کد خبر: 75936

در حاشیه فراخوان مجدد فرهنگیان در اعتراض به کمی حقوق و مزایا

از نهادهای انتظامی و قضایی درخواست داریم به این دست افراد بیمار که هدف شان شهرت فردی می باشد، اجازه ندهند به بهانه های واهی به قشر دلسوز فرهنگی نظام ضربه وارد سازند

کرمان خبر /اسفند سال گذشته، هنگامی که اولین فراخوان برای تجمع فرهنگیان در سراسر کشور زده شد، کسی فکرش را نمی‌کرد که خیلی زود شبکه‌های ماهواره‌ای ضدانقلاب و عناصر وطن‌فروش، حامی این‌گونه تجمعات شوند. تجمعاتی که در اولین گام تنها تجمع بودند، اما در گام دوم و با تبدیل به راه‌پیمایی و تجمع سکوت، خواسته و یا ناخواسته به نمادی برای مقابله و عناد با حکومت تبدیل شدند، چنان‌چه در تمام دنیا این دست تجمعات را به این سیاق می‌شناسند.

اکنون و با گذشت چند ماه از ایجاد موج مسموم تجمعات فرهنگیان برای احقاق حقوق! خود، دوباره فراخوان تجمعی دیگر صورت گرفته است. شخصی معلوم‌الحال موجد این موج شده و با اغوای تعدادی اندک، سعی در ایجاد تشنج در فضای جامعه‌ی فرهنگیان و به تبع آن، سعی در ایجاد تنش در خانه‌های مردمی را دارد که فرزندان‌شان را به رسم امانت به این گروه سپرده‌اند. معلم‌نمایی که معلوم نیست برای به دست آوردن کدام حق از حقوق! پای‌مال شده‌اش دارد این‌گونه تلاش و فعالیت می‌کند و مشخص نیست چگونه و از چه طریقی با نوای دشمنان قسم خورده‌ی این آب و خاک هماهنگ شده که این‌گونه در رسانه‌های خود او را حمایت می‌کنند.

روی صحبت با این عنصر خاص نیست، روی صحبت با همان مزدورانی است که تحت تأثیر اغوای اشخاص معلوم‌الحال، شرایط کنونی کشور را در نظر نگرفته و در آستانه‌ی نزدیکی به فصل امتحانات دانش آموزان و در حالی که کشور نیاز به آرامش دارد، قصد تشویش و نوعی اخلال در سیستم آموزشی کشور را دارند. به راستی معلمی که برای هر ساعت تدریس خصوصی ده‌‌ها هزار تومان مطالبه می‌کند، چگونه به خود اجازه می‌دهد برای حق! از دست رفته‌اش این‌گونه برخورد کند. معلمی که حق! خود را قبل از شروع کلاس از جیب والدین دانش‌آموز برداشته، اکنون برای احقاق کدام حق دارد تلاش می‌کند. معلمی که حقِ! معلمی را تنها در ریال و تومان می‌بیند، چگونه داعیه‌دار تربیت است و چگونه تضمین می‌دهد آن‌چه به دانش آموزان یاد می‌دهد، فریبی از جنس آن‌چه به سایر همکارانش القا کرده، نباشد.

با این حال، از نهادهای انتظامی و قضایی درخواست داریم به این دست افراد بیمار که هدف شان شهرت فردی می باشد، اجازه ندهند به بهانه های واهی به قشر دلسوز فرهنگی نظام ضربه وارد سازند. 

به یقین سخنان رهبر حکیم انقلاب اسلامی مدظله‌العالی با معلمین و فرهنگیان کشور فصل‌الخطابی است بر آن‌چه تا کنون بر معلمین و فرهنگیان رفته و آن‌چه در این مدت رقم خورده است. سخنانی که حکیمانه راهِ پیش روی قشر فرهیخته‌ی کشور را روشن خواهند کرد و پس از آن هر اقدامی در جهت مخالف صورت پذیرد، نشان از اصلاح‌ناپذیری برخی معترضین خواهد داشت.

نقطه نیوز