کد خبر: 74886

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان گفت: شبکه‌های ماهواره‌ای در راستای ترویج تفکر شیعه انگلیسی است.

به گزارش کرمان خبر  به نقل از فارس ؛ حجت‌الاسلام محمدعلی محسن‌زاده عصر روز گذشته در نشست بسیجیان کوهبنان با موضوع تبیین جریان انحرافی شیعی اظهار داشت: حدود ۲۰۰ سال قبل انگلیسی‌ها تصمیم گرفتند فرقه‌ای در درون مذهب شیعه علیه مسلمانان جهان  راه‌اندازی کنند و در این راستا در ساحل دریای سرخ با یک انسان افراطی که از نبوغ فکری بالایی برخوردار بود، مواجه شدند‌.

وی ادامه داد‌: آنان شخص مورد نظر که شیخ احمد احسائی است را به مدینه برای تحصیلات مقدماتی بردند و در ادامه که وی خود را به ظاهر شیعه وانمود کرده بود، راهی نجف شد و در محضر بزرگان شیعه به تحصیل پرداخت و با توجه به استعداد فوق‌العاده‌ای که داشت‌، توانست در مدت زمان کو‌تاهی برخی‌ از کتب را حفظ کند.

محسن‌زاده تصریح کرد: این شخص چون در ارائه مطالب درسی موفق بود، ادعا کرد که با ۱۳ معصوم ‌در ارتباط ‌مستقیم است و هرگاه پیامبر (ص) مرا دعوت کند من به نزد ایشان خواهم رفت، لذا با باور برخی از مردم ایشان موفق شد فرقه‌ای جدید را راه‌اندازی کند و در کرمان و تبریز نیز طرفدارانی از این فرقه وجود دارند‌.

وی عنوان داشت: وقتی خبر دین‌سازی به روس‌ها رسید، روس‌ها که می‌خواستند از انگلیسی‌ها عقب نمانند و دین جدیدی را ابداع کنند در حوزه‌ علمیه کوهستان مازندران دو نفر را مد‌نظر قرار دادند که پس از تحصیلات ابتدایی و مقدماتی آنان برای ادامه تحصیل به نجف اشرف رفتند و جز‌ء شاگردان سید احمد احسائی شدند‌.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ثارالله کرمان گفت‌: آنان با اعلم کردن سید‌علی محمدحسینی شیرازی فرقه جدیدی به نام بابیت را به دستور روس‌ها راه انداختند که منشأ این حرکت‌ها و فرقه‌های جدید‌ در حقیقت انگلیسی‌ها هستند‌.

وی خاطر‌نشان کرد: طی هزار سال گذشته شخصیت‌ها و علمای بزرگی در خاندان شیرازی رشد و نمو کردند تا اینکه در ۵۰ سال گذشته انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها به دنبال ساخت مذهب علیه مذهب بودند و موفق شدند در خاندان شیرازی نفوذ کنند.

محسن‌زاده یاد‌آور شد: چون دشمنان در جنگ هشت ساله با ایران همچنین در جنگ‌ها و حضور در عراق و سومالی شکست‌های پی‌در‌پی داشتند و هزینه‌های زیادی را پرداخت و تصمیم گرفتند جنگ را به صورت نیابتی ادامه دهند‌.

وی ادامه داد: آنان با نفوذ در درون وهابیت جریان القاعده و سپس جریان برج دو قلو را ایجاد کردند و در ادامه با راه‌اندازی جریان داعش و جریان بوکوحرام تصمیم گرفتند دشمنی با شیعه را ادامه دهند و در حقیقت با راه‌اندازی شیعه انگلیسی ضمن اختلاف‌افکنی بین فرقه‌ها برای رژیم صهیونیستی ایجاد امنیت کنند‌.

محسن‌زاده گفت: دشمن در حقیقت به دنبال دور کردن مردم در مکتب اهل‌بیت (ع) به اسم‌ شیعه و جنگ شیعه با شیعه به ویژه در بین جوانان هیئت‌های مذهبی هستند و در این راستا تا‌کنون شبکه‌های زیادی به نام اسماء مبارک راه‌اندازی کرده‌اند که بتوانند مروج تفکر شیعه انگلیسی باشند‌.

وی افزود: دشمن با نفوذ در خاندان شیرازی که قبلا‌ بزرگانی همچون میرزای شیرازی رهبر تنباکو را در دامان پرورش داده سعی دارد که‌ به احیای بهائیت بپردازد و در حقیقت شیعه و شیعیان را در جهان تخریب و از این طریق به اهداف شوم خود برسد‌.

محسن‌زاده در پایان تأکید کرد: جا دارد که شیعیان به ویژه جوانان و نوجوانان با رصد کردن شبکه‌های راه‌اندازی شده توسط انگلیسی‌ها نسبت به تقویت اعتقادات خود اقدام ‌و مبارزه با افکار شیعه‌ انگلیسی را سر لوحه کار خود قرار دهند.