کد خبر: 82941

امام‌جمعه بافت گفت: جناب رئیس جمهور شما در مقابل سخنان رهبری با کمال وقاحت می‌گویید «بعضی‌ها فکر می‌کنند که یک منقلی وجود دارد که قطعنامه را در آن بیندازند و آتش بگیرد»، آیا این التزام شما به ولایت است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، حجت‌الاسلام علی مهدی‌زاده در خطبه‌های نماز جمعه بعد از دعوت مردم به تقوای الهی با اشاره به فرمایش‌های مقام عظمای ولایت در جمع مردم آذربایجان اظهار داشت: مردم از وضعیت اقتصادی و بیکاری گلایه‌مند هستند، اما با ابراز تأسف رئیس‌جمهور در هفته گذشته اذعان کرد «دولت شرمنده نیست و به تمام شعارهای خود عمل کرده است».

وی اضافه کرد: باید گفت به کدام شعار خود عمل کردید، اگر شعارهای خود را مرور کنید، متوجه می‌شوید که به اکثر آن‌ها یا عمل نکردید یا بسیار ضعیف بودید.

مهدی‌زاده تصریح کرد: قرار بود در مدت 100 روز مشکلات رفع شود، اما چه شد، بیش از سه سال و چند ماه از این شعار می‌گذرد در حالی که فقرا فقیرتر و اغنیا غنی‌تر شدند.

وی افزود: جناب رئیس جمهور آن‌چنان در زندگی تجمل‌گرایانه و اشرافی فرو رفتید که فقرا و محرومان فراموش شدند و این در حالی است که مجلس نیز در کمال تعجب حقوق نجومی 24 میلیون تومانی مدیران را تصویب می‌کند.

 وی افزود: این کجا با روحیه نظام مقدس جمهوری اسلامی هم‌خوانی دارد، جناب رئیس دولت به مردم گزارش دهید تا در کنار شنیدن اطلاعات و اخبار در زمینه وام‌ها و حقوق‌های نجومی، رانت‌خواری‌ها، اختلاس‌ها، تعطیلی کارخانه‌ها و واردات بی‌رویه برای مردم چه کردید.

امام جمعه بافت ادامه داد: به‌ جای رفع مشکلات مردم و نگاه به ارزش‌ها و ثروت‌ها و ظرفیت‌های داخلی هنوز چشمانتان را به آمریکای بدعهد دوخته‌اید و در و دیوار را نظاره می‌کنید تا شاید آمریکایی‌ها صدقه‌ای کف دست شما بیندازند.

وی تأکید کرد: از این ملت صبور باید خجالت بکشید، به جای به فکر مردم بودن، دائم دم از برجام می‌زنید تا کی باید مردم این تفکر غلط شما را تحمل کنند، نتیجه برجام برای کشور ما شده است، وارد کردن چند قلاده سگ موادیاب، فردو را دادیم، نطنز را تقدیم کردیم و حال افتخار ما وارد کردن هواپیمای معیوب و خلال‌دندان شده است.

مهدی‌زاده با انتقاد از دولت ابراز داشت: چقدر حضرت آقا تذکر دادند و فرمودند «آمریکا بدعهد است»، اما گوش نکردید، فرمودند «اگر آن‌ها برجام را پاره کنند، ما آتش می‌زنیم»، اما شما با کمال وقاحت می‌گویید «بعضی‌ها فکر می‌کنند که یک منقلی وجود دارد که قطعنامه را در آن بیندازند و آتش بگیرد»، آیا این التزام شما به ولایت است.

وی بیان داشت: این را بدانید هر کس در راستای تضعیف رهبری حرکت کند، حرفی بزند، سخنی ناشایست بگوید با پاسخ محکم و دندان‌شکن ملت روبه‌رو می‌شود.

مهدی‌زاده با تأکید بر اینکه رهبری نظام، روح و جان این ملت‌ هستند، خاطرنشان کرد: ملت در این زمینه با هیچ‌کس تعارف ندارد، ملت صبر دارد، اما اگر این صبر لبریز شود هر کسی را که مقابل رهبری بایستد به داخل زباله‌دان تاریخ پرتاب می‌کند.

امام ‌جمعه بافت با اشاره به جمله رئیس‌جمهور که گفته بود «بعضی‌ها فکر می‌کنند که باید مشت گره کرد و داد زد»، اظهار داشت: اگر کشور به اقتدار و عزت رسیده است و طومار فتنه‌هایی مانند 88 برچیده شد، اگر امروز سوریه تدمر را آزاد می‌کند و عراق موصل را پس می‌گیرد، این همان قدرت مشت گره‌ کرده مردم بر سر آمریکا است، نه دیپلماسی خنده که تصور می‌کنید.

 

ادامه اخبار