کد خبر: 76302

تدابیر شدید امنیتی و بی‌سابقه به منظور عدم حضور خبرنگاران در دانشگاه شهید باهنر کرمان برای سخنرانی عارف اتخاذ شد.

فارس نوشت : محمد میرزایی رئیس شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان استان کرمان از سفر یک روزه محمدرضا عارف به استان کرمان و حضور وی در دو نشست با اصلا‌ح‌طلبان خبر داده بود.

وی این دو نشست را سخنرانی در جمع دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان از ساعت 14 و نیز ساعت 17 و 30 دقیقه امروز در خانه شهر کرمان عنوان کرده بود.

سیدمهدی نادمی نیز به عنوان مشاور محمدرضا عارف چند روز پیش اعلام کرد که این سفر اهداف انتخاباتی ندارد و عارف به دعوت تشکل تدبیر و امید دانشگاه باهنر کرمان به منظور دیدار با دانشجویان اصلاح‌طلب به کرمان می‌آید.

عارف که قرار است سخنران همایش اصلاح‌طلبان «در امتداد امید» باشد، ساعت 14 در جمع دانشجویان دانشگاه باهنر سخنرانی خود را آغاز کرد.

اما حراست دانشگاه شهید باهنر کرمان از ابتدای صبح برای ورود عارف تدابیر شدید و بی‌سابقه امنیتی را در پیش گرفته تا هیچ خبرنگاری مجوز ورود به این جلسه را که در بزرگترین تالار دانشگاه برگزار می‌شود، نداشته باشد.

امروز حتی دانشجویانی که کارت دانشگاه را فراموش کرده بودند و نیز آنهایی که برای تحویل پایان‌نامه و یا کار اداری آمده بودند، به هیچ‌وجه اجازه ورود به دانشگاه شهید باهنر کرمان را نداشتند.

با آن که تا آغاز زمان سخنرانی عارف چند ساعتی مانده بود، اما خبرنگار فارس که برای پوشش خبری مراسم دیگری در همان تالار وحدت دعوت شده بود با ممانعت حراست دانشگاه مواجه شد.

نگهبانان و انتظامات گفتند که حراست دانشگاه به هیچ‌وجه امروز اجازه ورود به خبرنگاران را نمی‌دهد و تمامی جلسات دیگر لغو شده‌ است.

این درحالی بود که خبرنگاران یکی از نشریات اصلاح‌طلب پس از صحبت‌های درگوشی با نگهبان از درب ورودی دانشگاه گذشتند و در اعتراض خبرنگار فارس گفتند که آنها دانشجوی همین دانشگاه بودند.

تدابیر امنیتی حراست دانشگاه باهنر تنها به درب ورودی و تعطیلی سایر جلسات و کارهای اداری ختم نشد، دانشجویان برای حضور در این سخنرانی مانند جلسه امتحان باید تلفن‌ همراه خود را تحویل می‌دادند و به همراه داشتن کیف و هر وسیله‌ای به شدت ممنوع بود، حتی ماشین حساب ساده!

عارف صبح امروز در جمع برخی خبرنگاران گفته بود: هدف اصلی از حضور در شهر کرمان دیدار با مردم خون‌گرم و مومن استان کرمان است.

وی همچنین گفته بود که در مقطع فعلی باید از حاشیه‌ها عبور کرد و به شعار همدلی و همزبانی به عنوان راهبرد اصلی نظام نگاه کرد.

اما جای سئوال است که آیا تیم همراه آقای عارف به همراه مشاورانش که تدابیر لازم را برای حضور در دانشگاه باهنر شرط کرده بودند از این حاشیه‌ها قصد عبور ندارند؟!

به گزارش فارس، امسال دانشگاه شهید باهنر کرمان چهلمین سال تاسیس خود را پشت سر گذاشت و تالار وحدت این دانشگاه هر روز میزبان جلسات و مراسم‌های علمی، دینی و سیاسی بسیاری است و همایش‌های بزرگ بین‌المللی را با سرشناس‌ترین چهره‌های جهان اسلام در خود دیده است که هیچ ترسی از رسانه‌ای شدن صحبت‌های خود نداشتند.

اما این تدابیر امنیتی بی‌سابقه تاکنون در این دانشگاه اجرایی نشده بود و خبرنگاران همیشه از سوی روابط عمومی و تشکل‌های دانشگاه به این جلسات دعوت می‌شدند و معلوم نیست عارف در این مراسم چه مطالبی مطرح می‌کند که افراطیون از حضور رسانه‌های ارزشی ترس و واهمه دارند.

باید منتظر بمانیم تا در تالار وحدت دانشگاه که در اختیار افراطیون اصلاحات است، چه می‌گذرد، همچنین از زمان استقرار دولت یازدهم و حضور برخی عناصر فتنه‌گر و افراطی در این دانشگاه ضمن تدابیر شدید امنیتی هنجارشکنی‌ها همچنان ادامه دارد.

گفتنی است در حین سخنرانی عارف نیز برخی از دانشجویان به تشخیص انتظامات از تالار اخراج شدند.

گزارش تکمیلی متعاقبا ارسال می‌شود.

 • رضا |

  مرگ بر فتنه گر خاتمی / شعار مرگ بر فتنه گر در دانشگاه طنین انداز شد

 • کارتون عالیه |

  واقعا عاشق آزادی بیان این اصلاح طلبانم

 • آزادی بیان |

  آزادی بیان را از که آموختی؟
  از اصلاح طلبان!!!

 • مریم |

  .مرگ بر هر کی خودشو از هر کسی حتی اقای عارف بالاتر میدونه.مرگ بر افراطی گرایان چه اصول گرا چه اصلاح طلب

 • محمد |

  جلسه خودمونی بود با خدشون درگیرند!!!لعنت به این آزادی بیانی که اصلاح طلبان دم از آن می زنند.

 • دانشجو |

  من خودم بودم، بیخودم مغلطه نکنید! هرچی پسر ریشی بود رو به تالار راه ندادن، فقط همین! حالا جو درست کردن که دکتر عارف فلانه و از این حرفا...شاید بنده خدا حرف خصوصی داشته که حتی خبرنگارا روهم راه ندادن؟ ولی کلا شانس اوردیم عارف دور قبلی کنار رفت و رئیس جمهور نشد! وگرنه همه ملت رو تو مسائل در جریان نمیذاشت چون حرفاش خصوصیه.خدارو شکر دکتر روحانی شفاف به ملت توضیح میده که تو هسته ای چه بلایی داره سر ملت میاره، حالا دیگه یه تعدادی هم برن به جهنم مانعی نداره.واقعا جای شکرش باقیه...

 • ناشناس |

  اقا من هم ک رو حساب مد ریش گذاشته بودم تو تالار راه ندادن این چ وضعش بود اخه

 • سياوش |

  من خودم داخل سالن بودم و از بيرون خبر نداشتم ولى واقعا سالن کيپ بود....در مورد داخل سالن به طور خلاصه آقاى عارف هيچ حرف سياسى در هنگام سخنرانى نزدند و کلا در مورد خود موضوع دانشگاه و همکارى همه ى جناح ها صحبت کردن مگر در هنگام سوال هاى واقعا گزينش شده از ايشون که چند حرف سياسى زدند...داخل سالن کلا جو اصلاح طلبى شديد بود و طبق شنيده ها از دانشگاه آزاد هم حضور داشتند که خلاف قانونه....بعد از خروج آقاى عارف چند تن از دانشجويان بسيجى به حق به سوالات گزينشى اعتراض کردن بعد از اون از طرف دو گروه جو گيرى کامل سياسى باعث اين اتفاقات شد