کد خبر: 75442

دست برتر جمهوری اسلامی در منطقه

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه دولتمردان باید پیرامون خباثت‌های آل سعود موضع شفاف بگیرند، گفت: حداقل مطالبه جامعه دانشگاهی اخراج سفیر آل‌سعود از ایران است که این مطالبه برای احقاق حقوق ملت است.

کرمان خبر/ محمد ودود حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی  با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری پیرامون حمله عربستان به یمن گفت: این سخنان رهبری اولین اظهارات رسمی و انقلابی توسط مقامات جمهوری اسلامی بود. رهبری در سخنانشان با نگاه انقلابی دفاع از مردم یمن را تبیین کردند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی تصریح کرد: مقام معظم رهبری با مقایسه آل‌سعود و رژیم صهیونیستی در حمله به یمن و غزه این مفهوم را بیان کردند که مقاومت ملت‌ها بر ایادی یا دست‌نشانده‌های استکبار پیروز خواهد بود.

وی گفت: توقع ما از دولتمردان پیرامون حوادث رخ داده در یمن و خباثت‌های آل‌سعود این است که موضع صریح و شفاف بگیرد. حداقل مطالبه جامعه دانشگاهی اخراج سفیر آل‌سعود از ایران است که این مطالبه برای احقاق حقوق ملت ایران است و تا زمانی که عربستان دست از این خباثت‌هایش برندارد توسط جامعه دانشگاهی دنبال می‌شود.

حیدری با انتقاد از سیاست تنش‌زدایی با آل‌سعود که در دولت‌های سازندگی، اصلاحات و اعتدال اتخاذ شده بود، گفت: این سیاست نه تنها تنش‌زدایی نکرده بلکه منجر به این شده است که آل‌سعود قدم‌های بیشتری را برای مقابله با انقلاب اسلامی بردارد. سخنان مقام معظم رهبری درباره یمن و دفاع از آرمان مقاومت دورنمای پیروزی مقاومت در سطح منطقه است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی در پایان با اشاره به دست برتر جمهوری اسلامی در منطقه گفت: امروز ایران اسلامی علی‌رغم وجود تحریم‌ها در شکل و شمایل یک قدرت بلامنازع منطقه‌ای و بین‌المللی وجود دارد. تفکر و دست برتر جمهوری اسلامی در منطقه کاملا آشکار است و این وضعیت نشان می‌دهد جمهوری اسلامی مسیر زیادی برای تبدیل شدن به قدرت بلامنازع بین‌المللی در پیش ندارد البته اگر نگاه داخلی متناسب با بیانات رهبری شود.فارس