کد خبر: 8486

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ارائه راهکارهایی برای حل مشکلات کشور، گفت: اگر ضعف و مشکلی وجود دارد به دلیل عدم پایبندی به قانون اساسی و ساختارهاست.

  آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی امروز یکشنبه در دیدار جمعی از فعالان سیاسی و فرهنگی و رزمندگان و ایثارگران دزفول، با تجلیل از نقش و جایگاه مردم مقاوم این شهر در انقلاب اسلامی به ویژه دوران دفاع مقدس اظهار کرد: یکی از مقاوم ترین مناطق کشور در سخت ترین شرایط انقلاب و دفاع مقدس مردم دزفول بودند.

وی افزود: مردم دزفول هیچ گاه در برابر دشواری ها و مصائب آن دوران تسلیم نشدند چون این شهر مردم و شخصیت های نجیب و فرهیخته از جمله آیت الله قاضی را در خود پرورده است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به اظهارات و طرح مشکلات موجود جامعه توسط حاضران گفت: نگرانی های مطرح شده قابل درک و تأمل است و امیدواریم در یک دوره جدید، با عقل و تدبیر و تغییر در برخی نگرش ها و روش های اجرایی بتوانیم به تدریج مشکلات پیش آمده برای کشور را رفع کنیم.

آیت الله هاشمی رفسنجانی، برطرف کردن ضعف ارتباطات خارجی، تحکیم همدلی در جامعه و سپس تلاش برای حل مشکلات اقتصادی، اداری و اخلاقی جامعه را برای برون رفت از وضعیت دشوار کنونی، کارساز دانست.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در تعاملات خارجی دارای مواضعی اصولی و حق است و کشوری که دارای موضع حق و منطقی است، نباید از تعامل با دنیا و تبیین حق و حقوق خود در گفت وگوها بهراسد بلکه این قدرت های زورگو و بهانه گیر هستند که در فضای مذاکره و تبادل افکار و عقاید، ناکام خواهند ماند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، توجه به برنامه ها، پایبندی به قانون، اجرای سند چشم انداز و سیاست های کلی، پرهیز از روزمره گی، توجه به حقوق مردم و استفاده صحیح از منابع به ویژه منابع انسانی را از جمله راه های غلبه بر مشکلات اقتصادی و اجتماعی خواند و گفت: قانون اساسی و ساختارها در کشور به خوبی تنظیم شده اند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در پایان خاطر نشان کرد: اگر ضعف و مشکلی وجود دارد به دلیل عدم پایبندی به قانون اساسی و ساختارهاست.

در این دیدار، هر یک از حاضران به بیان نظرات خود در مورد مسائل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور پرداختند.

ادامه اخبار