کد خبر: 7585

عضو شورای عالی حوزه های علمیه با انتقاد از اعزام گروهی برای نوازندگی و اجرای ساز و آواز از سوی وزارت ارشاد به کشور پاکستان، این قبیل اقدامات را در شان نظام اسلامی ندانست.

  آیت الله مرتضی مقتدایی، مدیر پیشین حوزه های علمیه، چهارشنبه عصر در دیدار حبیب الله عسکر اولادی، دبیر کل جبهه خط پیروان امام و رهبری و انواری، سرپرست کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) که در جامعه مدرسین حوزه علمیه برگزار شد، گفت: آقای عسکراولادی یکی از ذخایر انقلاب و از افتخارات نظام اسلامی هستند، همچنین از زمانی که آقای انواری در کمیته امداد فعالیت کردند، تحولات بسیار خوبی در این نهاد انجام شده است.

وی افزود: کمیته امداد صدقه جاری حضرت امام (ره) است و امیدواریم آقای انواری مسیر خودشان را پیش ببرند، هیچ کس مانند امام (ره) این انقلاب را نشناخت و ایشان بود که می دانستند چه اتفاقی افتاده است.

مدیر پیشین حوزه های علمیه با اشاره به این که مردم سختی های بسیاری را در برابر رژیم طاغوت تحمل کردند، خاطرنشان کرد: امام (ره) می دانستند که مردم از خود گذشته و با ایثار و جان فشانی این انقلاب را به ثمر می نشانند و این چنین شد.

وی ادامه داد: امام (ره) مردم را می شناخت، می شناخت که آنان در راه حق ایستاده اند و تنها ایثار آنان پیش از انقلاب نبوده است، بلکه بعد از به ثمر رسیدن و استقرار نظام همان ایستادگی را دارند، همچنان که این موضوع در جبهه ها و جنگ تحمیلی مشاهده شد.

آیت الله مقتدایی گفت: امام (ره) دروصیت نامه خود می نویسند، با دلی آرام و قلبی مطمئن از این دنیا می روم، این فرمایش بسیار مهمی است، بسیاری مترصد بودند که پس از رحلت امام (ره) این نظام نابود شود، اما امام (ره) می دانستند که این نظام مورد عنایت ویژه و حمایت الله است که این امر سبب پیشرفت های نظام شده است.

وی با بیان این که یکی از دلایل مورد عنایت ویژه بودن این نظام ناکامی تلاش های دشمن برای شکست انقلاب است، ابراز داشت: برخی دوست دارند که نسبت به کارهایی که انجام ندادند، ستایش شوند، این ها کاری پیش نمی برند.
عضو شورای عالی حوزه بیان داشت: امیدواریم که استکبار جهانی و آمریکا خیانت کار به سرنوشت شوروی مبتلا شود، صهیونیست ها نیز به زودی از میان بروند و نظام در اختیار صاحب اصلی اش قرار بگیرد.

وی ادامه داد: در کمیته امداد خدمات بسیار با ارزش و ماندگاری انجام شده است و این هم به این دلیل است که پایه گذار این نظام امام (ره) بود، اگر خدمات رسانی به محرومان به جا انجام شود، یک مورد از این خدمات رسانی ها برای عاقبت به خیری شما کفایت می کند.

وی گفت: با تلاش و جدیت خلوص بیشتر کار خود را ادامه دهید و شکر و تلاش بیشتری در این کار فعالیت کنید، اگر هم این نهاد در خارج توسعه داده شود، لطف الهی است، انتظار از جمهوری اسلامی این است که این قبیل کارهای خیر را به سایر کشورها صادر کند.

مدیر پیشین حوزه های علمیه در بخش دیگری از سخنان خود ابراز کرد: از طرف وزارت ارشاد گروهی برای نوازندگی و اجرای ساز و آواز به پاکستان فرستاده شد، که این دست فعالیت ها در شأن جمهوری اسلامی نیست.

امسال فاطمیه عاشورایی شد

در ابتدای این مراسم حبیب الله عسکراولادی، دبیر کل جبهه خط پیروان امام و رهبری با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امام (ره) می فرمود این انقلاب ایه الهی است و به اشخاص منتسب نکنید، هر وقت استکبار خواسته عصای روح الله را بگیرد همان اتفاقی افتاد که بر سر سحره آمد.

وی افزود: امام فرمود که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند، این انقلاب آیه الهی است و آمریکا و ایادی استکبار هر کاری بخواهد بکند، نمی تواند این آیه الهی را از میان ببرد.

دبیر کل جبهه خط پیروان امام و رهبری با اشاره به این که برخی فراموش کرده اند که این انقلاب آیه الهی است، خاطرنشان کرد: از آقای مشایی نقل شده است که ایشان مرجعیت و رهبری را قبول ندارد و این که روحانیت در کار باشد، قبول ندارد.

وی ادامه داد: درباره آقای مشایی صفاتی و برجستگی هایی داده شده است که همه علمای دینی و مراجع با آن مخالف هستند، در این پیچ تند تاریخ در شرایطی قرار گرفته ایم که کسانی به آن چه کرده اند شاد هستند.

عسکر اولادی با اشاره به این که امسال فاطمیه عاشورایی شد، اظهار داشت: سه چهار سال است که مراجع و علمای بزرگ به میدان آمده اند و این فعالیت در مردم تأثیر گذاشته است و هر چه این حرکت دقیق تر انجام شود مردم برای سال آینده حضور بیشتری در مراسم فاطمیه خواهند داشت.

وی اظهار داشت: درباره کمیته امداد و اشراف رهبری به این وظایف و هدایت های ایشان در برنامه ریزی برای آینده بسیار مؤثر است.