کد خبر: 86233

گزارش

بیشتر آن جماعتی که شیشه می‌شکنند و زباله آتش می‌زنند، برای چنین روزی آموزش دیده‌اند. آن‌ها آمده اند تا بلوا کنند و اگر توانستند، زخمی و یا کشته‌ای هم از جمعیت کنجکاو حاضر در صحنه بگیرند.

کرمان خبر به نقل از خبرگزاری دانشجو:فتنه جدید، خیلی زود خودش را نشان داد. آشوب‌گری‌های کور و شلخته‌ی اصحاب ِ. سعودی خیلی زود رنگ اعتراضات ِ. به‌حق و مطالبات اقتصادی مردم را عوض کرد. حالا ما دیگر با یک اعتراض آرام و مطالبات اقتصادی مردم از دولت حسن روحانی مواجه نیستیم. مطالبات به جای خود؛ اما آن‌چه امروز دز صحنه رخ می‌دهد، آشوب‌گری سازمان‌دهی شده‌ی تفاله‌های منافقین است که این بار با جیب پر از دلار‌های نفتی سعودی، به خیابان آمده‌اند تا سوار بر مطالبات اقتصادی مردم از دولت؛ ماهی خود را از آبی که گل‌آلودش می‌کنند بگیرند. در این شب‌های حساس، توصیه‌های ایمنی-امنیتی زیر را حتما مد نظر داشته باشید تا این چند روز هیاهو هم بگذرد و روسیاهی به زغال بماند:

یکم) تقریباً برای همه تحلیلگران مسجل شده که جنس تجمعات و دعوا‌های دو روز اخیر، نه مردمی و اقتصادی، که ساماندهی‌شده و ضد امنیتی است. بیشتر آن جماعتی که شیشه می‌شکنند و زباله آتش می‌زنند، برای چنین روزی آموزش دیده‌اند. آن‌ها آمده اند تا بلوا کنند و اگر توانستند، زخمی و یا کشته‌ای هم از جمعیت کنجکاو حاضر در صحنه بگیرند.

پس، تحت هیچ شرایطی تنهایی به میان تجمعات نروید. حتی اگر قصد کجنکاوی، رصد و یا تحلیل اوضاع را هم دارید، در گروه‌های دست‌کم سه چهار نفره و با هم در مسیر‌های شلوغ تردد کنید.

دوم) احتمالا طی چند روز آینده، حجم انبوهی از فیلم‌های موبایلی در فضای مجازی دست به دست خواهد شد که مدعی حضور پرشور مردم معترض در خیابان‌ها (!) خواهند بود. این فیلم‌ها را حتما دانلود کنید و ببینید! شناسایی آشوب‌گران بدون همکاری مردمی امکان‌پذیر نیست. شاید یکی دو تا از این کلاه‌طوسی‌ها و سازمان‌دهی شده‌ها را جایی قبلا دیده یا شناخته باشید.
در صورت شناسایی آشوب‌گران و یا مشاهده هر مورد مشکوک به سرعت با شماره تلفن ۱۱۳ (وزارت اطلاعات) و یا اطلاعات سپاه تماس بگیرید. شاید هر لحطه تاخیر، امنیت جان و مال عده‌ای از هم‌وطنانمان را به خطر بیندازد.
 
پنج فرمان امنیتی برای گذر از آشوب/ آرامش و هوشیاری، کلید عبور از فتنه جدید


سوم) بعد از فیلتر سردسته کانال‌های تلگرامی معاندین، اوضاع رسانه‌ای دشمن آشفته شده. با این حال، اما هنوز تعدادی از کانال‌های تلگرامی و صفحات اینستاگرامی در حال ترویج خشونت و اقدام علیه امنیت ملی هستند. در صورت مشاهده هر صفحه مشکوک در فضای مجازی، موضوع را به  شماره 113 وزارت اطلاعات، اطلاعات سپاه و یا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اطلاع دهید.
در تلگرام هم می‌توانید به سادگی کانال‌های ضد امنیتی را ریپورت کنید. کافی است بدون عضویت، وارد صفحه کانال شده، علامت سمت راست صفحه را انتخاب کنید، گزینه Report را بزنید و برای دلیل ریپورت، گزینه Violence به معنای خشونت را انتخاب کنید.

چهارم) در شهر‌های کوچک، احتمال خطرآفرینی و آشوب‌گری بیشتر است. پس ترجیحا برای کنجکاوی هم که شده، چندان از خانه بیرون نیایید. اینطوری هم خیال خودتان راحت‌تر است و هم کسی به اشتباه شما را در دسته آشوبگران حساب نخواهد کرد.

پنجم) توصیه پنجم و آخر هم اینکه آرام‌ باشیم. نظام ما فتنه‌های سنگین‌تر و شدیدتر از این غائله را هم به خودش دیده و از سرش گذرانده. حفظ خونسردی بیش از هرچیز به ما در گذر از این شرایط کمک خواهد کرد. جای نگرانی نیست. با همراهی هم، فتنه را خاموش خواهیم کرد و اگر لازم باشد، برای ختم بلوا، 9 دی دیگری خواهیم ساخت...