کد خبر: 7584

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری درباره همایش دولت در ورزشگاه آزادی تأکید کرد: در وضعیت اقتصادی امروز و در حالی که مردم در زمینه معیشت خود دچار مشکل هستند، برگزاری چنین مراسم هایی درست به نظر نمی رسد.

کامران باقری لنکرانی عضو شورای مرکزی جبهه پایداری صبح امروز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره معرفی کاندیدای نهایی این جبهه در انتخابات ریاست جمهوری و معرفی اعضای کابینه اظهار داشت: سیاست جبهه پایداری این است که تلاش دارد دایره مدیریت خود را گسترده تر کرده و در این بین از کسانی که تاکنون در صف قرار گرفته اند، در ستاد استفاده کند.

وی ادامه داد: من، آقای جلیلی و فتاح با هم قرار گذاشتیم که هر کس از ما به عنوان کاندیدای جبهه پایداری معرفی شد، از ظرفیت دیگر افراد در ایجاد دولت کارآمد در جهت خدمت به انقلاب اسلامی ایران استفاده شود.

وی تاکید کرد: کاندیدای نهایی جبهه پایداری به زودی و در هفته آینده معرفی می شود.

باقری لنکرانی در پاسخ به سوالی درباره سیاست کاندیدای این جبهه درباره مذاکرات هسته ای گفت: مذاکرات هسته ای بر اساس اصولی تنظیم شده است و طبق آن دولت های مختلفی که روی کار می آیند، مانند دولت دهم باید آن سیاست ها را پیگیری کنند.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری ادامه داد: ما برای رشد و توسعه کشور به انرژی هسته ای نیاز داریم و تلاش می کنیم مسئله هسته ای کشور را با شتاب بیشتری دنبال کنیم.

وی ادامه داد: در مذاکرات هسته ای اصل بر حفظ حقوق ملت است بنابراین ما بر اساس این اصل مذاکرات را ادامه خواهیم داد.

باقری لنکرانی در پاسخ به سوال دیگری درباره ادغام دانشگاه علوم پزشکی ایران و تهران خاطرنشان کرد: به اعتقاد من در تصمیم گیری برای مراکز دانشگاهی که به بیش از هزار دانشجو، ۷۰۰ عضو هیئت علمی و کارکنان آن مجموعه در ارتباط است، باید از کارهای عجولانه پرهیز کرد زیرا اینگونه تصمیمات براساس خرد جمعی نیست و اقدامات آن دوره درست نبود همانطور که احیای آن نیز نباید با عجله انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه کارکنان، دانشجویان و کارمندان باید در تنظیمات مجموعه خود دخیل باشند، گفت: این امری است که باید در این مسئله نیز به آن توجه شود.

باقری لنکرانی در پاسخ به سوال دیگری درباره مراسم امروز استادیوم آزادی نیز گفت: باید از هر کاری که فضا را به نوعی دچار ابهام می کند، دوری کرد.

وی تاکید کرد: دولت در این برهه خاص نه تنها باید از انجام کارهای ابهام دار جلوگیری کند بلکه خود نیز باید از آن پرهیز کند زیرا برخلاف وظیفه آن است.

باقری لنکرانی در پایان تاکید کرد: در وضعیت اقتصادی امروز و در حالی که مردم در زمینه معیشت خود دچار مشکل هستند، برگزاری چنین مراسم هایی درست به نظر نمی رسد.

****
جشن ورزشگاه آزادی همانند مدال دادن به کاندیدای مطرح دولت است

کامران باقری لنکرانی کاندیدای احتمالی جبهه پایداری در انتخابات ریاست جمهوری در گفت و گویی با فارس در پاسخ به سؤالی در خصوص میتینگ انتخاباتی دولت که قرار است امروز در ورزشگاه ۱۰۰ هزار نفری آزادی برگزار شود، اظهار داشت: بنده نمی دانم واقعا چه تصمیم و اراده ای برای برگزاری و یا عدم برگزاری جلسه امروز وجود دارد اما چیزی که درک می کنم این است که ما در شرایطی هستیم که تحریم سنگینی را تحمل می کنیم و هر نوع مخارجی که دولت متحمل می شود باید مخارجی باشد که به نوعی با منافع ملی ارتباط داشته باشد و مردم بویژه اقشار ضعیف از آن بهره مند شوند.


لنکرانی تصریح کرد: اگر اینطور که می گویند جشن امروز میلیاردها تومان هزینه داشته باشد، روا نیست درحالی که برخی اقشار تحت فشار اقتصادی قرار دارند چنین هزینه هایی صورت گیرد.

کاندیدای احتمالی جبهه پایداری درباره جنبه های سیاسی همایش امروز گفت: نکته بعدی این است که تقدیر از زحمات کارکنان دولت خوب است اما این تقدیر نباید پر هزینه باشد و به نوعی انجام شود که در آن منویات خاصی را دنبال کنند و از این رو این موضوع همانند مدال دادن به برخی افراد است.


وی ادامه داد: اگر کسی کارش خوب بوده و زحمت کشیده باشد، افتخاری نیست درحالی که قدرت در اختیارش است به وی « نشان» بدهند چراکه اگر خیلی خوب باشد، بعدی ها به آنها نشان خواهند داد، لذا کار درستی نیست وقتی افراد در مسند قدرت هستند به هم « نشان» بدهند، از یکدیگر تعریف کرده و فرش قرمز پهن کنند.

لنکرانی افزود: نباید خدمتگزاری به مردم را با هیچ چیز دیگری عوض کرد و یک لحظه از این خدمتگزاری را خرج کارهای دیگر کرد و این پیمانی است که خداوند متعال از امرا برای خدمتگذاری به مردم گرفته است.

لنکرانی به سوگند رئیس جمهور برای اجرای قانون اساسی اشاره کرد و اظهار داشت: توقع مردم نیز همین است و اگر خلاف این اتفاق بیفتد، پیش مردم و خداوند متعال به عنوان امتیاز مثبت تلقی نخواهد شد.

کاندیدای احتمالی جبهه پایداری در خصوص میزان رای آوری گزینه جریان انحرافی در انتخابات اظهار داشت: تلقی غلطی پیش آمده و برخی خیال می کنند اگر مردم به آنها اقبالی دارند به این معناست که اگر هر کاری انجام دهند، مردم گوش می کنند؛ برخی می گویند فلان کاندیدا ۳۵ درصد آرا دارد و یک کاندیدای دیگر نیز ۲۵ درصد رای دارد و حساب می کنند آنها روی هم ۶۰ درصد رای خواهند داشت و فکر می کنند دیگر به پاستور می روند.


وی تاکید کرد: این نوع تحلیل ها از یک نوع ساده انگاری و عدم شناخت عمیق جامعه برخوردار است؛ واقعیت این است ذائقه بسیاری از مردم و اقشار متوسط رو به پائین از خدمت رسانی دولت نهم و دهم شیرین است و قدردان زحمات دولت هستند، اما به این معنی نیست که هر کس را دولت معرفی کند، مردم به عنوان کاندیدا به وی اعتماد کنند و رای دهند بلکه اتفاقا این وقتی خود را بیشتر نشان می دهد که کاندیدایی که گفته می شود برخی در حاشیه دولت به دنبال وی هستند تا او را به عنوان نامزد خود معرفی کنند، کاندیدایی است که در صحنه های خدمت رسانی حضور چشمگیری نداشته است و عمدتا در سفرهای خارجی، تشریفات، کنفرانس های مطبوعاتی و عرصه هایی که کمتر با خدمت رسانی به مردم تحت فشار مربوط بوده، همراهی کرده است.

لنکرانی افزود: برداشت بنده این است که عموم مردم صرفاً به توصیه افراد توجه نداشته و فردی که در حال حاضر به عنوان کاندیدای احتمالی مطرح است این ظرفیت را ندارد که بتواند اعتماد حامیان دولت را جلب کند، چرا که اعتماد آنها به تلاش بی مزد و منت و معطوف به مردم با نگاه خدمتگزاری بوده است نه اعتماد به کسی که خود را در مقام اشاعه افکار واخورده اومانیستی قرار داده است.