کد خبر: 75575

وزیر دفاع با اعلام اعتراض شدید و ناخرسندی خود از برخورد نکردن جدی دولت پاکستان با اقدامات تروریستی، اقدام عاجل و همه‌جانبه دولت و نیروهای مسلح پاکستان را برای مهار و مقابله با گروه‌های تروریستی خواستار شد.

به گزارش  کرمان خبر ،  سردار حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در حاشیه کنفرانس امنیتی بین‌المللی مسکو با خواجه آصف وزیر دفاع پاکستان دیدار و پیرامون مسائل مهم منطقه‌ای و بین‌المللی و روابط دوجانبه گفت‌وگو کردند. 

سردار دهقان روز جمعه در این دیدار با اشاره به اشتراکات فراوان میان ایران و پاکستان در زمینه‌های مختلف، بر گسترش مناسبات و همکاری‌های دفاعی در جهت تقویت صلح و ثبات پایدار در منطقه تاکید کرد.

وزیر دفاع کشورمان با اعلام اعتراض شدید و ناخرسندی خود از برخورد نکردن جدی دولت پاکستان با اقدامات تروریستی که از ناحیه مرزهای این کشور متوجه شهروندان جمهوری اسلامی ایران است، اقدام عاجل و همه‌جانبه دولت و نیروهای مسلح پاکستان را برای مهار و مقابله با گروه‌های تروریستی خواستار شد.

سردار دهقان از مصوبه پارلمان پاکستان مبنی بر مشارکت نکردن در تجاوز نظامی به مردم یمن تمجید و آن را اقدامی مهم برای کمک به حل مسئله یمن و پایان دادن به تجاوز عربستان به این کشور دانست.

وزیر دفاع پاکستان نیز در این دیدار، حفظ و تقویت امنیت مرزهای دو کشور را بسیار مهم دانست و گفت: ما همه توان خود را برای تامین امنیت پایدار و انهدام گروه‌های تروریستی به کار خواهیم گرفت.

خواجه آصف با تمجید از نقش جمهوری اسلامی ایران در ایجاد و گسترش ثبات در منطقه بر تقویت و گسترش مناسبات دفاعی میان ایران و پاکستان تاکید کرد.

سردار دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در چهارمین کنفرانس امنیتی بین‌المللی مسکو به پایتخت روسیه سفر کرده است.

افکار نیوز