کد خبر: 79485

اگر ریاست محترم جمهور مارا به جهنم حواله ندهند، نسبت به سخنان اخیر ایشان به شدت ابراز نگرانی و دلواپسی می نماییم، و از ایشان به عنوان نماینده ملت در قوه مجریه خواهانیم که با برخی سخنان بطور ناخواسته موجب بدگمانی مردم نسبت به نهادهای قانونی نشوند که قطعا این امر لطمه جدی به نظام اسلامی وارد خواهد آورد، و موجب تکمیل پازل دشمن می گردد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، متن این بیانیه به شرح زیر می باشد :

باسمه تعالی

وَیُریدونَ أَن یُفَرِّقوا بَینَ اللَّهِ وَرُسُلِهِ وَیَقولونَ نُؤمِنُ بِبَعضٍ وَنَکفُرُ بِبَعضٍ وَیُریدونَ أَن یَتَّخِذوا بَینَ ذٰلِکَ سَبیلًا آ150 س نساء

و می‌خواهند میان خدا و پیامبرانش تبعیض قائل شوند، و می‌گویند: «به بعضی ایمان می‌آوریم، و بعضی را انکار می کنیم» و می‌خواهند در میان این دو، راهی برای خود انتخاب کنند.

 

شورای نگهبان به عنوانی شورایی متشکل از فقهاء و حقوق دانان متعهد و متخصص، به فرموده بنیانگذار کبیر انقلاب امام خمینی(ره) حافظ مصالح اسلام و جمهوری اسلامی است، و یکی از وظایف خطیر آن احراز صلاحیت نامزدهای ریاست قوه مجریه، نمایندگی قوه مقننه و یا نمایندگی مجلس خبرگان می باشد. اهمیت این مسئله به مثابه نگهبانی از کیان جمهوریت نظام و اسلامیت آن است. چرا که اولا اگر افرادی بی صلاحیت و فاقد  ویژگی های لازم و کافی برای تصدی مسئولیت ها در عرصه های گوناگون جمهوری اسلامی راه پیدا کنند، به طور طبیعی توانایی عمل به تعهدات خود را نخواهند داشت و از این حیث لطمه ای اساسی به جمهوریت نظام خواهد خورد. دوما اگر افرادی غیر متعهد و ملتزم به اسلام و خصوصا اسلام ناب وارد عرصه های مسئولیتی شوند، اسلامیت نظام خدشه دار می شود و نقض غرض انقلاب و جمهوری اسلامی خواهد شد. انقلاب و نظامی که خون ها و هزینه های بسیاری را مردم ایران اسلامی برای بقاء و بالندگی آن تقدیم نموده اند و زحمات بسیاری را در این مسیر مبارک متحمل گردیده اند.

در چنین فضایی و در آستانه انتخابات مجلس خبرگان و دهمین مجلس شورای اسلامی، ضروری است نکاتی را متذکر شویم:

1. بی تردید در شرایطی که دشمن ترفندهای گوناگون از قبیل تحمیل هشت سال جنگ نظامی، جنگ نرم و تبلیغاتی و کودتای رنگی سال88 را علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی اعمال کرده و هربار با بصیرت  و غیرت مردم مسلمان ایران، و مدیریت       بی بدیل رهبر معظم انقلاب اسلامی مواجه شده و از خدعه ی خود ناکام گردیده است، اینبار درصدد است که از طریقی جدید و در قالب اسلام و انقلاب جعلی، و با پرچم امام عزیز(ره) به ارکان نظام اسلامی نفوذ کند، و همچون موریانه ریشه های این شجره طیبه را از درون نابود و مستحیل گرداند. در پی این سناریو ما شاهد آن بودیم که برخی افراد خودباخته غرب و عاشق و شیدای آمریکای جنایتکار، و درواقع قشری که به عنوان براندازان داخلی شناخته می شوند، با حداکثر توان خود وارد شده اند، و هم   مهره های سوخته که سابقه نقش آفرینی در فتنه سال88 را داشته اند، و هم کسانی که مهره های خاکستری آنها محسوب      می شوند را به گود انتخابات دو مجلس فرستاده اند. تا از این رهگذر در گام اول با حجم بالای ثبت نام ها، شورای محترم نگهبان را دچار اشتباه محاسباتی کنند و افراد و مهره های خاکستری خود را برای غصب کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان نفوذ دهند، و در گام دوم با توجه به رد صلاحیت افراد نالایق وکسانی که نامطمئن و غیر متعهد بودن خود را به اثبات رسانده اند توسط شورای نگهبان، فرصتی برای هجمه به این نهاد قانونی و شرعی، که همواره همچون سدی محکم مقابل این افراد بوده را بیابند. به همین دلیل از شورای محترم نگهبان خواهشمندیم که همچون گذشته صلابت و قاطعیت خود در اجرای قوانین و محافظت از سلامت انتخابات به عنوان حق الناس ملت عزیز ایران اسلامی را نشان دهد، و تحت تاثیر جوسازی ها و اعمال فشار جریان ها و رسانه های جناح ها و گروه ها قرار نگیرند. بدیهی است که ملت انقلابی ایران هم از جایگاه رفیع این شورا و همچنین اقدامات شرعی و قانونی آن کمال حمایت را خواهند داشت.

2. متاسفانه در این مدت اخیر صحبت هایی از سوی ریاست محترم جمهوری اسلامی، جناب آقای دکتر روحانی نسبت به شورای نگهبان و اقدام انقلابی و قانونی آن، که بدور از هر گونه جناحی برخورد کردن اقدام به احراز صلاحیت و رد صلاحیت افراد نموده است، بیان گردید که نگرانی هایی را برای عموم مردم ایجاد نمود، و موجبات بهره برداری برخی رسانه های داخلی وابسته به براندازان و همچنین رسانه های معاند بیرونی برای هجمه علیه این شورای محترم را فراهم گردید. جناب رئیس جمهور  خوب   می دانند که اگر بنا بود شورای نگهبان جناحی برخورد کنند، اکنون ایشان بر مسند ریاست قوه مجریه تکیه نداده بودند که بخواهند چنین سخنان گوهرباری را ایراد نمایند. سوال ما از آقای دکتر روحانی این است که مگر شورای نگهبان را با مستکبران عالم یکی دانسته اید که چنین عنوان می کنید که "گویا باید مدل برجام را در داخل هم اجرا کنیم" ؟! آقای دکتر روحانی آیا شورای نگهبان حق این ملت را غصب کرده و به آنان ظلم نموده است یا مانع هجمه عده ای کودتاچی علیه جمهوریت و اسلامیت نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و هست؟! آیا این سخن نسنجیده شما توهین به ساحت این شورا که وظیفه بسیار سنگین و خطیری را برعهده دارد نیست؟! جناب آقای رئیس جمهور مگر این سخن مقام معظم رهبری(حفظه الله)  در دیدار با دست اندرکاران انتخابات را نشنیده اید که فرمودند: "به نهادهای قانونی اهانت نشود؛ این را توجّه کنید. یک نهاد قانونی را که یک وظایفی دارد، نباید مورد افترا قرار بدهیم یا مورد اهانت قرار بدهیم. " ؟! رئیس جمهور محترم که خود را همراه با شورای نگهبان پاسبان قانون اساسی می دانند، آیا متوجه این نکته نیستند که برچسب جناحی زدن به شورای نگهبان، موجب تضعیف این نهاد که همچون یک سنگر مستحکم برای حفاظت از قانون اساسی است می شود؟! از تضعیف این نهاد چه کسانی سود می برند؟!

اگر ریاست محترم جمهور مارا به جهنم حواله ندهند، نسبت به سخنان اخیر ایشان به شدت ابراز نگرانی و دلواپسی می نماییم، و از ایشان به عنوان نماینده ملت در قوه مجریه خواهانیم که با برخی سخنان بطور ناخواسته موجب بدگمانی مردم نسبت به نهادهای قانونی نشوند که قطعا این امر لطمه جدی به نظام اسلامی وارد خواهد آورد، و موجب تکمیل پازل دشمن می گردد.

3. اخیرا عده ای که در سال 88 فتنه ای مخملی علیه نظام اسلامی را رغم زدند، و نظام اسلامی را متحمل خسارات فراوانی  نموده اند، از جمله تحریم هایی که اخیرا بخشی از آن با پرداخت هزینه های سنگین متوقف شده است، شروع به گزافه گویی هایی کرده اند و دم از انتخابات سالم می زنند! کسانی که با رفتار مستبدانه خود سعی در نادیده گرفتن رای 40 میلیونی ملت داشتند امروز گربه ی عابد شدند و حرف از حق الناس بودن رای مردم می زنند که این از عجایب تاریخ است! آقایان که کف خیابان در سال 88 شعار بر علیه اصل مترقی ولایت فقیه می دادند اکنون با گرفتن بخشی از سخنان امام خامنه ای(حفظه ا...) و نادیده گرفتن بخش دیگر آن بطور دائم بر علیه شورای نگهبان شعار سر می دهند و می گویند که رهبری معظم انقلاب(حفظه ا...) گفته اند که حتی کسانی که نظام را قبول ندارند بیایند رای بدهند! اکنون که شورای نگهبان ضد نظام ها را رد کرده ما به چه کسی رای بدهیم؟!

آقایان، اولا شما با این سخن باطل و با این اقدام که مصداق "نومن ببعض و نکفر ببعض" می باشد، ماهیت پلید خود را کما فی السابق نشان دادید! یعنی شما می خواستید به کسانی که مخالف نظام اسلامی بودند یا نظام اسلامی را قبول نداشتند رای بدهید که از رد صلاحیت آنان توسط شورای نگهبان ابراز ناراحتی و نگرانی کردید؟! آری شما با این سخنان خود را رسوا کردید و خواهید کرد و مردم با بصیرت ایران اسلامی هوشیارانه این سخنان باطل را رصد می کنند و با حمایت خود از شورای نگهبان و اقدام قانونی آن، باز هم به شما نشان می دهند که دوران سلطنت افراد دلباخته آمریکا و عوامل استکبار به سرآمده است.

دوما این سخن امام خامنه ای(حفظه ا...) که فرمودند حتی کسانی که نظام را قبول ندارند بیایند در انتخابات برای حفظ کشور شرکت کنند، دال بر مشارکت حداکثری مردم پای صندوق های رای می باشد، نه اینکه حتی افراد ضد نظام اسلامی و مخالف آن به عنوان نامزد و نماینده وارد عرصه شوند، که این خود نقض غرض است و مایه ی آسیب دیدن کشور خواهد بود. امام         خامنه ای(حفظه ا...) در دیدار اخیر با دست اندرکاران انتخابات به این نکته هم اشاره کردند و به این سخن باطل پاسخ دادند که: " بله، بنده گفته‌ام و باز هم میگویم که آن کسانی که حتّی نظام را قبول ندارند بیایند در انتخابات شرکت کنند، رأی بدهند، امّا نه‌اینکه کسی که نظام را قبول ندارد، بخواهند مجلس بفرستند... در هیچ‌جای دنیا در مراکز تصمیم‌گیری، آن کسی که اصل نظام کشور را قبول ندارد راه نمیدهند؛"

ما بسیجیان دانشجو اعلام میداریم که هم صدای با عموم مردم انقلابی ایران اسلامی حمایت جدی خود از شورای نگهبان را اعلام می نماییم و اجازه نخواهیم داد که کودتاچیان و خائنان به نظام مقدس اسلامی با نفوذ به ارکان نظام اسلامی موجبات استحاله آن را فراهم کنند، ان شاءا... .

والسلام علی من اتبع الهدی

بسیج دانشجویی دانشگاه های استان کرمان