پیرامون نامه رهبر انقلاب برای جوانان غرب خواندنی است.

به گزارش کرمان خبر  به نقل از  فارس، حبیب احمدزاده نویسنده و مستند ساز ایرانی به عنوان یک وظیفه اخلاقی، دینی و انسانی، نامه رهبری انقلاب را برای دو تن از رهبران مشهور صلح طلب در امریکا  فرستاده و در ادامه نظرات آنها را منتشر کرده است.

 فیل ویلایتو ، از رهبران ضدجنگ در امریکا و سردبیر نشریه ویرجینییا دیفندر و دیگری مایکل برگ که القاعده در عراق پسرش را سر برید و همین بهانه ای بود تا از این صحنه مخوف ان کارگردان هلندی در فیلم فتنه با وجود مخالفت این پدر و خانواده اش بعنوان اسلام ستیزی سوء استفاده  کند.

نظر اقای فیل ویلایتو بعد از خواندن پیام چنین بود:

Thank you very much for sending this message. Although the United States prides itself on "freedom

of speech" and the free flow of information, I have not seen these words anywhere else. And the Ayatollah's words are reasonable, direct and enlightening .

 

Phil Wilayto , Virginia Antiwar Network

«برای ارسال این پیام از شما بسیار سپاسگزارم. اگر چه ایالات متحده به خود درباره وجود «آزادی بیان» و نیز جریان آزاد اطلاعات می بالد، ولی من این کلمات را هیچ جای دیگری ندیده ام . کلمات آیت الله معقول، صریح و روشنگر هستند.

فیل ویلایتو نویسنده و رهبر گروه  ضدجنگ ویرجینیا دیفندر در امریکا»

 

 

مایکل برگ هم نظر خود را چنین ارسال کره است

Habib. Thank you for sending this wonderful letter from the Ayatollah Seyyed Ali Khamenei, to the youth of Europe and North America. Did you know that my son Nick carried the Qu 'ran with him? This brought him under suspicion of the US Army Police who detained him leading to his death in Iraq in 2004. He wanted to know everything about Islam and did just what the Ayatollah Seyyed Ali Khamenei suggested to the youth - find out first hand with an open mind. What great advice .!
I will forward this around and try to get it published in the newspaper.
 

Michael berg

«حبیب ، ممنون برای فرستادن این نامه بسیار زیبای آیت اله سید علی خامنه ای به جوانان اروپا و امریکای شمالی.

آیا شما می دانید که پسر من نیک با خودش یک قران داشت و به همین دلیل پلیس ارتش امریکا به او مظنون شد و عاقبت هم در عراق در سال 2004 کشته شد.

او می خواست که همه چیز را در مورد اسلام بداند و درست همان چیزی را که آیت اله خامنه ای به جوانان پیشنهاد کرده است انجام می داد - یعنی که مسایل را با فکر باز و دست اول درک کنند. چه اندرز نیکی. من این را برای دیگران می فرستم و سعی می کنم که در روزنامه هم چاپ شود.

مایکل برگ پدر مقتول در عراق (نیک برگ ) »

 

لازم به یادآوری است که در فیلم فتنه اثر «خیرْت ویلدِرس»، قران کریم دلیل اصلی و محرک خشونت در خاورمیانه و جهان معرفی می شود. ولی  اقای مایکل برگ در نامه نگاری های قبلی خود چنین دلیلی را رد می کند و دو انگیزه را برای ساخت اینگونه فیلم ها مطرح می کند که کاملا بدرد ما مسلمانان نیز می آید. اول انکه این نوع فیلم ها با تحریک احساسات مردم مسلمان و احیانا بروز بعضی رفتارهای نسنجیده به هدف خود در نشان دادن مسلمانان به عنوان افرادی خشونت گرا در چشم مردمان نا آگاه غرب صحه گذاشته ولی دلیل دوم و مهمتر، تایید این حماقت و درست دانستن برداشت و تفسیر جاهلانه گروه‌های تروریست از قرآن است ، که بلی رفتار شما دقیقا منطبق بر اصل اسلام است و نه نگاهی منحرف و با فیلتر غلط به این دین رحمانی  و بعد این سوال اساسی نیز در نامه هایمان مطرح شد که  چرا در  رسانه های همین  دنیای غرب که مولانا در بین خاص و عامش به شاعر عشق و محبت معروف است هرگز عنوان نمی شود که بیش از دو هزار از ابیات انسانی این شاعر حکیم ، برگرفته دقیق از آیات کتاب اسمانی قرآن می باشد.

متوجه باشید که این گفتارها و بحث ها با پدری است غربی که القاعده سر پسرش را در بغداد از تن جدا کرده اند.

به هر حال شاید یکی از جنبه های بی بدیلی که دیگر مسولین فرهنگی و سیاسی کشور ما باید از این نامه رهبری در گفتگو با مردمان جهان و حتی فرزندان این آب و خاک یاد بگیرند دعوت مردمان به شناخت است و نه صرفا پذیرش سریع و اولیه، که اگر شناخت آزادانه نباشد هرگز هیچ  پذیرشی نیز پایدار نخواهد ماند.

و اگر می خواهید در مورد مکاتبات (مایکل برگ ) با ما ایرانیان بیشتر بدانید می توانید به مطلبی با نام « سه نامه به اعماق تاریخ جنگ» در سایت خبرگزاری ها مراجعه کنید.