کد خبر: 8479

در همایش پایداری:

کاندیدای نهایی جبهه پایداری برای انتخابات ریاست جمهوری گفت: وعده و وعید کارهای خارق العاده را صحیح نمی دانیم.

  کامران باقر لنکرانی کاندیدای نهایی جبهه پایداری در همایش حماسه سیاسی پایداری و معرفی اصلح که امروز یکشنبه در تالار سیدالشهدا برگزار شد گفت: از همه عزیزانی که تشریف آورده اند به نوبه خودم تشکر می کنم. از نمایندگان مجلس همین طور از همکاران عزیز در دولت نهم که لطف کردند این مجلس را مزین فرمودند.

وزیر سابق بهداشت با بیان اینکه برخی تلقی غلط از ریاست جمهوری دارند گفت: برخی افراط ریاست جمهوری را رئیسِ جمهوری پنداشته اند در حالی که رئیس جمهور، خدمتگزار مردم است و هر کسی عنوانی جز خدمتگزاری برای ریاست جمهوری برگزیند اشتباه است و ریاست جمهوری شأنش خدمتگزاری است.

وی یکی از دلایل حضور خود به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری را مشورت با دوستان و همفکران خود دانست و گفت: با دوستان ارجمند چه اساتید دانشگاه و چه روحانیون مشورت کرده ام بخصوص حضرت آیت الله مصباح و وظیفه خودم دانست به عنوان داوطلب خدمتگزاری در انتخابات ریاست جمهوری حضور پیدا کنم.

وی با اشاره به اینکه هر گفتمانی غیر از گفتمان انقلاب اسلامی منجر به استخفاف می شود افزود: در این ایام مکرر دیدیم کسانی غیر از دین برگزیده اند و به استخفاف یاران و رفقا پرداختند ولی من با عهد به تقوا و اخلاق فعالیت می کنم هر چند بی مهری های فراوانی دیده ایم ولی متعهد می شویم و سعی می کنیم پاسخ آنها را ندهیم هر چند نقدهایی داریم ولی تقدم ما در گفتارهاست نه اشخاص.

لنکرانی تصریح کرد: در شرایطی قرار داریم که اسراف در تبلیغات و وعده و وعید کارهای خارق العاده را صحیح نمی دانیم و باورهایمان را با شفافیت به مردم عرضه می کنیم.

وی با بیان اینکه با توجه به گفتمان این روزها به دلیل برخی انحرافات و سستی ها جای عدالت را خالی می بینیم ادامه داد: خیلی ها عدالت را به این دلیل که فردی که پرچمداری از عدالت را برعهده داشته سستی کرده با وحشت به زبان می آورند.

لنکرانی مهمترین برنامه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی خود را بر اساس عدالت دانست و گفت: این یک هدف میانی است برای رسیدن به هدف غایی که آن هدف قرب الی الله است و تلاش می کنیم نگاهمان این باشد.

وی با بیان اینکه کسی نباید رای مردم را تزئینی بداند گفت: همانطور که امام (ره) فرمودند میزان رای ملت است و آنچه باعث کارآمدی نظام می شود اتکا به آراء مردمی است و این واقعیت جزء باور ما است و گروهی نباید فکر کنند می توانند با خبرسازی و حاشیه سازی آراء مردم را تحت تاثیر قرار دهند. مردم همواره نشان داده اند در راه نظام مقدس اسلامی بهترین تلاش را کرده اند.

لنکرانی در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص سیاست خارجی مطلوب خود گفت: عده ای به بهانه تنش زدایی، ترویج کرنش در برابر غرب می کنند و عده ای ماجراجویی را توصیه می کنند، جالب اینکه سرنوشت هر دو به یکجا رسیده و هر دو سخن از مذاکره با آمریکا می کنند. عقلانیت امام در سیاست خارجی بهره گیری از همه ظرفیت هاست همان راههایی که رهبری انقلاب نیز به ما آموخته اند و کسانی که در سیاست خارجی مسیری جز این را توصیه می کنند راه درستی را معرفی نکرده اند.

وی در پایان به مسئله زنان پرداخت و گفت: اغلب کسانی که در این زمینه سخن گفته اند نگاه رضاخانی به این مسئله داشته اند و به فکر ساده کردن گفتمان هستند در حالی که بحث زنان و محوریت آنان در خانواده و جامعه مبتنی بر باورهای دینی است که به موقع و در آستانه روز زن در این مورد مفصل تر سخن خواهم گفت.

وی در پایان با بیان اینکه از اعتماد همه دوستان به ویژه حضرت آیت الله مصباح تشکر و قدردانی می کنم، گفت: آنچه در توان دارم برای گسترش و ترویج این دیدگاه ها به صحنه می آورم.

ادامه اخبار