کد خبر: 77157

معاون حزب الله تاکید کرد

معاون دبیر کل حزب الله لبنان با بیان اینکه محور مقاومت منسجم خواهد ماند، تاکید کرد که پیروزی مقاومت اسلامی در جنگ «۳۳ روزه» جز با حمایت‌های ایران و سوریه ممکن نبود.

به گزارش کرمان خبر، شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیر کل حزب الله لبنان در سخنانی در کنفرانس بین‌المللی رسانه‌ای مبارزه با تروریسم تکفیری که صبح امروز در دمشق گشایش یافت، گفت: اگر حمایت ایران و سوریه نبود، حزب الله نمی‌توانست در جنگ 33 روزه بر اسرائیل پیروز بشود.

 

به گزارش تلویزیون «المنار»، شیخ قاسم هدف دشمنان محور مقاومت از راه‌اندازی بحران سوریه را تغییر سیاست‌های دمشق به محور صهیونیستی و آمریکایی خواند و افزود: سرنگونی نظام سوریه غیر ممکن است.

 

وی انسجام و همبستگی محور مقاومت را عامل اصلی پیروزی‌های مقاومت اسلامی در منطقه خواند و با تاکید بر اینکه محور مقاومت با وجود همه کارشکنی‌ها و اقدامات خصمانه دشمنان،‌ منسجم خواهد ماند، افزود: اگر حمایت‌های ایران و سوریه نبود،‌ غزه نمی‌توانست سرش را بالا بگیرد.

 

معاون دبیر کل حزب الله با تاکید بر اینکه محور مقاومت همان گونه که با دشمن صهیونیستی مقابله کرد به رویارویی با تروریسم تکفیری مقابله می‌کند، افزود: محور مقاومت با عزت و افتخار در کنار سوریه ایستاد و در اعلام رویارویی‌اش با توطئه در سوریه مخفی کاری نکرد.

 

وی سوریه را نوک پیکان مقاومت خواند و با بیان اینکه عربستان سعودی از هیچ تلاشی برای تخریب سوریه و عراق دریغ نکرد، افزود: اگر عربستان نصف هزینه‌ای که برای تخریب سوریه و عراق کرده را در راستای آرمان فلسطین به کار می‌گرفت، تا کنون اسرائیل را ریشه کن می‌کردیم.

 

 

شیخ قاسم با تاکید بر لزوم حل بحران سوریه از طریق راه حل سیاسی و به دست مردم سوریه، تشکیل یک جبهه عربی اسلامی برای رویارویی با خطر تکفیری را خواستار شد.

 

لازم به ذکر است، «کنفرانس بین‌المللی رسانه‌ای مبارزه‌ با تروریسم تکفیری» صبح امروز (جمعه) تحت نظر «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه و با حضور نماینده ویژه وی در مرکز فرهنگی هنری «دار الأسد» دمشق گشایش یافت.

 

این همایش دو روزه با حضور «علی جنتی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی، «عمران الزعبی» نماینده رئیس جمهور و وزیر اطلاع رسانی سوریه و میهمانانی از کشورهای روسیه، چین، ایران، ترکیه، افغانستان، پاکستان، مصر، لبنان، عراق، الجزایر، مغرب، بحرین، اردن، سودان، عربستان سعودی، تونس، قبرس، انگلیس، آلمان و کویت طی امروز و فردا موضوع رویارویی رسانه‌ای با تروریسم تکفیری را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

 

خبرگزاری دانشجو