کد خبر: 74829

جشن پر حاشیه سالگرد تاسیس انجمن اسلامی دانشگاه آزاد کرمان

هادی خامنه‌ای که در جشن ۱۵ سالگرد تاسیس انجمن اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان سخن می‌گفت در پاسخ به اعتراضات دانشجویان به سخنانش به آنان توهین کرد.

به گزارش کرمان خبر به نقل از خبرگزاری دانشجو؛ هادی خامنه‌ای که به عنوان میهمان اصلی جشن ۱۵ سالگرد تاسیس انجمن اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان در این دانشگاه سخن می‌گفت زمانی که با اعتراض دانشجویان به سخنانش مواجه شد با تکرار جملاتی به دانشجویان توهین کرد. 

 وی که  گفته‌های خود را با طرح پیش فرض های تحریک آمیز شروع کرده بود ضمن مخالفت با قرار گرفتن تریبون در اختیار دانشجویان، ‌باعث واکنش شدید دانشجویان شد. 

 دبیر کل مجمع نیروهای خط امام(ره) در سخنان تحرک کننده خود گفت: به دلیل مدیریت‌های نادرست در سالهای گذشته تعداد زیادی از اساتید جامعه دانشگاهی یا اخراج شدند یا به زور بازنشته شدند؛ امروز بسیاری بر این عقیده اندکه با این اتفاق خسارت فراوانی را دیده ایم. 

 وی در سخنانش با لحنی عجیب با خدمتگزار خواندن سران خائن فتنه گفت: اینکه به دروغ افراد خدمتگزار سابق را به دشمنی با نظام متهم می‌کنیم چه کسی جز اسرائیل و آمریکا سود خواهد برد؟ فتنه را هی بر زبان آوردن اثری جز مخدوش کردن اصول و اندیشه‌های اسلام نخواهد داشت!

 با این سخنان هادی خامنه‌ای جلسه با واکنش شدید دانشجویان روبه رو شد که با شعار‌های  «مرگ بر فتنه گر» اعتراض خود را نسبت به صحبت‌های ساختار شکنانه وی در خصوص فتنه ابراز کردند. 

 هادی خامنه‌ای در ادامه سخنانش و در پاسخ به شعارهای دانشجویان گفت: همین شعار دادن‌ها، یعنی شنیدن حرف‌های درستی که ترس دارد،ساکت باشید! این نشانه آن است که با اندیشه‌های دانشجویی فاصله دارید!

 دبیر کل مجمع نیروهای خط امام(ره) ادامه داد: بنده به عنوان کسی که بیشتر از شما مبارزه کرده و از شما و امثال شما ولایت فقیه را بیشتر می‌شناسد سخن می‌گویم. 

 هادی خامنه‌ای با تاکید‌های چند باره خود که شما ولایت فقیه را نمی‌شناسید، گفت: کسانی که اینجور شعار می‌دهند به فکر آبروی و حیثیت نظام و انقلاب نیستند و جز اینکه به تعداد مخالفان نظام می‌افزایند کار دیگری نمی‌کنند. 

 وی ادامه داد: عده‌ای درک درستی از اسلام ندارند و نمی‌فهمند و از اسلام و ولایت فقیه حمایت می‌کنند، این حمایت کودکانه است. 

 دبیر کل مجمع نیروهای خط امام(ره) در ادامه سخنان عجیب و توهین آمیز خود با "بی عقل" خواندن دانشجویان گفت: من تاکید می‌کنم که مهم‌ترین مسئولیت‌ها انجمن‌های اسلامی و دانشگاهی آن است که می‌بایست سطح افکار و اندیشه‌ها را بالا ببرند که یک عده از روی جاهلیت شعارهایی سرندهند که خودشان معنی آن را نمی‌فهمند؛ که اگر بعد‌ها "عقلی" پیدا کنند از این شعار‌ها پشیمان می‌شوند!

 وی افزود: این شعار‌ها دردی را دوا نمی‌کند و فقط وقت ما را می‌گیرد؛ عده‌ای که شعار دادند معلوم است از قبل برای این کار برنامه داشته‌اند!

 دانشجویان در واکنش به این سخنان دست نوشته ای با شعارهای «مرگ بر ضد ولایت فقیه»، «مرگ بر فتنه گر»، «محاکمه یک کلام» و د‌ها شعار دیگر به را در روی دستان خود بالا آوردند. 

 مامورین انتظامات سالن که خود نیز از دانشجویان بودند در اقدامی تشنج برانگیز اقدام به جمع آوری و برخورد نا‌مناسب با دانشجویان معترض کردند که این امر باعث شعار دادن دانشجویان شد. 

 دانشجویان که دیده بودند هادی خامنه‌ای خط‌وط قرمز آنان را با حمایت‌های تلویحی از فتنه گران رد کرده است، با فریادها و شعارهای خود خواستار محاکمه سران فتنه شدند که بازهم برخورد‌های نامناسب گروهی دیگر از دانشجویان که عمدتا برگزار کنندگان مراسم بودند سالن محل برگزاری مراسم را به تشنج کشید. 

 هادی خامنه‌ای نیز در پاسخ به شعارهای دانشجویان بار‌ها و بار‌ها جمله ساکت باش!  شعار ندهید را به کار برد و در ‌‌نهایت نیز خطاب مسولان دانشگاه آزاد واحد کرمان گفت: دانشجویانتان را ادب بیاموزید!

 در همین احوال فضای امنیتی و تصویر برداری و عکس برداری از چهره‌های دانشجویان معترض به سخنان هادی خامنه‌ای نیز به شدت گرم بود که همین موضوع باعث تشنج بیشتر مراسم می‌شد. 

 هادی خامنه‌ای نیز در بین این هیاهو با ایجاد حلقه انسانی به دورش به اطاق ویژه پشت سن برده شد.