کد خبر: 77639

امام جمعه کرمان مطرح کرد

امام جمعه کرمان گفت: دولتمردان باید در هفته دولت مورد تجلیل و تکریم قرار گیرند، همچنین انتقادهای سازنده درباره دولتی‌ها مطرح شود.

به گزارش کرمان خبر، آیت‌الله سید یحیی جعفری ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه در محل مصلای امام علی (ع) با دعوت خود و همگان به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: اگر ایمان به خدا و رسول خدا (ص) واقعی باشد، بدون شبهه و تردید جهاد در راه خدا هم محقق می‌شود.

وی بیان داشت: اگر به رهبری امام خمینی (ره) انقلاب کردیم و نظام طاغوتی را از میان برداشتیم و با مسائل و سختی‌هایی که دشمنان در ابعاد گوناگون برای ما به‌وجود آوردند، پایداری ورزیدیم به برکت ایمان به خدا و رسول اکرم (ص) بوده و هست.

امام جمعه کرمان ادامه داد: برای پیروزی انقلاب اسلامی شهیدان بسیاری را تقدیم کردیم، ماموران شاه هزاران انسان بی‌گناه را به گلوله بستند و شهید کردند و در جنگ تحمیلی نیز صدها هزار شهید و جانباز دادیم تا به پیروزی رسیدیم.

جعفری عنوان کرد: غرب و شرق و کشورهای منطقه با حرکت امام خمینی (ره) مخالف بودند، اما امام راحل کار خود را دنبال کرد و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و 10 سال پس از این پیروزی هم هدایتگر امت بود.

وی اضافه کرد: بعد از امام راحل نیز رهبر معظم انقلاب اسلامی راه ایشان را تداوم بخشید و همه خواص، دانشمندان بصیر، اهل دین و دیانت و بدون‌غرض این مسئله را تایید می‌کنند که مقام معظم رهبری مانند امام بزرگوار راهنما و هدایتگر ملت‌های عالم به ویژه مسلمانان بوده و هست و این نعمت بزرگی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان یادآور شد: بدون جهاد، بدون شهید و مجروح دادن نمی‌توان به اهداف خود دست یافت و اگر جهاد ملتی موفق شود، خداوند همه گناهان و لرزش‌های آن ملت را می‌بخشد.

جعفری افزود: جمهوری اسلامی ایران تنها کشور اسلامی مستقل است و باید قدردان نعمت استقلال باشیم و امام علی (ع) توصیه می‌کند «مردم، جهاد در راه خدا را فراموش نکنید».

وی اظهار کرد: جهاد با نفس از همه جهادها مهمتر است و اگر این جهاد محقق شد، یک ملت می‌تواند در برابر دشمنان بایستد و مقاومت کند.

امام جمعه کرمان ابراز داشت: جانبازان قطع‌نخاع در جنگ تحمیلی با مجاهدت خودشان در راه دین، دیانت و اسلام صدمات بسیاری را دیده‌اند و امروز هم شکرگزار خداوند هستند.

جعفری بیان کرد: شهدا و جانبازان با فداکاری خود در دوران دفاع مقدس امنیت و آسایش امروز ما را تامین کردند.

وی عنوان کرد: پیامبر اکرم (ص) فرمودند «جهاد اکبر مبارزه با نفس اماره است» و همه دچار نفس اماره هستیم و باید مراقب باشیم و اگر جهاد با نفس را سرلوحه کار خود قرار دهیم، هیچ خطری ما را تهدید نمی‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی با صلابت در برابر آمریکا ایستاده و به هیچ وجه ترس و واهمه‌ای ندارد و مانند امام خمینی (ره) هدایتگر ملت است.

جعفری با قدردانی از حضور باشکوه مردم کرمان در آیین استقبال و تشییع شهدای غواص بیان داشت: تشییع شهدای غواص کم‌سابقه بود و مردم ما مردم خوبی هستند و فداکاری شهدا را درک می‌کنند و می‌دانند، اگر ایثارگری شهدا نبود، هنوز زیر سلطه آمریکا و دیگران بودیم و شهدا ما را نجات دادند و رهبر واقعی ما هستند.

وی گفت: جنایاتی که در یمن توسط آل‌سعود و همفکران آنها انجام می‌شود، عمق جان انسان را می‌سوزاند، زیرا معیار برای آنها حق و باطل نیست.

این مسئول با اشاره به روز جهانی مساجد اظهار داشت: مسجد بسیار مهم است و افرادی که عذری ندارند باید در نماز جمعه و جماعت شرکت کنند.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه هفته دولت به‌زودی آغاز می‌شود بر تجلیل و تکریم از دولتمردان در این هفته تاکید کرد و افزود: در هفته دولت باید به نقد سازنده دولتمردان هم پرداخته شود.

جعفری از همه دست‌اندرکاران اجرایی استان کرمان از جمله رزم‌حسینی استاندار کرمان و معاونان و مشاوران وی قدردانی کرد و گفت: امیدواریم دولت یازدهم با حمایت ملت بتواند به اهداف بلندی دست یابد که اعلام کرده است.فارس

  • ناشناس |

    ی زمانی میگفتند تجلیل از دولت احمدی نژاد میدانستیم هزاران بی خانه را خانه دار کرد کلی راه سازی کرد کلی به مناطق محروم رسیدگی کرد و ...