کد خبر: 75779

طبق مصوبه خانه ملت

نمایندگان مجلس دو فوریت طرحی را به تصویب رساندند که در صورت تصویب نهایی اعضای شوراهای اسلامی شهرها از کاندیداتوری در حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور برای انتخابات مجلس محروم می‌شوند.

به گزارش کرمان خبر ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه) پارلمان دوفوریت طرح الحاق یک جزء به ماده 29 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی را مورد بحث و بررسی قرار داده و به تصویب رساندند.

وکلای ملت با 175 رأی موافق، 11 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از مجموع 226 نماینده حاضر در صحن علنی پارلمان دوفوریت طرح مذکور را مصوب کردند.

این طرح که به امضای 53 نفر از نمایندگان مجلس رسیده بود، شامل یک مقدمه توجیهی و یک ماده واحده است که در صورت تصویب نهایی اعضای شوراهای اسلامی شهرها به واسطه مقام و شغل خود از کاندیداتوری در انتخابات مجلس محروم می‌شوند.

بنا بر این گزارش ، در ماده 29 قانون انتخابات مجلس آمده است: افرادی که به واسطه مقام و شغل خود از داوطلب شدن در انتخابات مجلس محروم هستند، مشخص شده‌اند «مگر اینکه حداقل 6 ماه قبل از ثبت‌نام از سمت خود استعفا دهند و به هیچ وجه در آن پست شاغل نباشند».

در این قانون 28 شغل و مقام قید شده است که در صورت تصویب نهایی طرح مذکور، اعضای شوراهای اسلامی شهرها نیز به عنوان بیست و نهمین جزء این ماده مشمول قانون مذکور می‌شوند.

فارس