کد خبر: 79258

وکلای خانواده هاشمی در گفت و گوهای متناقض با خبرگزاری ها، هر کدام یک علت را برای خروج مهدی هاشمی و بستری شدن او در بیمارستان ذکر کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، سیدمحمود علیزاده‌طباطبایی وکیل مهدی هاشمی در گفت‌وگو با تسنیم درباره مصدومیت موکلش در حین ورزش در زندان اوین اظهار داشت: مهدی هفته گذشته هنگام انجام ورزش والیبال مصدوم و به بیمارستان منتقل شد.

وی خاطرنشان کرد: مهدی هاشمی به علت آسیب‌دیدگی پا در بیمارستان بستری شد و در این مدت اعضای خانواده از وی عیادت کردند.

علیزاده‌طباطبایی در عین حال ملاقات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با فرزندش را بعید دانست و درباره زمان ترخیص موکلش از بیمارستان نیز سخن نگفت.

مهدی هاشمی رفسنجانی از مرداد ماه سال جاری با حکم دادگاه انقلاب و به‌دلیل ارتکاب جرائم‌ مالی همچون اختلاس و ارتشاء و نیز مسائل امنیتی در زندان به سر می‌برد.

چند دقیقه بعد سید وحید ابوالمعالی  ـ از دیگر وکلای این خانوده ـ در گفت‌وگو با فارس، در خصوص حضور مهدی هاشمی در بیمارستان گفت: روز گذشته به دلیل دردی که مهدی هاشمی در ناحیه شکم احساس کرد به بیمارستان منتقل شد و همان زمان به روش آندوسکوپی اقدامات تشخیصی صورت گرفت.

وی افزود: صبح امروز با بیهوشی کامل وی تحت عمل جراحی قرار گرفت و یک غده از بدنش خارج شد که ما هنوز منتظر جواب پاتولوژی هستیم و نگرانی‌امان برطرف نشده است.

ابوالمعالی با بیان اینکه مهدی هاشمی هم اکنون در بیمارستان بستری است گفت: خبری که در مورد شکستگی پای مهدی منتشر شده مربوط به قبلا بوده که مداوا هم در داخل زندان صورت گرفته بود.

وکیل خانواده هاشمی تصریح کرد: در حال حاضر مهدی با تدابیر امنیتی در بیمارستان بستری است و چند مأمور بیرون از اتاق حضور دارند ضمن اینکه یکی از مأمورین زندان هم داخل اتاق وی است و به هیچ وجه اتاق را ترک نمی‌کند.

وی تأکید کرد: خانواده مهدی هاشمی با ایشان ملاقات داشتند ضمن اینکه روز گذشته هم آیت‌الله به ملاقات مهدی آمد در هر صورت هنوز نگرانی ما برطرف نشده است.