کد خبر: 77132

نماینده مردم کرمان در مجلس:

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با اشاره به صدور مجوز ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در کمیسیون اقتصادی گفت: این موضوع در دستور کار صحن علنی مجلس قرار دارد و در حال پیگیری است.

به گزارشکرمان خبر، محمدرضا پورابراهیمی صبح امروز در جلسه مشترک با استاندار کرمان و مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری امید توس پیرامون ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در شهر کرمان گفت: از موقعیت ایجاد شده بعد از دوره تحریم در موضوع‌های اقتصادی باید نهایت استفاده را کرد.

وی با اشاره به فرصت‌های سرمایه‌گذاری در مرکز استان کرمان افزود: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی فرصت خوبی برای توسعه و رونق اقتصادی در کرمان محسوب می‌شود و در دستور کار صحن علنی مجلس قرار دارد و در حال پیگیری است.

پورابراهیمی با تشکر از استاندار کرمان به دلیل همکاری و همراهی بسیار خوب برای توسعه اقتصادی استان و حمایت از سرمایه‌گذاران اظهار داشت: باید با تسریع در ایجاد منطقه ویژه اقتصادی زمینه حضور سرمایه‌گذاران برای ایجاد واحدهای صنعتی و استفاده از تسهیلات ویژه این منطقه فراهم شود.

استاندار کرمان نیز در این نشست درخصوص ایجاد منطقه ویژه اقتصادی گفت: همزمان با پیگیری مجلس، از ناحیه دولت برای در اختیار گذاشتن زمین برای سرمایه‌گذار اقدامات لازم انجام می‌شود.

علیرضا رزم‌حسینی عنوان کرد: گزارش طرح توجیه فنی و اقتصادی منطقه ویژه اقتصادی شهر کرمان و اطلاعات مکان‌یابی برای پیگیری‌های اداری در اختیار استانداری قرار گیرد تا  عملیاتی شدن پروژه هر چه سریع‌تر آغاز شود.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری امید توس نیز در این نشست با تشریح اقدامات انجام شده پس از جلسه اول برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی شهر کرمان گفت: در اسرع وقت گزارش طرح توجیه فنی اقتصادی منطقه ارائه و مقدمات اجرایی شدن آن انجام می‌شود.

خرامهر بیان داشت: شرکت سرمایه امید توس وابسته به موسسه مالی و اعتباری عسکریه آمادگی کامل خود را برای انجام پروژه منطقه ویژه اقتصادی شهر کرمان همچون سایر پروژه‌های در حال انجام شرکت از جمله مرکز تجاری میدان بیرم‌آباد و تله‌کابین شهر کرمان اعلام می‌کند.

 

فارس