کد خبر: 74547

امام جمعه کرمان:

امام جمعه کرمان گفت: اگر وزارت ارشاد به تک‌خوانی زنان مجوز دهد، همه ما علیه وزارت ارشاد موضع‌گیری می‌کنیم و ساکت نمی‌مانیم، مسئولان مربوطه باید از این کار غلط منصرف شوند.

به گزارش کرمان خبر، آیت‌الله سیدیحیی جعفری صبح امروز در نشست کمیته همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش استان اظهار داشت: امام خمینی (ره) فرمودند باید انسان به جامعه تحویل دهیم‌، انسانی که عالم، بصیر، باتقوا و جامع‌نگر باشد.

وی افزود: به برکت انقلاب اسلامی پیشرفت‌های خوبی داشتیم و با وجود همه خباثت‌ها و دشمنی‌ها توانستیم به دستاوردهای خوبی برسیم. جعفری بیان داشت: هیچ خباثتی از این بیشتر نیست که آمریکا هزاران کلاهک هسته‌ای دارد و ما را از داشتن انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای منع می‌کند.

امام جمعه کرمان با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 گفت: اگر اصل مذاکره را پذیرفتیم چه فرقی می‌کند که بنشینیم و صحبت کنیم یا قدم بزنیم. وی تصریح کرد: ما اصل مذاکره را آن هم با نظر‌ رهبری پذیرفته‌ایم، وزیر امور خارجه فردی خردمند و سیاستمدار است و تلاش خودشان را در این راستا به کار می‌گیرند. جعفری بیان داشت: دیپلماسی عالم ویژه‌ای دارد، اگر بخواهیم تفکر بعضی افراد را ملاک قرار دهیم، باید رابطه خودمان را با تمام دنیا قطع کنیم.

وی اظهار داشت: آمریکا نمی‌تواند به دنیا حمله کند و اگر چنین شود، همه نیروهای آنها در منطقه از بین می‌رود.

امام جمعه کرمان در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: این چه حرفی است که وزارت ارشاد اجازه داده که خانم‌ها تک‌خوانی کنند، ما انقلاب نکردیم که چنین مسائلی را شاهد باشیم.

جعفری عنوان کرد: اگر این چنین شود، همه ما علیه وزارت ارشاد موضع‌گیری می‌کنیم و ساکت نمی‌مانیم، باید از این کار غلط منصرف شوند. وی گفت: از فردی که در راس وزارت ارشاد قرار دارد و منصوب به خانواده‌ای روحانی است، چنین سخنانی بعید است، نباید توقعات افراد مغرض را بالا ببریم.

جعفری ادامه داد: ولی‌فقیه زمان در راس امور به عنوان یک دیده‌بان تمام حرکات و رفتار ما را رصد می‌کند. 

منبع : فارس